1. DarGar

    DarGar Aktivista


    e to je pravi kupac, haha
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ljudi precjenjuju H100, 240mm radijator, ali treba mu pumpa duplo veceg kapaciteta.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Overklok "K" procesora sada je moguc i na H87, B85 i H81 plocama, tj moguce je podizanje mnozioca na otkljucanim K procesorima iz Haswell porodice.

    ECS je najavio BIOS update koji to omogucava a slijede i ostali proizvodjaci maticnih ploca.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    P.S.: Ocitanja Vcore na slikama nisu tacna tako da ne bude polemike. :wink:
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pa ode ovaj Haswell na 4.8 GHz, pa sta bi sa onim :

    "PCs based on pre-production [speeds] of 4.5GHz have had to be dropped to 4.3GHz because of a lack of stability in retail parts,”.

    “There is a big difference in the overclocking potential between early Haswell samples and retail [chips],”

    Retail Versions of Intel Core i “Haswell” Are “Hotter and Slower” Than Expected – Report.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

  6. Pionir

    Pionir Overclocker

  7. KingT

    KingT Veteran foruma

  8. windy

    windy Novi član

  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Dodaj 15-20KM i uzmi 8320fx ! + M5A97 R2.0 160KM :)
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zavisi gdje za 130KM, u radnji ili na pik.ba.

    Trebas gledati maticne sa B85 chipsetom, konkretno Gigabyte GA-B85M-D3H koja na piku kosta oko 150KM , GA-B85M-HD3 je slabiji model i kosta oko 130KM ali ima samo dva RAM utora.

    Veci izbor ploca u tom cjenovnom rangu sa B75 chipsetom imas za 3rd gen Ivy Bridge procesore tako da mozes slobodno i njih pogledati.

    Ali istovremeno i integrisana grafika u Ivy Bridge procesorima je slabija, npr kod i3 3240 3.4GHz je HD2500 grafika a kod Haswell i3 4130 3.4GHz je HD4400.

    Ako mislis ostati na integrisanoj grafici onda idi na Haswell procesor.

    A mozda nije lose pogledati ovu komplet konfiguraciju gdje za 699KM dobijes i5 3330 komplet racunar sa 12mj garancije:

    http://www.pik.ba/artikal/10142936/novo-intel-core-i5-4430-haswell-asus-home-edition/ - i5 Haswell 4430

    http://www.pik.ba/artikal/7625064/nov-intel-core-i5-3330-b75-d3h/ - i5 Ivy Bridge 3330
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probao sam BF3 MP sa 2 jezgre na 4.5GHz (2500K), igra isla uzas, tek na 3 jezgre prodise.

    Tako da ne vjerujem u taj Pentium, min FPS su mu vjerovatno uzas.
     
  13. Tensai

    Tensai Komšija


    Koliko gluposti procitah u jednom postu.Kao prvo 2500k ima 4 jezgre a i dalje je jedan od najjačih procesora i nema šanse da će ijedna igra štopati na njemu.
    A i da jeste fakat štopala ne treba procesor odbaciti na osnovu jedne igre.

    Što se tiče ovog pentiuma po meni je bezveze,za nekih 20KM više se može uzeti Athlon 750K koji mnogo brži quad CPU.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jao druze al ti opali metak sam sebi u glavu!

    Prije nego ponovo opalis slicnu glupost pazljivije citaj sta pise i edukuj se prije postanja.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa valjda je čovjek htio da kaže kako novije igre ne idu fino na dvije jezgre bez obzira koliko je jak cpu. Nije to odbacivanje na osnovu jedne igre, ali treba uzeti činjenicu da sve igre koje budu izlazile u budućnosti će težiti iskorištavanju što više jezgri.
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Legendo broj aktivnih jezgri moze se podesiti u BIOS-u, tako da koristis samo 1, 2 , 3 ili sve 4 jezgre u OS. :wink:

    Vozdrica. :smt006
     
  17. Tensai

    Tensai Komšija

    To je tačno zato kažem da je pentium sranje i da je puno bolji ovaj athlon.Iako još uvijek jako mnogo igara dobro radi na 2 jezgre.
    A skonto sam šta je kolega KingT htio reći sa ovim jezgrama,samo što je napisao tako kao da 2500k ima 2 jezgre.
    Opet je glupost zakljucivati na taj način,jer snaga tog procesora je u 4 jezgre,i ako ga koristiš na dvije osakatio si ga i to dobro i to nije pravi pokazatelj.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    2500K za sve 4 jezgre je veoma sposoban procesor, pogotovo overklokan na 4.5GHz i ne zaostaje za najnovijim Haswell i5 4670K.

    Poenta je u tome da 2500K sa 2 jezgre na 4.5GHz ne moze da iznese BF3 multiplayer, a zamisli kako bi to radio Pentium G3220 sa 2 jezgre na 3GHz.
     
  19. Tensai

    Tensai Komšija

    Sve ja to razumijem i slažem se.Ta igra i jeste optimizovana za više jezgri tako da su ti rezultati razumljivi.
    Ono što ja želim reći je to da bi se u procesor utrpale 4 jezgre,mora se single core performance malo osakatiti.
    Zanemarujući rezliku u frekvenciji,tj kad bi oba radili na istoj frekvenciji i na 2 jezgre mislim da ne bi bilo previše razlike jer ovi procesori imaju sličan single core performance(bar sudeći po specifikacijama).
    A uzeći u obzir veliku razliku u cijeni mislim da je po meni Pentium ovdje pobjednik.Naravno,vremenom se sve više igara oslanja na 4 jezgre tako da ta pobjeda neće dugo trajat :D
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nije u pitanju poredjenje 2500K i G3220 procesora, vec kako danasnji naslovi idu na 2 jezgre, a Zeleni je postavio link sa FPS mjerenjima u BF3. na Pentium G3220.

    Moj post je samo licna observacija na performanse 2 jezgrenog procesora u BF3, gdje cak i na 4.5GHz moderne 2 jezgre ne mogu da iznesu BF3 multiplayer a kako ce to onda uciniti G3220 sa 2 jezgre na 3GHz.

    Uostalom ko je skonato , skontao je. :D