GRID Autosport

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Apr 22, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    odlično!

    dvicu sam preskočio, ova će mi baš fino leći. cijeli koncept mi se sviđa, kao i vraćanje kokpita.
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    i da oce driftanje izbacit
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i meni je taj dio najgori
    ono nesto gynanhana ili kako vec :D...kada naletim na to,smuci mi se
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    fino, al gdje ce porediti sa prvim gridom koji je bio bas mutan. Volio bih vidjeti poredjenje sa dvicom.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Mislim da nije svrha poreditit grafiku vec sam handling auta, raja je kukala (ukljucujuci i mene) da su u*rali skroz handling u dvojci. A sad je ovo kao povratak korijenima, a to zele i da pokazu.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ce pokazati handling? To dok ne probas ne mozes znat.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    I ono preticanje auta i bodovanje sta vec :lol:
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    ..jeste ali uporedi gameplay neke igre koja ima iole normalnu fiziku i vidjet ces da je nebo i zemlja: https://www.youtube.com/watch?v=4ZOJ7Kw8CBM

    Taj gore klip gdje porede sa grid-om jedan, 1:50min.. skretanje na desno. Sve je jasno.

    Volio bih da bude dobra arkada, kupio bih jer fali vozalica. Ali ako je vecina kupaca za fiziku GRIDA 2, sta da se radi. Ganjati CARS, asete corsu i slicno..
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije niko za fiziku Grida 2, svi su je popljuvali. Zato ovo sada i demonstriraju.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nadam se samo da neće udvostručiti sistemske zahtjeve zbog kokpit kamere.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    last-gen igra, kakvi crni zahtjevi.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa upravo to im je bio jedan od izgovora nakon silnih kritika poslije najave grid2 i informacije da neće biti kokpit kamere. tad su iz codemastersa u jednom od odgovora napisali da bi to udvostručilo sistemske zahtjeve, jer kao kokpit kamera zahtjeva posebna renderiranja itd, itd...
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma ovo ce biti kao expanzija za grid2, na istom enginu, pa ne bi trebali biti veliki zahtjevi.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    novi gameplay klip:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja uzeh ovo na Steamu (dobio 10% off jer imam i Grid 2), kazu da su se vratili korijenima (Grid 1) - hajd' da im vjerujem :)
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    Iako nisam igrao bog zna sta po meni je najbolje do sada iskustvo bilo sa
    Shift 1
    Grid 1

    Shift 2 nisam ni probao, jer guru Vedo kaze da je tmece, Grid 2 probao i nije mi legao, valdja ce ovaj naslov da bude bolji.

    Sta vrijedi odigrati na PS3 od ovih vozilica, a da bude nako na bazi Shift 1 ?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Shift 1 je takodjer smetlje (handling), totalno nelogicno proklizavanje pri svakom skretanju. Ima par modova koji to donekle isprave.

    Na PS3 - jedino mi na pamet pada GT6, nije ni blizu Forzi al sta se moze.

    Ja trenutno vozam Asseto Corsa na PCu (nemam volan pa vozim sa x360 gamepadom). Defaultne postavke gamepada u igri su katastrofa, cicao sam ih pola dana i sad je osjecaj super. Postavit cu printscreenove veceras, vrijedi odigrati.