1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hladim ga sa NZXT Kraken X31 AIO vodenim, napon 1.09V, frekvencija 4.2GHz, nisam htio "ganjati" više zbog malog itx kućišta.
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Pa da to nije malo napona? Ko mene 1.125v @ 4Ghz, bas sam malo i citao, i kazu da nije lose dodati juice-a. Any thought? Sta veli Del piero?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa zavisi to i od primjerka, mene je "zapao" malo bolji izgleda. Ima i mnogo boljih btw.
    Danima sam sve podešavao dok nisam došao do ovog napona, ima malo više parametara za "čačkanje" na X99 platformi.
    Najviše vremena mi je oduzelo dok sam skont'o kako napraviti da se napon i frekvencija smanjuju prema opterećenju ukoliko si postavio fiksni napon.
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Znam da ima svega, ali eto vidim da je kod tebe bas nizak. Kada je na auto i meni isto tako spusti, ali ja hocu da ima vise corbe, da se ne mrcvari. :D
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene deset jezgara ide sa 1.35V, 80C najtoplija jezgra u aida64, sto je po meni super, evo vec deset dana tako stoji, nema problema, nadam se da ih nece ni biti.
    Doduse ja sam dirao mnogo drugih napona da smanjim grijanje, ali 128 GB ram-a jebe stvar, imc trazi soka.

    Meni sve stoji na max clockovima, mrsko mi se tim peglat, i grafe sada drzim na max clockovima.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesi li razmisljao da uzmes dobar UPS, pa podesis ogroman ramdisk i na njega dignes OS?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vidis mogao bih to, samo sto mi je sada veto od starog za kupovinu do kraja aprila, tako psihijatar rekao, shit i know.

    Anyway, sljedece godine zasto ne, i ovako mi ova tri ssd-a nisu dovoljno, morat cu jos jedan 850 pro uzeti.
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    Samo mi je zao sto ne uze onaj 950 Pro M2 sto si ti forsirao kada ste mi sastavljali konfu.. to mi je isto must have.. kada sam vidio kod druga kako to radi, ovi ssd obicni su smjesni...
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da 950 pro je sila, iako je meni zao sto nisam uzeo 960 pro od 1tb, malo 512 gb.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Malo za sta?
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Za igre, mnogo brze se loaduju na 950 nego na 850.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Brze za 0.012 sec hehehe.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mnogo vise, trust me.

    Jos jedna prednost su igre koje stalno streamju podatke, fc3 je primjer, mnogo fluidnije iskustvo na 950 pro nego na 850.
    Ih kako bi tek bilo na ram disku, 80gb/s.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Preseravanje.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sitnice cine cuda.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sena, jasno da je bolje SSD vs HDD, ali brate izmedju tako dobrih SSD-ova da ima razlike, no way. Cak ni dobar SSD nije toliko znacajno brzi od HDD u loadanju igara koliko bi po nekim sirovim performansama trebao biti.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja govorim sta sam zapazio u fc3, ostale igre nisam probao.

    Bootanje je sporije od intel 320, ali to je do ploce.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Razlike nema ni prema tehnickim podacima sve ostalo je feeling..... Tvoj racunar nikad nije isti nakon reinstalacije. I nakon kloniranja imas vjerovatnocu 0.01% razlike... Dosta faktora... Razlika je u recimo pro verziji gdje je naredniji chip i slicno vs ovi jefiniji ssd. Al ajd..

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  19. p4ja

    p4ja Komšija

    Ma meni je van pameti to uzeti radi igrica, cuj brze loada.. izvalis 700km da ti brze loada igra. Aman jarabi... za posla je cudo, otvaranja teskih foldera, tipa gdje su slike, psd files, crd files i sve ostalo vezano za adobe aplikacije. Bas sam kod prijatelja malo caprkao, pa to je naprosto nevjerovatno.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moj citav komp ko 960 PRO od 1TB :D