GTA V

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Aug 23, 2012.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Poceo sam igrati ovaj GTAV i tek sad vidim koliko je igra bugovita. Uzas jedan. Cak i nakon zadnjeg update-a...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    kakvi bugovi, ja nisam naisao ni na jedan?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pored random rusenja desi se nekad kad razbijem prozor da ukradem auto, par puta crash kad sjednem u auto, prije zadnjeg update-a imao cest crash kad pritisnem 'Q'...to je sve sto mi sad pada na pamet.

    BTW vratio CPU na stock (i to fiksno 3.7GHz) i sad imam bolji GPU usage. Na 2560x1440/Very High GPU zakucan na 100%.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj prebaciti u power options na high performance semu. Ili jos bolje mozes to postaviti da ide automatski sa project lasso i plus dodas cpu priority na high.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Probaj core parking off, meni je to rjesilo stutter fest u metro last light.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja kako vidim nemam parked jezgri. Probao sam to na high performance, kao da su bolje performanse, ali i dalje slab GPU usage. S tim da sam stavio minimum CPU 100%, da stalno bude na 3.7GHz.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako slab gpu usage? Da nije vsync ukljucen?
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Ti crashevi su zbog DRM i triggera koji su implementirani sve vise u svakom sljedecem patchu, koji uzrokuju probleme i onima koji imaju legalnu verziju igre. Isti problemi kao Witcher2 dok je imao DRM, Dragon age Inquisition, Lords of the Fallen...
    U pozadini mora uz kreker raditi i GTA Launcher jer ako on nije ukljucen igra random crasha takodjer, nakon 10-20 min.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Evo skontao sam, bio je problem u savegame, tako da sam pobrisao i sad radi igra. :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije, a imam bolji framerate na 1440p nego na 1080p. Kao da je CPU bottleneck. :D Overclockao sam CPU bas da testiram, i na vecem taktu ista stvar, pa sam vratio CPU na default.

    Jedino mi je zadnji update popravio performanse. Evo bas cu downclockat graficku da vidim kakav je onda usage.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nemas sta downclockat, iskljuci vsync, ako gpu nije non stop na 99% nesto nije u redu, tj cpu usko grlo. Kod mene je stalno na 99%
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jos jedan odlican mod

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Molim da mi se na pm javi neko sa linkom sa updejtom i 'onim' ali da radi, hvala.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja uzeo prvo da odigram gameplay, pa kontao onda online.
    Jel heist samo online, posto mi je prvi put gta da igram :D
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Imas heistove i u sp-u
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    pa u cem je razlika, online i offline ? :D
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma



    :lol:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Skinuo sam igru ima li neki torrent ili crk da mi baci neko na pm, a da nema ove minere i sranja i da radi.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Izaso je reloaded.