GRID Autosport

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Apr 22, 2014.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Nece oni trosit resurse na to, u razvoju je next-gen Dirt / Grid, sad je sav fokus na njima.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije uopste potreban super hi poly interijer vec sa hires teksturama, ali izgleda da se oni izvlace malo sa tim uzima puno resursa.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam na novac ne na zahtjeve.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma nisam mislio na tebe vec na proizvodjace. Nerijetko cujemo u posljednje vrijeme nesto tipa nismo ubacili inside view jer hardver u konzolama to ne bi podnio, mislim ono nidje veze :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da, nidje veze. Opet kazem, treba puno posla oko dizajna obzirom na broj automobila a nije sada da 100% igraca koristi tu vrstu kamere. Mislim cak manje od 50% ljudi koristi kokpit kameru tako da se vjerovatno i ne isplati.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    E onda su mogli makar hires texture ubaciti na postojece modele a ne ostaviti ove 240p texture. :D
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Najgora kamera i obicno totalno nerealna. Kad bi onako los pregled imao IRL, ne bih ni vozao auto.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, ni ja je ne koristim nikada, ali vidim da dosta ljudi koristi, a vjerovatno oni sa 3 monitora u horizontali imaju razloga igrati sa ovom kamerom.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je sto ljudi ne vide da im je screen šajba, treba im samo hauba a volan vec imaju ispred sebe ili ti ga imaju ispred sebe kokpit. Ja kada vidim volan na ekranu i volan koji stoji ispred ekrana, hoce mi nesto biti. Ne postoji periferni vid takodjer u gejmingu te treba i to uzeti u obzir.

    Vidio sam par modova gdje se on screen volan poklapa sa real life volanom pa je donekle bilo smisla. Ili: http://image.automobilemag.com/f/558170 ... -wheel.jpg

    Ali ako je nekome cejf, njegova stvar. Ne ulazim u to.

    Kako god, dok ne dodje oculus, nista od toga.. hehe..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    da al ako igras sa tastaturom onda donekle ima smisla da se vidi volan :D

    EDIT: Meni sa volanom daleko najbolja ova kamera u prvoj trecini videa, al i to ako je dobro uradjena (nije godila u svakom autu u stcc)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali pogledaj koliki je FOV na toj kokpit kameri. Jeste sigurno 120. Na autosportu jedva vidis retrovizor i to nekada pola njega. FOV je 70 ako ne i manji.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da, fov je za 3 monitora :), al bez obzira na fov nije mi godilo da vidim volan vec ova prva kamera gdje je fov daleko manji.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha da sad vidim. Pa u suštini kao i hauba samo malo uvucenija. Super je ta kamera ali je cini mi se i dalje velik FOV u odnosu na codemasters naslove. F1 2011 i 2012 ima toliko uzak FOV da meni nije igrivo. Sreca pa je bio onaj FOV settings pa se mijenjalo ali i dalje za svako auto posebno sto je pegla.

    Autosport je dobar mada i treba veci ugao. Zato je i slabiji osjecaj za brzinom itd.
     
  14. RaP

    RaP Komšija

    hm ja zadovoljan nisam neki racing guru ali mi je sjela, cim sam odvrtio prvu voznju nastavio sam dalje,sto nije bio slucaj sa grid 2, kokpiti su uzasni bas se vidi ili je last minute change tj. ubacen ili nisu imali dovoljno vremena da odrade kvalitetnije kokpite, sve u svemu meni odlcino.
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Da je 15 eura pa ajd. Vec drugi nastavak losiji od keca a svijet zadovoljan hhh
     
  16. veki81

    veki81 Aktivista

    Imam problem sa texturama auta ono podivljale boje i opcenito texture ali samo na autu sad da ne lunjam bezze zna li ko sta je prob.?
    Jogurt verzija je.
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    To jest bolji od keca nije ali od dvice jeste, ali jos uvjek je kod mene nardona verzija cekat da malo pojeftini :D
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    instalirao sam i ja ovo cudo,odigrao malo i nije lose
    na medium je potesko,nisam niti jednom bio u top tri :D
    btw.moze li se ovo igrati sa dzojstikom,preko onog 360 emulatora ?
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze, naravno, x360 gamepad je defaultno podrzan.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja igram sa x360 gamepadom ali je mozda efikasnije sa tastaturom. Brze kontriraš.