HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Piroman

    Piroman Komšija

  2. black

    black Komšija

    Ponuda sto se tice net-a nije nista bolja od HS-a , jedino sto imaju SportKlub i 25HD kanala.Glupost je sto nemaju kanal gdje se LP moze gledati u HD-u.
     
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ima LP na BHT HD.
     
  4. black

    black Komšija

    Da Eurosport prenosi LP bilo bi super.Oni imaju odlican signal , pravi HD :p
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Gledam novu akciju telemacha, ne znam da li cemo mi moci preci na iste kada kupe hs?
     
  6. black

    black Komšija

    Vjerovatno ce biti rok do kad ce se novi ugovor morati potpisati.
     
  7. black

    black Komšija

    Postoji mogucnost da dobijem besplatno DOCSIS 3.0 modem.Vidim da ima akcija za korisnike koji iznajmljuju modem da kad predju na KID ne placaju vise iznajmljivanje.Imam KID 22 , preko dana 3.0 MB/s a navecer 2-2.5MB/s.
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Sta je docsis modem?
     
  9. black

    black Komšija

    DOCSIS ti je standard kao ADSL2+ ili VDSL2.

    Koji sam baksuz sinoc mi crko modem , srecom dobit cu novi na koristenje besplatno.
     
  10. black

    black Komšija

    Evo danas donjeli Cisco EPC2100R3.
    Brzine su ocajne sad , na Motoroli imao oko 20Mbit a sad na Cisco 8Mbit.Zalio sam se pa ce mi valjda donjeti bolji modem.
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Ja imam Cisco neki od HS-a i pici bez problema 60mbps
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pregledaj kakav ti je signal na modemu, udji na modem 192.168.100.1 i pogledaj koliki ti je downstream i upstream.
     
  13. black

    black Komšija

    Re: Odg: HS kablovski internet

    [​IMG]

    Nasao sam EPC3825 povoljno na pik-u.Mislim da ima 8 downstream kanala u mom komsiluku tako da ne bi trebalo vise biti problema.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Signali su ti odlicni. Nisam siguran kako radi HS ali znam da na Telemachu ne mozes ti na svoju ruku zamijeniti modem.

    S obzirom da je ista oprema u pitanju ne vjerum ni kod tebe da ces tek tako moci zamijeniti modem tako da ne bacas pare dok ne probas.
     
  15. black

    black Komšija

    To su mi tehnicari danas predlozili , donosili su mi Motorolu slicnu kao sto sam imao ali opet ista brzina kao ovaj EPC2100.
    Nije problem sto se mjenjanja tice , samo ih nazovem i izdiktiram MAC.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Koja ti je deklarisana brzina.

    Ja sam na tim epc2100 bez problema testirao 18 mb/s mada zvanicno se ne stavljaju na pakete gdje konekcija ide preko 15 mb/s.

    Pitanje je sta ces dobiti zamjenom modema, bolje da ti odvrnu pipu :)
     
  17. black

    black Komšija

    Garantiraju 22Mbit ali ogranicen je na 30Mbit kad mreza nije opterecena.
    Na Motoroli SB5101 sam imao i do 29Mbit preko dana.

    Danas u 12 sati brzina je bila 21-24Mbit , evo sad je oko 10Mbit.

    Evo stare brzine

    [​IMG]
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Je li ovaj HS ima torrent throttling? Downloadi inače idu jako brzo, evo skinuh AMD drajvere 1.3mb/s, ali torrent (sa dosta seedera) jedva preko 500kb/s.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prilicno sam siguran da ima nekad. Koji su uslovi, nemam pojma. Mada ja trenutno skidam sa torrenta i ide max brzinom bez problema.
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mh, glupost. Probaću portove izmijenjati ili nešto, pa javim.