Igre 2013 & 2014

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Jun 1, 2012.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013 & 2014

    Mislim da je i do drivera i do igre i da ce prije izaci patch nego igra :)
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ali da uzme jedan dio cpua onda bi on bio jos optereceniji, tj isao bi do 100% a ne ostajao na 80%!?
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene je ovaj AMD sa 4 jezgre, slicno i5, CPU-Z prijavljuje Bus Speed 100 MHz, ali ne ide preko 60% u AC Black Flag sa AVG GPU 80%, ode nekad do 100%.

    Nego, primjetio sam kako power plan-high performace relativno cesto i kratko "baci" procesor u turbo (preko 3.7 GHz i udari na 4.0).

    Pokusaj promjeniti power opcije u H.P. i tada provjeri zauzece procesora.

    Razlog je turbo opcija i nize latencije (brzi procesor) za Level 2 cache size, i5-3570K Turbo frequency :
    3800 MHz (1 or 2 cores)
    3700 MHz (3 cores)
    3600 MHz (4 cores)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kako onda optereti cpu na 100% sve 4 jezgre u crysis 3? :) Nije do tog, cpu se uredno digne na 4,4GHz i tu ostaje cak pri malom opterecenju a i pri 100% opterecenju
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    i5 polako gubi bitku sa novim igrama to je jasno.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kako to da svi imaju Crysis 3 na racunaru za testiranje :smt005

    Crysis (3) guta sve zivo sto ponudis, mislim da i Sena ima 100% zauzece sa svojom konfiguracijom :wink: :mrgreen:

    O tome ja govorim, mozda ne trebas 4.4 GHz i 4 jezgre, sjeti se da je AMD na prezentaciji govorio kako CPU "gusi" GPU.

    Samo kada pomislis 25% boost i 99% scaling-zauzece !?, od cega toliko napretka dolazi ?!

    Mislim da neke igre nemaju koristi od toga (CPU OC konkretno), jer to kroz drajver "osakate" :| , posebno ove nove sa Mantle.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Već sam spominjao da i5 na 4,3GHz sa gtx780 zakucan 100% kad podignem detalje na ultra. I sa gtx je već oko 80% zauzeće i to sa custom configom koji je daleko od max detalja.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Igre 2013 & 2014

    da je iskoristenje cpua preko 80% ne bi bilo tako, mozda namjerno :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Joj prijatelju treba te banovati ono.. jedan vaspitni ban. hehehe

    Pa igra nije uopšte izašla. Ide za dva dana ja mislim. Ta verzija sto je procurila je ko zna kakva beta verzija.

    Ako se malo zadas naci ces piskaranja kako uz igru dolazi dio za ruradenje coina.

    Kako god, ko zna sta je to. Kada izace full i kada se originali sa steama instaliraju, onda ce se moci presuditi oko optimizacije i zahtjevnosti.

    I da, nisi jedini kojem ide kao slajdšou. Strpljen spašen.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo sada gledam A.C. Black Flag na 24% igre, idem u kancelariju kod sefa (dakle, nisam jos testirao akciju), ludnica max postavke, CPU oko 30-35% :D, GPU avg 85%, GPU max 94%, GPU memorija 977 MB MAX i gledaj sada = max fps 60 :D bas kao i Wolfenstein...

    Koliko sam do sada istrazio (GTX 780) :
    https://forums.geforce.com/default/topi ... gtx-780/1/
    http://steamcommunity.com/app/242050/di ... 315556344/
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Igre 2013 & 2014

    Et nek si mi reko :) Prica ide uopsteno za sve igre osim za dvije koje koriste cpu preko 80%

    EDIT: i nije slajdsou vec ide 30-60 fpsa al cpu ne ide preko 80%.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Igre 2013 & 2014

    @ pionir to je druga stvar kada imas 60 fpsa zbog ukljucenog vsync ili je igra ogranicena na 60
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Probah i ja Watch Dogs, sve na max i imam 40-50 fpsa, sve na medium 80-90 fps.
    2600K (stock) + 770GTX.
    Igra kao igra - nista wow, bar sto se tice prvih satak igranja.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: Igre 2013 & 2014

    Svidja mi se Watch za sada. Hekujem svakog ko mi dodje pod ruku. :D
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ni kao igra, ni tehnički. Sve sam digao na max osim shadows (to je high), plus SMAA. Uvijek imam preko 50fps-a, ali opet je GTA5 za klasu ispred čak i kad radi ispod 30.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Igre 2013 & 2014

    Smaa zamuti, bolje spusti neke detalje a igraj na 2xAA
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne radi MSAA kako treba u ovoj igri. FXAA je najgori, a SMAA negdje između.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako mislis ne radi kako treba? Jesi li stavio onaj day 1 patch?
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hajp masina je uradila svoje . Koliko su bili dosadni sa igrom mislio sma da ce biti revolucija
    Hackiranje tj pritisni dugme kao i u drugim igrama dosadi brzo . Dosta je pokupljeno iz AC-a i FC 3 .
    Ako koga zanima izasao je novi Tropico . NIje remek djelo al je zabaan kao i svaki Tropico
    El Presidente declares it's Carnival!
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep i mene igra podsjeti na AC :) Al nisam nista ocekivo pa mi zasad zabavna, nisam igrao glavnu misiju samo se onako voziko po gradu :)