GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sumnjam da je do hardwera jer sam igrao zahtjevnije igre i nikada nije bilo problema.
     
  2. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Meni isto ponekad samo crasha na desktop, bez freeza. Taman neku ženu da spasim od kidnapovanja, kad crasha :D

    A što se tiče rama, meni igra ne uzme nikad preko 2,5 gige, to me je iznenadilo.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko sam primjetio igra je bas osjetljiva na bilo kakav overclock. Recimo ja na grafi imam overklokanu memoriju i u svim dosadasnjim igrama sve u redu dok u gta5 znaju iskocit artefakti, kada spustim memoriju malo sve ok.
     
  4. bojler

    bojler Aktivista

    Ja bi odma promjenio hardware da znam do čega je, ali kad nezz, barem da iz rockstara kažu šta je problem :(
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Reventon - Meni to više lici na problem sa drajverima.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja presao 20% igre i hvala Bogu ni najmanjih problema za sada..
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemam ni ja problema vise sa zadnjim apdejtom. Na 27% sam, strasno dobra igra. Nazalost necu moci igrati do maja :/
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Instaliran je novi driver za graficku, cudno je da je freeze poceo nakon zavrsetka prvog heista, do tada nije bilo problema. Veceras cu staviti novi update, ovo sada je bio update 2. Koji je sad update 3?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Probaj neke starije stabilne ako ti nije mrsko. Nerjetko sam imao slicna iskustva, ili BSOD, sa nekim u to vrijeme novim ili beta drajverima.
     
  10. zalizani

    zalizani Aktivista

    Ono sto je meni rijesilo problem - latest update folder i GTA5.exe iz drugog updatea.
     
  11. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Imam jedno pitanje. Temperatura na i5-4200m idu do 80°C na laptopu. E sad, je li sigurno igrati? Na intelovoj stranici pise da je TJunction 100°C.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Koliko je star laptop ?
    Mozda je vrijeme za ciscenje prasine i zamjenu paste.

    Ali opet to je tu negdje, mozda par stepeni viska, vecina mainstream modela nema neka dobra hladjenja i sa 100% load-a ode temperatura visoko.
    Ako je vrijeme za ciscenje odradi ga, i drzi laptop necim dignut malo od povrsine kad igras.

    Kako ide GTA sa tim procesorom ? I koja graficka je u pitanju ?
    I ja bih volio poigrati, a nemam desktop-a trenutno.
     
  13. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Laptop je prakticki nov, hp probook 450 g1 8gb rama, intel hd 4600 graficka. Gta 5 ide sa jedno 20 fpsa. Nema prasine, drzim ga na stolu bez ikakvih podloga. Ja mislim da je bila greska u mjerenju temperature, jer sam koristio Open Hardware Monitor, sada sam izmjerio sa Core Temp i temperatura maksimalna je 70, tako da je uredu.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni igra izgleda dobro tek kad se sa VSR rezolucija digne za stepenicu vise. Inace je strasno aliased. MSAA pomaze ali je prevelik performance hit.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Je li jos neko ima artefakte u donjem desnom dijelu ekrana kada ukljuci MSAA?
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kad procitam komentare dosad, bolje mi je pricekati jos da padne cijena i zgrabiti negdje gdje bude dobar deal i onda igrati bez problema.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da imaju taj problem svi sa ati grafama osim 290/290x, cekaju se sljedeci driveri. Na srecu ne primjeti se puno.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    realno i jest, ja imam na racunaru repak nekakav od 30 i nesto GB, jutros u 10 pustio instalaciju i otisao od kuce, sad se vratio ono stiglo do 35%, samo ukinuo i odlucio cekati kakva snizenja da je kupim, taman ce do tad izaci nekoliko paceva i miran, bar ce raditi kako treba
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad i meni crashira igra, i to na onoj Vespucci plazi ili kako se vec zove, odmah prva misija nakon sto Lamar i Franklin dovezu ona dva auta.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uradio updejt i stavio novi *rack i crasha stalno.