hd4870 toxic 512 ili zotac 260gtx?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by smuk, Jan 17, 2009.

  1. smuk

    smuk Novi član

    imam na izbor jednu od ove dvije kartice i stvarno mi se tesko odluciti....zanima me koja mi je za igre bolja, svaka cast foldanju ali to mi nije prioritet, pa zato pomagajte. koja manje trosi, bolje hladi i ima bolje performanse
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prva, HD4870 Toxic.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    gtxica moj izbor :)
     
  4. andro

    andro Novi član

    Zotac !! :smt023
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ATI fanboyi kazu HD4870, Nvidia fanboyi kazu GTX260. Kupi onda sta je jeftinije :D
     
  6. andro

    andro Novi član

    ja bi još dodao, i sto novije ! :mrgreen:
     
  7. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ma kupi sta bolje folda :D
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    hd4870 toxic :smt023
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Teski bullshit, jer je HD4870 Toxic:
    1) brza
    2) hladnija
    3) manje trosi

    A upravo su to bili zahtjevi autora teme. Dakle iz svih mogucih razloga - HD4870 Toxic. Dzaba fanboyizam kad je izbor jasan.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zaista bi bio glup potez uzeti nvidiu.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedino ako se ima u planu foldati, onda je jasno. :)
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    posto sumnjam da kod nas kupuje, mozda je gtx core 216? onda bi bolji izbor bio zotac
     
  13. smuk

    smuk Novi član

    ne znam koja je, je li core 216 jer ih dobijam iz amerike, a razlika u cijeni je 30ak maraka, cini se onda ipak da ovu toxic uzimam osim ako ne uzmem 280gtx jer prijatelj mi kaze da se tamo moze naci za 450km (preracunati iz $) sto je prihvatljivo
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    kakvu ti napojnu imas druze? Ako mislis vozit GTX280 trebace ti pofino struje :wink:
     
  15. andro

    andro Novi član

    Ja se ne bi mislio ni sekunde! Uzeo bi Zotac-a sto si rekao keks ! Po meni najbolja firma sto se tice grafickih kartica !
    Pogotovo ako je momak mislio na modele AMP Edition ili još bolje AMP2 Edition !

    Evo jedan opsirni review o Zotac-u ! http://www.techpowerup.com/reviews/Zota ... ion/1.html
     
  16. smuk

    smuk Novi član

    imam Cooler Master PSU Real Power M 520W Modular iz ue. bi li mi mogla gurati 280gtx?....iako sam procitao nedgje ja mislim da je min 550w, ali ide ova od 520 i do 600...valjda...sad ko zna vise neka kaze, koliko sam ja vidio ovaj steve se najbolje konta u te napojne
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Od te dvije HD4870...Ja bih tu uzeo
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta je s ostatkom konfiguracije? Bilo bi dobro da je malo jace napajanje ako pricamo o 280gtx.
     
  19. smuk

    smuk Novi član

    ostalo je e 8400 i wd 500gb, ausus p5kc
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U tom slucaju sigurno bi mogla izgurati, ali opet, bolje je imati malo snage u rezervi, radi efikasnosti i zagrijavanja, a i nije dobro da napajanje konstantno radi na maksimumu ili blizu maksimalnog opterecenja.