HWB humanitarna akcija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by selvin, Dec 10, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Slazem se za recimo AV ali ga nikada nisam ni koristio do win sedmice ali je racunar za osnovne stvari ipak upotrebljiv. No... da se ne raspravljamo, probaj pa vidi. U slucaju da ne bude rama za ubaciti osim 256MB modula.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Evo stigle nove tastature i miševi, zahvaljujući kolegama iz firme. Još samo zvučnici i ako bude moguće po usb stik.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Svaka cast GW ...
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    Evo upravo sam poslao HDD 80GB WD ATA selvinu sad se moze kompletirati drugi racunar :)
     
  6. GW

    GW Moderator

    Uzeo sam i zvučnike, tako da sada ide kompletiranje.
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Svaka cast GW :smt023 Bilo bi pozeljno osigurati jos RAM-a samo ostale kolege iz Sa nesto nam se slabo "trzaju", a znamo da mogu :D "Trzajte" se il pocinje prozivka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    S obzirom na vremesnost racunara predlazem:

    1. HDD: 1. particija za WinXP od 10GB (nema potrebe za vecom, a OS ce imati koristi),
    2. RAM: min. 512MB (sve ispod 512MB nije dovoljno),
    3. VRAM: max. 64MB (da se ustedi RAM za OS),
    4. softversku optimizaciju racunara (znamo vec kako moze... a treba ici i na smanjenje nepotrebnih procesa).
     
  8. GW

    GW Moderator

    1. Svaki računar ima disk od 10GB tako da nije problem sa particijama. Dodao sam još po jedan od 1.5GB jer čisto jer sam ih imao.
    2. 2 računara imaju 256MB, druga dva 384MB. Više RAM-a jednostavno nema.
    3. VRAM-a na dva račuanara ima po 16 MB, na druga dva su integruše od 32 mb.
    4. Urađeno.

    Peti računar je nekompletan.
    Ako je išta od navedenog problem, možeš donirati hardvera da pojačamo. :wink:
     
  9. stripiii

    stripiii Aktivista

    @GW ja imam grafickih kartica,procesora,optickih uredjaja,RAM itd. pa ako hoces da preuzmes dodji danas do 13h, tel na PP
     
  10. Riddick

    Riddick Aktivista

    @GW Sorry nisam bio dovoljno jasan :) Nisam mislio na tih 4-5 racunara, vec uopsteno sam dao neke smjernice za sve racunare koji se doniraju, imamo znanja pa zasto ga neprimjeniti na te racunare :) Znaci da se usvoje neki standardi.

    GW treba malo sacekati da nam se "trznu" (za RAM) kolege sa bjesnim masinama il nek uklone potpise :mrgreen: :wink: BTW ja sam vec zauzet kako da osiguram bolji racunar (ima neko smece) poznaniku koji nije dijete, al ga je prokleti rat zakacio tako da je sad RVI...
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Kad dobijem hdd od Riddicka, sastavit cu drugu konfu za Tz. Ali falit ce nam periferije, pa eto angazujte se malo sa misevima, tastaturama i zvucnicima :)
    Becke, ti si se nekad javio da imas zvucnike, ajd sibni mi PM kad si slobodan da ih pokupim.

    GW, ako mozes samo oznaci koje komponente od ovih sa liste si pokupio i iskoristio. Vjerovatno ti mozes editovati moj post, ako ne mozes, onda napisi mi pa da ja editujem.
    Sta je s ovim RAM-om od Zelenog, je li to u Sa? 3 x 256MB PC2100, dobro bi doslo za tih 5 konfiguracija.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Sve od bahamuta, mene i AdoSa je preuzeto i iskorišteno.
    Evo čuo sam se sa stripiiiem i od njega ću sutra pokupiti.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Eto ja sam oznacio da je sve iskoristeno od vas trojice, ako je sta ostalo javi da se zna da je na raspolaganju.
    Pocnite davati konkretne prijedloge kome da se pokloni, najbolje na PM.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam ja negdje male genius zvucnike ali odrezan napojni kabl. Mislim da nemam viška osim da od pegle odpilim pa ako neko ima neki kablic i ako misli da nije ogavno da se pokloni sa izolir trakom, pokusat cu da ih nadjem.
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    ma to bi trebalo zalemiti na pcb
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Moglo bi i tako. Namam kod sebe lemilice.. mogu od oca uzeti ali svjedno nemam kabla.
     
  17. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    E 'vako Selvine:

    Matična - http://www.firingsquad.com/hw/1555/EPoX_EP-8RDA3i/
    http://www.motherboard.cz/mb/epox/EP-8RDA3i.htm - nije identična k'o na slici (drugačiji pasivac na NB + IMA pasivac na SB :D ali to je ta)
    + CPU cooler evercool (za isti socket)

    HDD 80 GB ATA Maxtor i pripadajuće kablo

    RAM 1x512 DDR400 + 1x256 DDR400

    IntelliMouse Explorer 2.0 USB - ima znakova korištenja ali nije za bacit stvarno

    Floppy Drive, ako zatreba

    ATi Rage Pro Turbo AGP (to piše na chipu, ne znam koliko memorije ima itd.)

    Nažalost, ne mogu ti garantovat da sve ovo radi 100%, ipak nije dugo korišteno i možda je u međuvremenu oštećeno i sl. tako da ako ti treba pomoć u isprobavanju komponenti kao i sastavljanja računara javi mi slobodno. Biće još jedan monitor, dvd rom i ranije pomenuti "ostaci" još jednog računara. Nisam sve stigo (ovo danas je od jednog lika samo), jer nije sve ni do mene, neki rade and so on... Haj čujemo se :smt006
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Extra, kad budes imao vremena i skupis sve, javi se da se dogovorimo. Ili ako nekad budes u prolazu ondje gdje smo se nasli, ponesi barem HDD da mogu sklapat drugu konfu. Jer nije mi dosao jos ovaj od Riddicka.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Evo stripiii je donirao jednu nekompletnu centralnu i kutiju punu dijelova, tako da ćemo i to uvrstiti u gomilu.

    edit:
    Nažalost jedan računar je odapeo. Pravio je probleme od početka, i evo sad je rikno skroz. Tako da on ide u recycle bin. Ali uz nove dijelove biće opet 5 komada sigurno.
    Samo će faliti zvučna kartica i hdd. Pa ako neko ima, bilo bi super.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Evo par slika na šta mi liči soba sad...

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    I na kraju, nevezano za ovo, jedna slika pasata sa 220V utičnicama:
    [​IMG]