I "veliki" počinju osjećati recesiju

Discussion in 'Generalna diskusija' started by eques, May 15, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

    Ne moramo.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovdje sve vise smrdi na politiku.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Naravno mozemo se uhvatiti noge odavde.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    jedva cekam taj dan :)
     
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    Pusti momka, vidiš da pokušava da nas zadivi svojim ''naprednim'' terminima. :lol:
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Svaka trafika distributer necega...
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  8. Looney

    Looney Komšija

    Ovo su tek početci kraja mnogih firmi. Žalosno.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Zalostan je nacin poslovanja mnogih firmi. Najbolji opstaju.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    treba cika Slavoljubu dati kredit od nekih 200.000 KM, da otvori kakvu poslovnicu u centru grada, ma to bi bio novi BH Telecom :mrgreen: Ljubaznost / "normalne" cijene / spremnost na pomoc je uvijek jace od pukog slogana "ja te cinim sretnim"
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Veliki dan za IT u Bosni i Hercegovini.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a kako je tek velik za one koji su nedavno kupili nesto sa dugogodisnjom garancijom i tu garanciju masno platili.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Garancija i servis ce se morati ispostovati, inace se to moze sudski "rijesiti".
     
  14. GV

    GV Komšija

    i tako ga uvaliti da propadne kao IT, po mom bolje mu je ovako, neće se obogatiti ali neće ni gladan biti... fin je čikica fakat.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    naravno, samo de mi reci sta bi ti uradio, da si iz neke selandre, kupio si prvu ves masinu na koju si naisao u katalogu, i ona se pokvrarila. dodjes u radnju gdje si je kupio, i poljubis vrata. sta ces uraditi? naravno, podrazumjeva se, da si se najvise druzio s motikom, i da o tehnici i o garancijama nemas veze. ok, hajd more ti pasti napamet, odoh zvati beko... ali sta ako se pokvarila maticna ploca u compu? koga onda zvati? hocu da kazem, da je narod dosta neupucen i ne zna kako postupiti. dalje, ako je ta ploca uzeta u kimtecu, mislis da ce on olako (nakon ovako malog duga) prihvatiti tu plocu na servis? i otkud ja znam da je ta ploca uzeta u kimtecu... najgore su popusili klijenti. a to sudsko rjesavanje po meni i nema bas smisla. kako ces tuziti firmu koja vise ne postoji :roll:
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tako sto se odgovornost prenosi. Ne prestaje odgovornost kad nestane firma. Da je tako, svi bismo otvorili firme, uzeli po milion kredita, i onda ih zatvorili i uzivali do starosti.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa mozes ti prenjeti odgovornost na direktora/vlasnika firme, ali ako on nema prebijene, mozes ga u cuzu strpati, ali ti to nece popraviti ni ves masinu, niti zamjeniti mbo.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne mislis valjda da on nema prebijene? Osim toga garanciju na proizvod daje proizvođač, a ne trgovac.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Vecina ovih divljih laptopa sto se prodaje po radnjicama nema g od garancije u BiH.... svjezi primjeri Sony i HP Pavilion... sve to pokrivaju trgovci
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja jedno, dog drugo. znamo ja i ti sony-ov digitalac odnijeti u sonyjevo predstavnostvo u sarajevo, jer sony-a ne zanima od koga smo ga mi kupili, i uredno ce provjeriti je li uredaj pod garancijom ili ne, ali 99% drugih to ne zna, jer vjeruju da garanciju daje onaj ko je prodao, i njemu to vracaju. imao sam strahovitih problema bas sa sony-ovim digitalcem, jer sony sebi daje za pravo da ga zadrzi na servisu 45 dana od dana prijema. dok to dodje njima (jos ako si treca ruka u lancu kupovine, pa svako vraca svom prodavacu) eto 2 i po mjeseca, a kupac ti se natovari na grbacu, hoce novi digitalac....