HTC Desire Z

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by avduka, Aug 7, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sto se tice povezivanja sa racunarom, vidi da te firewall nezeza, ja sam imao problema sa konekcijom na internet zbog toga.
     
  2. avduka

    avduka Aktivista

    ma konekciju sa racunarom sam nekako i skontao...tu i tamo trebam restartat android da bi se povezali...nije najbolje rjesenje ali dobro je za sada...nego tek sam danas skontao da mi se nece nikako skopcati na mobilni net...uvijek neka greska ono..imam postavke one od BHTelekoma tamo kao ono AP....ali nece pa nece...jel zna ko rjesenje....
    Probao sam danas onu mireo navigaciju...fino fercera!....jel ona of line navigacija...?...vjerovatno jeste jer radila je a eto ko sto kazem nemam neta na mobu....jbte mob je krik mobilne teleonije a nemam interneta obicnog...!....pa sa nokijom sam se prije 10 godina kacio na net...sad s ovim neznam..:)...
    i da...Wragge-ona dishpointer radi ko doksa!
     
  3. avduka

    avduka Aktivista

    drug mozel kakvo objasnjenje kako ubaciti mapi Srbije ako se moze u ovaj mireo navigator....(mireo mi je valjda licenciran jer je dosao na mobu...pa neznam imal to kakve veze..)
    jel samo da mapu prekopiram u neki folder ili...pol pomoc treba mi jos mapa Srbije za prekosutra jer idem na put...?

    da dodam oko mobitela.....nisam bas zadovoljan glasnocom ring tona kao i jacinom i vrstama melodija za poruku..prekratke su i pre tihe...a usput valjda se treba rootovat telefon da bi mogao neke druge melodije zvona dodati....malo bezze al et...ovo dvoje mi bas vadi zivce jer ne cujem mobitel kad zvoni i primam sms...
     
  4. šitar071

    šitar071 Guest

    avduka prijatelju moraš uraditi update Mirea,i on ce te pitati koju mapu da skineš, u vezi ringtona ne moraš rootati mob samo skini neku aplikaciju sa neta koja od mp3 pravi rington, ima ih milijarda ja koristim mp3 ringtone,da pojačaš rington idi u meni-settings-sound-set audio volume,a i pošto ima g-senzor ako ti je u ruci on svakako neće jako zvoniti
     
  5. pac

    pac Komšija

    Mozes drugi ringtone izabrati sa rings extended ili tone picker, oba programa su free na marketu.
     
  6. avduka

    avduka Aktivista

    ma pitat ce me koju mapu da skinem..ali brate mape za mireo navigacije se placaju?...ako idem preko samog mirea..?

    mogu ja staviti bilo koju melodiju za ringtone ali nemogu za sms......a jacina ringtona je slaba...onako inace na mobitelu....ugasio sam onu opciju da se stisaje kad ga uzmes u ruku...i naravno pojacao sam ring volume na max...
     
  7. anel007

    anel007 Komšija


    dobijes 7 dana da probas a onda moras kupiti...neka hvala, ja biram navdroyd :)
     
  8. avduka

    avduka Aktivista

    ma da je meni i free trial sad ubacit mapu srbije..treba mi jbg tri dana..:)...ali nema mi opcije u "prodavnici" free trial maps...kao sto sam vidi na netu...samo ima maps..

    hahha...ma daj...evo sad sam nest nasao ali nema free trial mape srbije ...bjezi...popizdio sam bem ti navigaciju od kada trazim mogo sam doc do novog sada do sada..uadim update mireo navigacije sada nemam ni karti bih i hr koje imam licencirane..ma u PM i sve...
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    i meni je isto tako bilo kad sam update mireo navigacije uradio, bez pretjeranog zaljenja je izbrisao i instalirao navdroyd, mape za isti besplatne i za ono sto meni treba moze posluziti (doduse imam i iGo s najnovijim mapama instaliran ali rijetko ga pokrecem)
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Kad uradite update mireo navigacije, uđite u program, pa dole onaj "zupcanik" da uđete u postavke, klik na strelicu ovu gore desno da dođete na "o programu" i na dnu te stranise imate "preuzmi novije sadrzaje". Tako će vam se vratiti karte koje ste imali. Uostalom, uz telefon je dosao letak gdje imate broj telefona za podrsku.
    Avduka, saljem ti PM za ostalo za par minuta.
     
