Gran Turismo Sport

Discussion in 'Igre i konzole' started by Pelikan, Oct 3, 2017.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Evo par preticanja pred samim finishom utrka. Ovaj drugi video mi je posebno drag jer je lik sve vrijeme plesao po stazi, nije mi dao proci, a daleko sam brzi od njeg bio. Jos mi poce blicati kad sam ga presao :D


     
    Patton2410 and zoi like this.
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Bravo! Ev ja sad odvozio Quali za ovaj Nurbugring, ima da bude masakr na uskim dijelovima staze xD
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Onolika staza i opet u sredini sve vrijeme guzva haha Najgori je GP dio na pocetku.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uuuuuuu. Extra.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Necu se vise nikad pozaliti na SR sistem u GTS:

    WTF je ovo?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja se tjeram da igram GTS jer dadoh 100 KM za nju, al dzaba, odvozis pola sata Assetta i kad se vratis na GTS isto igracke da vozis :)
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad je jos laksa za voziti poslije zadnjeg patcha, pojacali grip poprilicno i brzi exit kad vozis sa TC. Igrao bih AC, ali nije za gamepada nikako, a i prezentacija je nula bodova.
     
  10. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Kakva je razlika izmedju ovih GT sport izdanja, ima ovaj obicni pa GT Sport Day one edition, mozda jos koji?
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobijes nekoliko auta i coins, ali to se ne isplati uzimati, svakako se brzo dobijaju auta.
     
  12. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Aha to, u biti je to ista igra onda. A tu su negdje cijene, znaci svejedno onda.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kupila mi neki dan žena PS4 Pro GTS bundle kao rani novogodišnji poklon, i osim HDR-a (koji izgleda super) igra u tehničkom pogledu čist prosjek. Daću mu šansu još koju sedmicu da vidim hoću li "na silu" igrati ko Vedo ili ide u oglase (igra, ne konzola).
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Medju racing igrama nije prosjek sigurno. Driveclub je mozda bolji ali GTS je u 60fps.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma kako nije, sve mutno jer nije u native-4K, pozadine kao da su postavili jpg fotografije sa lošom kompresijom.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam za 4k niti me zanima :D u 1080 nema ljepse racing igre na PS4, a nije ni Forza u 1080 nista bolja. AC, PC2. Dirt smijesno izgledaju u poredjenju sa GTS.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Šta da ti kažem, drugačiji nam standardi izgleda. Forza 7 i Horizon 3 u native 4K60 izgledaju za generaciju bolje. Mogu misliti kako je slabo na "sirotinjskom" PS4 kad je na Pro-u ovako neimpresivno. Uz to nedostatak ozbiljnog damage modela baš kvari sveukupni dojam.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne sumnjam da 4k bolje izgleda, govorim za igre na base modelu konzola. Sto se tice dmg modela, meni je to nebitno jer je citav cilj igre da nikog ne dotaknes. Ako udaris, komotno izadji i nauci igrat :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemam većih primjedbi na 'driving model', kao igra je ok, ali nema tu govora o nekom 'real driving simulatoru'.
    Zamjerke su čisto tehničke prirode: vidi se sa pet metara da ne radi u native-4K, pozadine jeftini jpeg-ovi, damage model praktično nepostojeći, ništa od dinamičke promjene vremenskih prilika, osvjetljenje i dalje "flat", neintuitivan UI, 'gumene' kolizije i još dosta sitnica. Ne uklapa se nikako u hvalospjeve koje sam čitao.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koje hvalospjeve, pljuju igru od kako je izasla :D Mada pluju jer nema 1200 auta i kampanju, zbog cega sam je i ja pljuvao, jer nisam znao da je online 20 puta zanimljiviji. Meni je zlatna sredina sto se gameplaya tice, nije arkada, nije ni simulacija. Mozda su na volanu druge igre bolje, ali sto se gamepada tice, ova je daleko najbolja i ima online koji zapravo funkcionise. Forza recimo nema uopste penalty sistem, mozes se zabiti u koga hoces, kako hoces, sjeci krivine itd.