GRID Autosport

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Apr 22, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Hokej..
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    fantastična igra! poslije grid1 najbolja racing igra koju sam "vozao".

    grafika fenomenalna, optimizacija za desetku!

    nego, jel i vama cockpit view ima onako malo zamućenu kontrolnu tablu? probao i na ultra i na medium, isto izgleda. to mi je jedina zamjera. ostalo je sve odlično!
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Tako izgleda kokpit. To je to.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Odlična........................ s u p e r i š k a !

    :smt007
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sa razlogom je kokpit zamucen, grafika u unutrasnjosti je ocaj nakon ovog fiksa. Sama igra je odlicna, dugo se nisam ovako zabavio. Jedino eto unutrasnjost nije kao u recimo Shift2 ali svakako vozim sa cijelim autom ispred.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    opet bolje nego zamucen.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Kako god, ovo će duuugo da ostane instalirano na mašini, možda čak i sustigne San Andreas i NFS: Most Wanted po "stažu" na HDD-u! :smt003
     
  10. RaP

    RaP Komšija

    znaci sve u svemu grid vrijedi para ?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj drug. Meni je super. Velika vecina igraca zadovoljna. Ja cu pazariti radi multi i nadam se da ce zaživjeti.

    AI nema smisla drzati na maks. Gubim volju za igranje, ne ide. Izbacuju sa staze. A kada ja njega hocu izgurati, saliveni od betona. Sve ostalo bez i jedne zamjerke od mene.





    Doduse i oddje codemasters moze samo spustiti težinu koja je zapravo na hard tako da nije neka mana ako hoce neko pravi čalendj.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    I na medium je isto, zato sam reko ono nadat se da nece postati ko dvica.
     
  13. rijads

    rijads Aktivista

    Po meni je grid 1 najbolji u seriji nakon toca 3... iza njega ide autosport, nemam problema sa ai na hard, samo nemoj ici u njih prednjim djelom u zadnji dio kada te prestizu.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pročitah negdje da novi nvidia beta drajveri malo poboljšavaju izgled kokpita. to je inače meni jedina zamjerka ove igre. kad je jedan shift iz 2009-te mogao imati ovako detaljan kokpit...

    [​IMG]

    ... trebao/morao je i jedan grid u 2014-toj.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pazi, ode mnogo resursa na kokpit. Pogledaj koji je broj automobila. A ako tu odu pare, negdje moraš rezati. Da li na fizici ili na generalnom izgledu auta.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uredu ali ovo je ipak previse lose jbg, pogledaj kako je u grid 1 bilo
    [​IMG]
     
  17. rijads

    rijads Aktivista

    Po meni je bolje sto su resurse iskoristili na grafiku igre, staze, modele auta umjesto na cockpit, bar sto se tice ove igre.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam zasto svi isticu kako treba puno resursa za kokpit na ekranu???? Pa zar nije logicno da treba manje nego kada imas cijeli automobil ispred sebe sa 3rd person kamerom?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas logicno. Ona klasicna kamera iza vozila bi trebala biti 'najsporija'.
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    zavisi koliko je detaljno modeliran kokpit koliko poligona je iskoristeno.
    ali u svakom slucaju iz ovoga sto vidim ovi modeli kokpita su napravljeni za potrebe kada je kamera iza vozila ali su se odlucili da ubave kokpit cam pa nisu stigli modelirati hi poly modele pa su pokusali sa previše blura pokriti low poly modele.

    da kazem da se hi poly kokpit ne koristi kada je kamera iza vozila nego se koriste bas ovakvi low poly modeli kokpita.
    a kada se prebaci kamera u kokpit tada se koristi hi poly modeli dok engine u tom slucaju ne renda citavo vozilo nego sam interijer.


    svi modeleri i enginei koriste ovu tehniku npr u bf3 tenk ima 4 do 6 modela jedan za igraca, 2 do 4 za LoD level of detail jedan za unutrašnjost i jedan model kada je tenk uništen i u zavisnosti od situacije engine renda sto igrac vidi.

    vjerovatno ce doci patch za hi poly modele kokpita.