1. Vedo

    Vedo Moderator

    tuzit ce ih Nintendo, ovo original Charizard na njoj :D
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma joj, ne znam brate stvarno je lijepa ploca, a jos mi draza sto je siroka i jos vise djeluje "bogato" :D

    Moja je duga, a uska :|

    Elem, instaliram ovu zadnju verziju GPU-Z i tek sada vidim da je moja integrusa GDDR 3.

    Nisam upratio, ali cu potraziti informacije, obzirom da su dobri rezultati iGPU za Haswell (mozda) vezani za GDDR 5 :!: :?:
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakav GDDR5? iGPU koristi sistemsku memoriju tj RAM, a Haswell koristi jos uvijek standardni DDR3.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E hebo ga ti, nisi njub. Pa integrisana grafika nema svoj RAM nego koristi sistemski, znaci taj tvoj kingstone DDR3.
    Prestize me King :)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vezani su sa integrisanu eDRAM memoriju (128MB), ali procesori sa GT3e GPU-om svakako dolaze zalemljeni na plocama (BGA pakovanje), pa to nista ne mijenja.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja ba :oops: hehehee, "skroz" :D sam zaboravio...i to kroz bios dodas ili smanjis...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Lame. Zna i Bog a i Narod da Intel može puno bolje od ovoga. Pa nema nikakvog smisla mijenjati recimo i7 2600(K) procesor za ovaj. Iako je ovo 2-3 godine noviji procesor, napredak je jedva 20%.
    Da su barem napravili procesor sa 6 jezgri bez iGPU na ovom soketu to bi barem nešto vrijedilo. Ali ne za 6 jezgri moraš 2011 soket kupiti.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Temperature i potrosnja su uzas.

    Jedina pozitivna stvar je BCLK overklok Z87 chipseta sto moze biti dobra stvar za zakljucane "non K" procesore.
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Guru3D procitah, nikakve rijeci hvale, jos kad sam vidio da su zadrzali isti IHS kao na ivy bridge, pih... ocekivao sam ako nista bolje OC mogucnosti i nize temperature, toliko su bar mogli dati entuzijastima. GPU opet kaska za AMD APU, kao sto gore Waha napisa trebali su ga skroz izbaciti i ubaciti jos koje jezgro bar za ovu najjacu K varijantu... 2600K no brainer.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko je uzeo ranije SB ili IB i7 nece prelaziti na Haswell, to je logicno. Oni koji tek to planiraju, trebali bi uzeti novu platformu. Btw, osim tih 15-tak Watti vise u loadu ostatak je u najmanju ruku jednak ili 10% bolji.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Velika je lutrija i kakav se silicij potrefi. Ima primjeraka koji ni 4.4GHz ne mogu stabilno. Sa novom platformom ipak treba pricekati zbog USB3 buga.

    Definitivno je losiji prelaz sa IB-a na Haswell nego sto je IB bio u odnosu na SB. GPU je tek 30% brzi (HD4000 je u odnosu na HD3000 bio 50% brzi), a ne pamtim da je potrosnja nove generacije bila veca nego kod prethodnika. Prednosti su realno jedino dodatne instrukcije i Z87 chipset.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U zavisnosti koje uredjaje imas, bug se ne mora nikada pojaviti, cak i ako koristis sleep rezim. Sto se tice OC-a, za sve potrebe je 4.0Ghz sasvim dovoljno, a ne moras dirati napon.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onda nebi prodavali K seriju, jer i obicna verzija moze nagurati 4GHz. Haswell je onakav kakvog su i najavljivali, nista posebno u odnosu na ranije dvije generacije.
    Predpostavljam da ce znacajnije promijene biti iduce godine sa Broadwell 14nm arhitekturom.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S tim da ces kupovinom Z87 ploce (vjerovatno) imati podrsku i za Broadwell, dok si sa 1155 socketom "zaglavio" na IB-u.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je ruzno. :D

    Btw, skontah da mi je ovo prva Intel konfiguracija od Pentiuma III. :)
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ha stiglo! :D

    [​IMG]

    A kucista i napajanja s glave nema. :p
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Aferim neka je sa srecom. :wink:

    Da li si u USA? Posto vidim narucujes sa newegga.