hd4870 toxic 512 ili zotac 260gtx?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by smuk, Jan 17, 2009.

  1. smuk

    smuk Novi član

    e jos ako moram novu napojnu nista od 280gtx..
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ako dovlacis iz amerike, zasto ti je izbor samo te 2?
     
  3. smuk

    smuk Novi član

    zato sto su vec kupljene
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    sto si onda spominjao 280ku
    pa jesi li saznao o kojoj 260ki se radi?
     
  5. smuk

    smuk Novi član

    nisam...ali te su dvije kupljene, ali ako hocu mogu ja i 280gtx naruciti naknadno samo me ovo napajanje... ne kupuje mi se novo a dog kaze da bi trebalo, a ja tek i ovo kupio, a izgleda da se radi o starom modelu 260gtx
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako je stari, 192 core, onda ti je vec receno, 4870 Toxic
     
  7. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Bravo ti, jedine dobro fabricki OC-ane graficke karte su od EVGA i to samo zato sto oni pomjeraju voltaze tako da i tad jos vise moze ici frekvencija a ovo ostalo sve mozes i sam uradit :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne prosipaj se dzaba, ni ti ni andro. :wink:
     
  9. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    A molim te lijepo sta sam se prosuo:D kad se vec kupim da se pokupim sa razlogom:D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    EVGA je isto "sranje" kao i sve ostale kartice, i da, isto "sranje" kao i Zotac.
     
  11. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Pa ja bi uvijek izmedju EVGA i Zotaca izabrao EVGA,znam i ja da je fabricki OC porez na budale al jbg kad vec uzima neko fabricki clockanu grafu bolja je EVGA:D
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne. Zotac ima jednako nabrijane modele kao i EVGA.
     
  13. PKLAT

    PKLAT Aktivista

    Nezz mozda je moj zaj*b al' mislim da Zotac ne dira voltaze u grafickoj karti za razliku od EVGA:D
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Niko od njih ne smije dalje od specifikacija koje mama Nvidia kaze, a sve firme zele imati najjaci model, pa tako i EVGA i Zotac :wink:
     
  15. doox

    doox Aktivista

  16. Esh

    Esh HWB

    Nema tu neke velike razlike medju karticama, iz specifikacija se jasno vidi da se radi o modelu sa 512MB memorije, sa slike se vidi da ima custom cooler, tako da mislim da je cijena "ok", s tim sto trebas imati na umu da je Diamond imao odredjenih "problema" sa RMA procentom na svoje kartice ;)
     
  17. doox

    doox Aktivista

  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uzmi drugu i ukljuci se u folding :) ako ces (uopste) igrati na vecim rezolucijama, druga ima vise meme, pa ti trebalo da ide bolje :)
     
  19. doox

    doox Aktivista

    za ovu nvidiu se kako vidim najvise zale na zagrijavanje....ali cini mi se da je bolji izbor od ove ovde ponudene 4870
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja bih kupio HD4870 Toxic od navedenih, ili probaj uloviti HD4850X2 (samo je Sapphire pravi koliko ja znam) najbolji bang4buck odnos u high-end grafama.