  11. avduka

    avduka Aktivista

    e evo Avduka se vratio iz Srbije...malo sam koristio mireo malo iGO kojeg sam instalirao ali zaboravio na njega....ukratko...mireo ima puno detaljnije karte BIH i HR falinka mu je bila sto nisam uspio nabacit znaci mapu Srbije pa sam jos obrisao i bih i hr..poslije uspijem nabacit samo mapu bih...tek cu sada probat ovo sto mi Wrag veli....ali me je mireo debelo zajebooooo...kad sam se vacao iz Srbije mlo sma se i ja opustio iza granice HR-BIH...jer je sto se kaze sve pravo osim tamo kod one HIFA benziske...e tu sam fulao...otisao svojom trakom a trebao sam lijevo...fazon je sto je navigacija na tom mjestu zablokirala i nije mi javljala da sam sisao sa rute....pa bar da je se ugasila nego samo zaledila...a avduka vozio tako pravo posto nije bilo raskrsnica do Teslica u PM!
    e jebo sam mu i mireo i dont i panic i lijevo i desno...jer sam produzio sebi put za nekih sat sat i po!
    znaci tolko o Mireu....ko zna hocul vise i pisat o njemu..jer dzaba u sve sada da imam kartu Evrope na njemu...
    eh iGO je fina navigacija dosta informacija...mana mu je znaci losa mapa BIH....kao prvo jer na njoj ne postoji put kojim se u BIH ulazi preko Slavonskog broda!...kako god on meni pise da idem preko Samca!...e nisam znao kako mu ubaciti medju tacku u ruti...ali sam u bosanskom brodu probao ponovo da ga pokrenem...al on meni opet da idem nazad na S.Brod pa B.Samac.....znaci nepostoji put!...iGO je dobro slusao kroz HR i Srbiju do Novog Sada...nije mi jasno da nema ulica po novom sadu?!...sreca pa sam nasao vrlo lako odrediste ono po naski...nazovi coeka i pitaj gdje je stan...:)...neznam kako da vidim od kada su mi ove mape pa da ubacim kakve bolje....?
    Ostalo po Novom Sadu sam picio po pamcenju i dobro sam se snasao a imao sam i dobre srece..:)......
    inace isao sam rodjaku na svadbu...bilo je predobro...gotiva "Ribarsko ostrvo", tamburice i domaca rakije od kajsija od 50ak stepeni..:)....e da imaju i onu petrovaradinsku tvrdjavu...nije losa..:)....al kajsije su bolje...
    Wraze-da li bi mogao povratiti ove mape i ako bi rootovao nekada mobitel?
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I ja sam primjetio da miro navigacija i ne radi baš kako treba dok s druge strane iGO dosad savršen, čak ima i lokalnu cestu preko Vlašića prema Babanovcu. Sa mirom znalo mi se desiti npr. negdje kod Kaknja ne sjećam se, prolazim vijaduktom autoputem, ispod neka cesta a on prikaziva da nastavljam put tom lokalnom cestom...
     
  13. avduka

    avduka Aktivista

    drug ovo novi sadrzaji ne funkcionice....jel moguce da sam updateovao mireo i sada mi je 4.4 verzija pa da zato nece?..neznam koja je bila orginalna...cini mi se 4.0..da li je ovo sada problem pa da nadjem staru verziju ili...

    @forzamilan-pored kaknja nema nikakvih vijadukta...:) niti tunela...

    e sredio sam iGO trenutno izgleda mnogo bolja karta bih....opet nisam jos nista testirao pa javim....inace ..znaci samo sam sa ove svoje navigacije obrisao sve mape ubacio druge iz 7mj 2010g....ali nisu od igo-a nego kako koja....navigo itd....
     
  14. wragg

    wragg Aktivista

    Nema veze koja ti je verzija dok god je legalno skinuta sa marketa. Karte su vezane za tvoj IMEI i moraju biti tu. Probaj kliknuti na "Reinstaliraj sadrzaj".
     
  15. avduka

    avduka Aktivista

    a jok ne pomaze...kaze sve mi je uredno instalirano....isao sam na sve opcije koje sam imao....morat cu ih nazvatna taj free telefon da ih malo zajebajem.....:)