GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    downloading :D

    pa cemo da vidimo :D
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    E bas me nerviralo, valjda ga poprave nekad :D
    Na srecu vec sam presao igru, pa kad to srede i poprave sve bugove, crashove i slicno, onda cu se vratiti jos jednom da predjem :D
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    meni su inace svi modovi za svaku igru sranje osim ako nisu u pitanju nove detaljnije texture.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Uff.. koliko samo assetto corsa ima zlatnih modova bilo staza bilo auta ili grafičkih modova. Modovi za vegetaciju su super (npr bas sam ovih dana ganjao modove vegetacije i tekstura za ETS 2.. ima fine razlike).

    Sa druge strane Day Z i DOTA su modovi. A od dote je nastao MOBA žanr (ako se ne varam).

    Nije to bas tako crno.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  7. Vedo

    Vedo Moderator

    DOF cini cuda, bez njeg ne bi ni upola ovako dobro izgledalo :)
     
  8. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Zaigrah i ja ovo :D Napokon! :)

    Konfa, q6600 @3.2, 8gb rama, r9 270 oc 2gb..

    i igra za moj pojam ide super, koliko ste se zalili i pricali o zahtjevnosti isprepadali ste me i nadao sam se 30fps na low detaljima. :D

    Ali igra mi ide dobro, reza 1080p, high detalji bez AA, po gradu u najvecoj guzvi pravi 30fps tj minimum, ispod ne ide, prosjecno je 40-45 po gradu, u zatvorenim prostorima drzi kostantno 60fps i van grada isto 60fps.

    Igra mi nije niti jednom crashala do sinoc, i to sam presao bar 20 misija, sa Trevorom na quadu izvadim pistolj i "igra prestala raditi", a do tad nije bilo problema. Ali zadovoljan sam.

    Pitanje, da li drzati ukljucen vsync ako graficka ne moze uvijek odrzati tih 60? Ovako ne prelazi 60 sto je ok, ili to smeta kad je manji fps?

    I ima li rjesenje za ovaj problemcic koji imam, tj svaki put kad palim igru bude mi windowed, tj kad udjem u igru moram ici u postavke i staviti fullscreen, nije neki problem al eto? I postoji li rjesenje za ovaj datum, morao sam vratiti datum prije 14.4 da bi mogao igrati. Moze i na PM odgovor. Hvala. :)
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za full scren alt+enter odmah pri otvaranju prozora, ovo ostalo je do igre, tu sada nema rjesenja. Meni nekada sat vremena radi dobro, nekada tri puta padne za isto vrijeme.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To nije issue sa zadnjim updateom, mislim da vec nakon drugog update-a toga nema.

    Probao sam malo dic cpu, ista stvar kao i na defaultnih 3.7GHz... Ali sve u svemu sa ovakvom igrom je nemoguce imat zakucanih 60fps, uvijek ce biti dropova negdje.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako nemoguce pa spusti neke detalje.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izasao novi update, malo popravljene performanse, sad je uglavnom preko 60fps. Mada je GPU jednako (lose) iskoristen, primjetio sam da je CPU usage malo porastao.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kud ce vise meni cpu isao do 100%
     
  15. Stryker

    Stryker Komšija

    Poslao mi kolega postavke sa kojima navodno igra radi odlično. Potrebno je commandline.txt ubaciti u glavni folder igre i samo je pokrenuti.

    Meni je grafika super ali opet imam lag kad se pojavi više auta i/ili ljudi.

    http://www.filedropper.com/commandline
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne kontam kakav lag, igra leti, samo treba podesiti detalje spram svog kompa i pici u 60 fpsa.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Instalirao ovaj novi update kad odjednom mi ne radi igra uopste, crashuje pri kraju loadinga.
    Pokusao vratiti stariji update koji mi je radio 100%, ali i dalje isto, sad ne mogu uopste da udjem u igru.
    Trazio po internetu rjesenja, ali nisam nista nasao, pa zna li iko kako bi se ovo moglo popraviti?
     
  18. Stryker

    Stryker Komšija

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda i kod Intela treba ugasit Turbo. :D Odnosno da su sve jezgre uvijek na istom taktu. Kod mene je 3.7GHz za 4 jezgre, 4GHz za 3 i 4.2GHz za dvije ili jednu jezgru.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    kod mene turbo ukljucen i uvijek su sve jezgre na 4,4GHz i to je knap za 60 fpsa u gradu kada je velika guzva i picis brzo, a cpu ide i do 100% :) Jedna od rijetkih igara koja zna koristiti i5cpu do kraja, obicno igre koriste do 75%