Intel 8/9/10/11/12-gen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by forzamilan, Nov 20, 2016.

  1. bojler

    bojler Aktivista

    Uzeo bi ovo, hoće li moći i grafička stati šta misliš?
     
  2. bojler

    bojler Aktivista

    Ma build računara se promjenio na veliko od mog zadnjeg mjenjanja prije 3 godine. Ovo u buduće treba kupovati samo kao cjelovito kućište sastavljeno sa komponentama, jer nema ovdje uživancije kao nekada, ovdje je sve postalo u milimetrima
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma nek uzme covjek kakvo vece kuciste da sigurno zn da moze stati i cao.

    Cooler Master K501L npr
     
    Picoooka likes this.
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, ali eto Focus 2 ima podrsku za 280/360 naprijed, nema glupi PSU cover da smeta, i ima 405mm prostora za GPU. Sta ce vece?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  6. bojler

    bojler Aktivista

    Odlično kućište ali na pangoly nema taj već neki G. Samo da mi se još uvjeriti dal može sve, odma bi ga naručio
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nemoj Focus G, zastario model pravo. Pogle, naprijed ima mjesta za optiku.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo treba strpljenja i dobrog planiranja. I ne ic u zadnji milimetar.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  9. bojler

    bojler Aktivista

    Evo jedino mi ostalo postaviti pitanje na chat gpt u vezi tog kucista, kaže može grafa i to hlađenje. Ne mogu niđe na netu nać da netko ima situaciju
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa jesi li full upropasto tog nzxt? Ako se moze izrezati nesto da stane, izrezi i cao.
    Pisacu ja ibrici da ti objasni sta treba
     
  11. bojler

    bojler Aktivista

    Ma nisam puno, samo onaj držač frontalni malo kombinerkama izrezao ništa strašno, nego ja isfrustriran na max, evo malo sam se smirio šta je tu je, nadam se da sam ove kablove od hladnjaka dobro vratio.

    Problem ovog je zato što je kod mene arctic argb a on je noviji od običnog pa je možda drugačije. Mogo sam ja njega staviti da ventovi idu kontra strane onih cijevi i onda taman onaj ćošak elektronike kućišta može stat, ali problem je glomazna grafička, e to me shebalo to me uništilo
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma napakovao bih ja to unutra, dobro premjeri i vidi sta treba uraditi, svakako si 'ostetio' sada samo zavrsi posao da to stane, svakako, se nece vani vidjeti
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    https://i.imgur.com/OZQJrEa.png

    Ovako bi trebalo da ide. Ja kako sam te skonto htio si imat ventilatore iza radijatora.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. bojler

    bojler Aktivista

    Tako je, to sam htio zato sam ih i skidao sa radijatora. I ne može, problem je ovoh radijatora što je on prevelik za kućište jer ćošak u kućištu ima elektroniku koju nema šanse igdje pomaketi, a kada se stavi cooleri direkt na hladnjak onda oni naprave malo odstojanje i hladnjak može stati, ali tada već nastaje problem stavljanja grafičke, sve sam ja to probao.

    a ta šema je za h510 elite, u mene je bez elite i ne može se ova prednja strana kejsa skinuti kao u elitea. Netko ovdje napisa da je ovo jako glupo kućište i to je istina, a prelijepo, biti će mi jako žao promjeniti ovu ljepotu, ali morat ću. Kontaktirao sam didaktu za ono Fractal Focus 2 kućište, ali sutra ću još cijeli dan tražiti da li neko ima to sa ovim mojim komponentama.

    Matematički izračunato može bez problema stati.
     
    Last edited: Jan 5, 2024
  15. bojler

    bojler Aktivista

    Evo skoro cijelu noć surfam o ovim postavama radijatora u kućište i radijator postavljen gore je najbolje moguće, tako da sam promjenio mišljenje sa frontalnog položaja na prema gore. Pokušao sam ja i to na nzxt ali nemam drugog otvora rupica za vent, a i nije stalo zbog hladnjaka na matičnoj, jer je kućište dizajnom povuklo matičnu na vrh jer dno za napojnu ima onu pregradu, opet se vraćamo na zaključak koji je rečen da je kućište stvarno glupo postavljeno. Vjerovatno jer se više razmišljalo o ljepoti samog, a to ga i čini još ljepšim. Tako da kada uzmem Fractal Design Focus 2 definitivno idem sa postavkom radijatora na gornju stranu kućišta.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mozes taj svoj radijator instalirat na vrh Focusa 2. Maksimum 240. A i to nisam siguran moze li deblji 240.

    Jest najbolje imat radijator na vrhu, ali ako nije moguce…

    Tesko ces nac kuciste u koje ce to tvoje vodeno ic gore. Ogromna vecina kucista ima problem sa 280mm na toj poziciji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    bojler likes this.
  17. bojler

    bojler Aktivista

    Nema nitko na stanju ovaj Fractal Focus 2. Imate li neku drugu preporuku za kućište ili da idem sa narudžbom koja se čeka 5-10 dana?
     
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  19. bojler

    bojler Aktivista

    Baš je lijepo ovo kućište cougar. Možeš li mi sa sigurnošću reći da li se u njega može staviti ARCTIC LIQUID FREEZER II 280 ali na gornju stranu. Znači misliš da je ovaj cougar bolji i od one prve opcije Fractal Focus 2? Nekako su me naložili na bug forumu da je najbolje taj radijator hlađenja držati na gornjoj strani kućišta. Jedino mi u ovom cougaru ne paše rgb.
    Gledam video baš je moćno kućište aaa. Šta mi je činiti?
     
  20. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ne znam sta se zamaras oko RGB ventilatora kada se sve to moze ugasiti da ti ne svijetli.Sto se tice kompitabilnosti to ti niko ne moze potvrditi osim da pokusas u plusu da ih zamolis da se oproba prije kupovine.Tvoje H510 je siroko 21 cm dok je ovo cougar 23.5 cm.Ono Thermaltake sto sam ti govorio ceres 500 argb snow je cak siroko 24.5 cm.

    Fractal Focus 2 je maleno kuciste i ne znam poslije H510 sto uopste vise razmisljas o manjim kucistima.Gledaj sto vece da uzmes bar ja bih tako kupio kao sto i kupim uvijek prostrano kuciste.
     
    Last edited: Jan 6, 2024
    aNaToMiC ! and bojler like this.