Igre 2017

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jan 26, 2017.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Stvarno su animacije smjesne, jos sam citao da je velika suma novca potrosena u development.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma toliko propustenih prilika ima za dobru i bolju pricu i kako su se pojedini dogadjaji mogli puno bolje uraditi. Trebali su angazovati malo boljeg pisca, ipak je to ono sto ce im sad srezati milione prihoda, ko im je kriv kad se stedi na tako bitnim stvarima.

    Znaci nas "Ryder" se probudi bezveze, sjedi negdje u holu i ceka da ga neko opet pregleda, pa daj molim te...bolji tretman dobijes kod nas na Kosevu nego kad se probudis nakon cryosleep-a nakon 600 godina u igri...kakav gaf i kako samo beznacajno izgleda taj trenutak.
    Sljedece je da nam umire Alec Ryder - otac - Pathfinder jer nesto na njega bukvalno "puhne", nekakva svemirska instalacija, jer se stvori nekakav vrtlog. Nama pukne kaciga i on nam da svoju i zrtvuje se. Sve je to tako brzo i nekako nedovoljno uradjeno. Kakav promasaj. Zar ne bi veci impakt imalo da su ga ubili "Kett"-i prvi prvom susretu, koliko bi samo to emotivno bilo i kroz cijelu igru bi imali barem razlog da ih mrzimo kad su nam vec glavni neprijatelji. Mislim moglo su to napraviti bas podlo da ga ubiju iznenada...kakvu bi samo tezinu to imalo, a ne da lik padne sa litice bez razloga. Ovo je sve meni tako nedovoljno i neuvjerljivo djelovalo.
    Mislim da je greska sto galaksija vrvi rasama koje vec poznajemo odmah u samom pocetku. Opet greska u scenariju, mogli su barem malo to da odgode. Shvatam da su htjeli da iskoriste sve te rase i likove, ali mi dolazimo u neistrazeno podrucje i shvatimo da smo ustvari posljednji tu. Tako da misterije nema, svi su vec tu, a mi opet istrazujemo, valjda prvi, nakon svih njih...
    Ima zaista dosta primjera i dosta toga sto je moglo bolje...mozda se neko nece sloziti, medjutim ja to tako licno vidim.

    P.S.
    Jos ne mogu da vjerujem da su idioti izbacili onako dobre kompozitore, Boze me sacuvaj. Ne kazem da novi kompozitor nije los, nisam imao priliku da poslusam fino, medjutim,
    gdje su: Christopher Lennertz, Jack Wall, Sascha Dikiciyan, Cris Velasco, Sam Hulick, Richard Jacques, Jimmy Hinson...da ne nabrajam vise...

    Uglavnom da neko pogresno ne shvati, ja cu ipak ovo odigrati jer su mi prosle igre nesto najbolje sto sam igrao u zadnjih 10 godina :)
     
  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Spoiler alert!
    Evo recimo u cemu je problem sa lose napisanim dijalogom...

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. vutra

    vutra Komšija

  5. ming

    ming Veteran foruma

  6. vutra

    vutra Komšija

  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    kao procurio artwork, koji potvrdjuje tvrdnje activisiona da se cod vraca korijenima, sledgehammer radi na ovom dijelu
    mislim da ce im ovo biti drugi cod na kojem rade, na prethodnom su radili gdje su uveli ona skakutanja a la titanfall
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rekao sam da ce biti mrtvi prosjek, ono ispade jos losije. 64 na metacritic, sto ne mora da znaci da je lose, ima dosta underrated igara, ali nisam optimistican.
     
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ace Combat 7 u VR. E to bi mogao biti dobar razlog da se uzme PS VR:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto bi sumnjao neko kad je zvanicno najavljena i za PC
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I to prvog dana najavljena.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probo malo Yooka-Laylee i nevjerovatno kako su losu grafiku napravili, pogotovo za danasnje standarde, pa bolje izgledaju platformeri od prije 15 godina. Kud se ne mogu podesavati graficke postavke cini mi se da je ovdje fxaa forsiran, kamera je katastrofalno implementirana, i to su 2 najveca problema na prvu.

    EDIT: Ili je igra upscalirana sa nize rezolucije, izgleda slicno quantum breaku sa upscalingom.
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Igra li neko Motorsport Manager ? :D
    Koja zaraza jebote, do jutra sam ostao danas :D
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam probao na telefonu ali citam da je slican gameplay, naravno nesto jednostavniji zbog mobilne platforme.
    Ni na PC-u nije komplikovan, sa slajderima ganjas dobar setup bolida, a taktike/r&d/scouting i ostalo su isto intuitivni.
    Naravno nema oficijelnih licenci ali vrlo lako se skonta na osnovu koga/cega je bazirano, a postoje i mod-ovi koji ubacuju prava imena.
    Merak kad startas na intermediate-ima i na pola prvog kruga pocne kisa a ostali na soft-u :D

    Ima i overhead 2D mod tako da bi morala raditi i na prastarim masinama i laptopima bez graficke.
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Naš stari drugar sulu je igrao, kaže da je skroz ok..
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako ti je srcu drago, obje rade :D