hd4870 toxic 512 ili zotac 260gtx?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by smuk, Jan 17, 2009.

  1. doox

    doox Aktivista

    ma mogu samo jednu od ove dvije, a toxic bi i ja....ali ne moze, atko da razmisljam o ovoj 260gtx iako je skuplja
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  3. doox

    doox Aktivista

    to i jeste problem sto samo u njemu mogu da kuoim....ogranicen sam....a finansiski do 250$ max
     
  4. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Pa od ove dvije ti je bolji izbor ova nvidia, jer to je gtx260 core 216, nije ona prvobitna verzija sa 192 SP, plus je koliko vidim neka overklokovana verzija... 666mhz za core i 2300 za memoriju, na obicnoj verziji je 576mhz za core, a mema cini mi se 2000, neka me neko ispavi ako grijesim za memoriju. a onaj radeon je obicni sa 512ddr5, doduse ima neko bolje hladjenje nego obicna verzija, ali su mu klokovi isti, 750/900. u ovom slucaju ja bih prije isao na nvidiu,nego na readon.
    zagrijevanje ne treba da te brine.. drugar mi ima gtx260,ali ovu prvobitnu verziju sa 192SP i daleko od toga da se karta pregrijava... da se grije grije se, ali nista vise nego radeon, cak je iskren da budem manje bucna nego ovaj moj 4870. doduse ja imam kartu sa obicnim referentnim kulerom.
     
  5. ma moras ba buraz uzeti tu ATI-jevu,,,,manite se fanboyizma,,,ja sam imao hd 3870 i jela je malu djecu,,al sad je brate 200 serija nvidijinih tesli ono...wooooooww,,,,jos bolje bi ti bilo da umjesto te zotacove dobivas 260 max core(jer bfg sto sklopi buraz!!)...no moj prijedlog od te 2 graficke 4870 tocix....definitivno.....ta zotac je bacanje para........
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Seide prestani da spamas po forumu sa istim porukama i idiotskim nacinom pisanja, ovo ti je zadnje upozorenje.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    shvati vec jednom, identican je cip kao i mema i na BFG, EVGA,GAINWARD,itd. vecina ih koristi i referentno hladjenje, jedina razlika je u bundleu i u custom hladnjaku :roll:
     
  8. okik don king,,,,nisam znao da su tvoji savjeti toliko dragocjeni jbt,,,,i hvla na mailu a fino kazes pitaj sta hoces.....shvatas da dajem ogroman novac i pitam te za savjet jer mjesec nemam graf na kompu,,jbt
    HVALA OPET,,,,,ccc
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ccc, ne ccc..kurcenje sa konfom u stilu "necu da se kurcim pa vam necu reci ostatak konfe" a vozis tu "HIGH-END" konfu na 17" monitoru :lol: Ili ono "cak i za mog brata bilo preskupo" :lol: Uozbilji se decko.
     
  10. ma nije bas tako!!! je imalo taj ton.....al et....svejedno,,mene ionako interesujue onaj lik iz tz jer mi on samo i moze pomoc,,barem ja mislim jer ima veze o onome sta prica..a mene monstrumske rez ne interesuju,,shvatas samo.....ma zaboravi...thanks anyway
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ti si izgubljen...ne znas ni sta ti treba...
    Jel ima slucajno neka igra da je ne mozes igrati na 17" sa HD4850/HD4870 ?

    Te skupe grafičke kartice se uzimaju za 1920x1200 i vece rezolucije.
    Nema smisla igre igrati sa tim grafičkim karticama na 17".

    Ako imaš para na bacanje onda uzmi jer mora neko da se pravi mutav, ne mogu svi biti pametni.

    EDIT:
    Ipak je otisao u banovice...sad se lakše diše.