I "veliki" počinju osjećati recesiju

Discussion in 'Generalna diskusija' started by eques, May 15, 2009.

  1. eques

    eques Novi član

    I "veliki" su igrači počeli propadati.

    IT computers iz Gračanice je bankrotirao. Neki njegovi dobavljači su počeli nenajavljeno dolaziti u poslovnice i uzimati svu robu da bi koliko toliko smanjili svoja potraživanja od IT-a.

    Život na visokoj nozi na duge staze bez pokrića, mora tako završiti.
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Nek' nam se neko iz štaba došao fino pohvaliti "čerupanjem" IT-a.

    Žao mi je te firme. Kad kažem firme ne mislim na Nihada nego na ljude koji su radili u IT-u. Dosta dobrih ljudi je ostalo bez posla a gotovo svi imaju porodice koje ovise od njih.
     
  3. eques

    eques Novi član

    i meni je najviše žao ljudi koji su radili tamo i pošteno zarađivali ono malo plaće koju su dobijali

    dobar prijatelj je tamo radio i kako su te jadne radnike pravili budalama, to je za zatvora.

    ali Nihad i ekipa oko njega će naći opet sebi neki posao, a jadni radnici kući i snalazi se kako umiješ
     
  4. GW

    GW Moderator

    Hoće li biti kakve mega rasprodaje? :D
     
  5. eques

    eques Novi član

    možda kod dobavljača kad im "zarobe" robu :)
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam cuo da i kimtec propada. Navodno su davali robu na obraz pa im niko nije platio.
     
  7. eques

    eques Novi član

    Kim Tec i jest išao da "zarobi" robu od IT Computersa. Samo IT im dođe oko 1 500 000 KM.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Cemu ova tema?
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko ja kontam da čiko iz Kimteca blanja IT. :lol:
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ne bi bilo prvi put. Jos da nam je neko iz te druge firme pa da pravimo narodno veselje.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Meni je zao ljudi koji su tamo kupovali, i da budem iskren drago mi je sto su pali. Takodjer se nadam skorom padu jos nekih velikih deraca, tako da na kraju isplivaju ljudi koji razumiju biznis. Nadam se i da ce se uskoro ove regije sjetiti neki ozbiljan europski lanac, pa cemo hardver i tehniku placati isto kao i prosjecan europljanin, a ne 30-100% vise.
     
  12. eques

    eques Novi član

    Poznajem neke ljude iz Kim Teca i oni su mi i rekli za IT, a dobar prijatelj i budući moj kum je radio u IT-u. Tako imam informacije s obje strane. Budući kum je već otvorio privatnu firmu jer je vidio da IT ode u vječna lovišta.
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Pozdravi kuma i reci da se javi na Hardware Base da dogovorimo kakvu saradnju i reklamiranje.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    fino zboris enise :)

    reci kumu da bolje reklame nece naci......... i da ne puca suplju ko IT :smt003

    inace vidim i ingel samo 5 glavnih stvari ostalo za komp ostalo nista.....

    a i uvodna stranica im je drama :smt003
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sta je ovo kod ingela samo jedna graficka u ponudi ? ili ja ne znam dobro surfati kroz novi meni? a mozda nova stranica nije ni gotova?
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Prvo Mobilmedia pa IT ko je sljedeci, zao mi je radnika sto su ostali bez posla jer sam i sam takav ali nasim trgovcima su vece oci o guz... tako da su ovakve stvari za ocekivati, kod nas je hardware skuplji i do 50% nego u okrizenju.
     
  17. eques

    eques Novi član

    Trebali bismo napraviti neku kladionicu da vidimo tko je sljedeći

    Mislim da su u velikim problemima svi koji imaju više poslovnica (veći troškovi, a marže sve manje i manje zbog konkurencije)
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Koja analiza u pm.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Zahvaljujući insider informacijama od quma i jarana eques nam donosi pro analize BiH IT tržišta. :lol:
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Netreba nam nikakva analiza, bih propada sve vise i vise (na zalost) jer je vode debili i to je nasa stvarnost moramo se pomiriti sa time.