Igre 2018

Discussion in 'Igre i konzole' started by Aldiin, Dec 27, 2017.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Da jesu ali je ta igra bez VMProtect layera, kada dohakaju Originsu koji to ima onda ce biti festa. Em posjedujem original AC:O ali necu da koristim Uplay a kamoli jos gori UWP nego cu da prodam cdkey. Meni da je da ujebu UWP da mogu igrati Gears4 i Forze.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za 10 eura možeš te dvije igre odigrati, fakat ne vidim čemu potreba za piraterijom? To isto da neko kaže e da hoće neko tvoj izvor primanja skršiti pa da mi imamo džabaluka. Žalosno.
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Nadji mi za 10e obje. Al opet ne koristi mi se UWP ni kada ne bi nista vise imao igrati.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, i mene interesuje gdje ima za 10eura obje? Skoro je neko spominjao ruse, da preko njih za male novce dobije originalnu igru. Ali ni to nije cista posla.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Do mene je, može gears za 10, ne može i Forza. S obzirom da je alergičan na uwp onda nema smisla ni da govorim kako i šta.
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Nismo na forumu samo ti i ja, ima nas jos 10 :p , a eto ti Reventon vec se nalozio.
    Samo sto ja ne vjerujem da legalno Gears 4 kljuc mozes nabaviti za 10eura a da to nije na foru kao one ofirne offline aktivacije od par eura gdje ne smijes ni drivera ni Win10 update instalirati.
    Sa takvim grey/black market kljucevima i aktivacijama sigurno neces podrzati developera
     
    Last edited: Jan 23, 2018
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Probijeno je Denuvo igara koliko hoces.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Da, ali je ovo prva igra (Sonic) sa Denuvo v4.8 koja je probijena nakon 3 mjeseca, dok npr. Origins ima jos jednu zastitu uz Denuvo+Uplay a to je VMProtect koja je za sada vrhunac DRM.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam u toku onda, bio je onaj val probijenih Denuvo igara, pa kontam dohakali im skroz. Mada nisam odavno nista piratizirao, pa ne znam :D Ko ima strpljenja ima pravo finih popusta, mada neke igre drze cijenu. A sto se tice uzimanja sa sivih stranica koje kupuju keyeve ukradenim karticama, samo jos trosak nabijete developeru jer moraju placat chargeback koji je veci od cijene igre.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na pc-ju je mnogo teže to zaštititi. A to za kupovanje ključa od 10e je smiješno.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Citam sad na Guru3D rumor da Microsoft hoce da kupi EA, imaj 130 milijardi viska i ne znaju kud ce sa novcem. :) Cak je u opticaju i Valvle i PUBG :)
    Znao sam da su jaki, ali da su toliko jaka firma pa to je strasno.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa dali su za LinkedIn preko 20 milijardi. Samo za minecraft fransizu su dali u milijardama. Imaju oni para, profit im nikad veći nije bio, dioničari prezadovoljni.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    "Teški" su preko 500 milijardi usd. A baš bi bila fora da kupe EA da vidim reakcije 'gamera', pogotovo ovih u EU koji kupuju PlayStation samo zbog FIFA-e. :D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Izbacivali bi oni Fifu na sve konzole kao i Minecraft.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Možda i bi, samo što bi najbolja verzija igre bila na Xbox-u (tehnički, u kombinaciji sa gamepass-om, cross-platform podrška).
    Minecraft za PS4 je odavno deklarisan kao 'legacy edition'.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Minecraft na PS4 je potpuno isti kao i na kutiji i dobija update u isto vrijeme kao i ostale verzije, ali nema crossplay jer je Sony odbio, a ne sto Microsoft nije htio.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    To za EA je ionako bacio bombu lik na polygonu, bez nečega konkretnog. Navodni razlog kupovine je da poprave first party portofolio. Ne vidim kako bi to popravili sa EA, više ima smisla da kupe ubisoft ili square Enix, ili neke studije iz EA kao što je Bioware. Tako da je ovo besmisleno po meni.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ljudi možda žele "Netflix za igre" pristup, a akvizicijom EA-a bi dobili solidan broj studija i IP-ova.
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa cini mi se da sve ide u tom pravcu, placaj pretplatu i igraj.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa da. Čak i ako sve ostane multiplatform na PC-u i Xbox-u ćeš imati pretplatu za relativno male pare dok će PS4/Switch vlasnici plaćati punu cijenu za sve. Nije loša strategija imho.