HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    A zasto ne bi bilo? Kad ima AljazeeraHD, FaceTVHD, Eurosport1HD, zasto ne bi pustili ljudima da gledaju reprezentaciju u HD-u? Sopcast ipak.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam znao da to daju u osnovnom paketu, onda ima smisla. Po ovom cjenovniku, digitalna dodje isto kao i analogna, sto bi onda neko uzeo analognu?
     
  3. senad_986

    senad_986 Komšija

    Nisam upratio ponudu, ali ima dosta HD kanala koji su zatamnjeni ako nisi na digitalnoj pretplati. Fazon je da su trebali pustiti ljudima da gledaju reprezentaciju u HD-u. BHT je u pitanju, nije Arena, SportKlub ili stavec. Bezobrazluk mrtvi.

    Edit: Ipak ima BHT HD i u analognoj ponudi. Skenirao sam kanale i nasao ga. :) Aferim za HS. :D
    Jeste da ovo nije vidjelo HD-a, ali bolje je od obicnog. Ma, samo da je 16:9 ar, meni dosta. :)
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo ja preskenirao i našao hrpu nekakvih kanala ima ih i HD koliko hoćeš, sve arene čak i HD, ima i famozni BHT HD mada je slika slaba. Ja imam analognu kablovsku i net nemam ništa digitalno ne kontam otkud sad ovi kanali. Mada nisam preskenirao ima sto godina :D
     
  5. black

    black Komšija

    dolaze sve usluge istom zicom :D , kako je losa slika , je li prekida ili trza?
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nisam gledo tekmu kući samo pred kraj vidio malo i na BHT-u slika bila odlična.

    Ima li šanse da ostave ove arene i poslije svjetskog :D
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gazda kaze da je i kod nas analogna, a Arene u HD imamo odavno, a i FACE, Jazzera itd. Mislim da su spojili te pakete. Jedino sto mi pise da je Eurosport 2 HD zakljucan, a jedinica uredu.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma ja bi bio zadovoljan i sa SD Arenama. Mada sam par puta još prije skenirao hd kanale ali malo me sram priznati :D stavio sam izvor zrak umjesto kabel pa nikad ništa nije ni našlo do danas :|
     
  9. black

    black Komšija

    Arene kod mene ne rade kad izvadim ci modul , pitanje je do kad ce ovo ostati otkljucano , njima je par sati posla uvesti enkripciju na sve kanale , po pravilu samo FTA kanali bi smjeli biti otkljucani.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je to otkljucano minimalno pola godine, jer sam gledao talijane na Arenama.
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Za vrijeme utakmice, slika je bila iznenadjujuce dobra, ali zvuk nije - prekidalo je svako malo.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene nije prekidalo uopste, ali je zvuk isao par sekundi ispred slike, pa pokvari ceif.
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    I kod mene je isao prije slike, ali su ga sinhronizovali, cini mi se, u drugom poluvremenu.
     
  14. black

    black Komšija

    mozda ti je los SNR , HD kanali zahtjevaju stabilan signal , mozes ih nazvati i zaliti se na los signalu na analogiji , mozda posalju nekog da ti sredi pojacalo.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma vjerovatno je do signala, podijeljena je kablovska na 8-9 soba, ovi iz HS-a kad dodju, ibrete se :D
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas ukinuli one kanale što su otključali a ne radi mi ni BHT HD.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene ima BHT HD, ovo ostalo ukinuto :/ Neko cita forum :D
     
  18. black

    black Komšija

    e jbg , zamolis nekog ko ima vec digitalu da naruci ci modul 60KM i gledas djabe opet.
     
  19. black

    black Komšija

    U sobotu mi zamjenise SD za HD resiver na drugom TV-u , standarna postavka za rezoluciju je 576p bila , stavio sam na 1080p50 iako je TV 720p ali je signal 1080i.Slika je ista kao i na TV-u sa CI modulom.
     
  20. black

    black Komšija