internet u BiH

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JasonH, May 15, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Možda zato što elob nije pouzdan. Adsl je.
     
  2. JasonH

    JasonH Aktivista

    Jel imate neko rijesenje za mene , imam 9 gb adsl
    i hocu flatrate .. al koliko vidim elob nema flata sa 1 mbps barem. .. . .

    Pa jel moguce kako da uzmem 3 gb paket bihneta i da roknem onaj elob ??

    sta mislite .. i imal kakav nacin da ih zajedno koristim , da limit sa jednog a brzina sa drugog .. de pitaj tog komsiju ^^
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema sanse
     
  4. JasonH

    JasonH Aktivista

    a sta , onda jedino da uzmem
    jedan za surfanje itd
    a jedan za downloadanje
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    sasvim ti je dovoljan ovaj ELOB 768 kbps i za surfanje/skidanje/igranje, pici na 80-90 kb/sec
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    e hvala na podijeljenom iskustvu/utisku, zapravo i ja razmatram uzimanje kod lakisata i u mailanju mi je covjek otprilike rekao da samo treba izbjegavati skidanje velikih fajlova u spici 18-22h ali cemu onda naziv flat :)

    ali svejedno mozda uzmem onako u edukativne svrhe a treba mi i za surfa npr youtube, za sto tvrdi da nece biti problema...a youtube mi jako crpi moj adsl 9g paket
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne znam kako im je stanje sada kad su smanjili brzine, mozda su malo povecali limit koliko mozes skinut prije nego skroz smanje brzinu.
    Meni je najgore bilo upravo poslije 19h kada sam se spajao na net (jeftinije bilo) i onda muku mucio da skinem file od 10MB, nekih 10-tak kb/s je islo.
    Al su imali neki server sa dosta mp3-ca sa kojih sam skidao po 4-5Mbit/s.
     
  8. JasonH

    JasonH Aktivista

    Vedo , koliko je ping otprilike
    na bihnetovim(domacim) serverima
    a koliki je na npr njemackim ?
     
  9. pac

    pac Komšija

    JasonH ja mislim da ti ljude samo zajebavas imas jednu citavu stranu kako ti se kaze da uzmes elob-ov najveci paket i to je to. Kakve veze ima sad njemacka vidim da ti u profilu pise sarajevo, ako te bas zanima pogledaj reklame na rtl-u ili prosieben-u i znat ces!

    Evo ti ping u 7 ujutro
    [​IMG]
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    sto se tice ovog odvojenog koristenja interneta, mozes na svom kompu koristit ADSL 3G, a u virtuelnoj masini (VM Ware-u) na XP-u koristis tu drugu bas za skidanje

    ja tako radim na ADSLu 9G, normala surfam po netu na kompu, a u virtuelnoj masini pritom skidam filmove, igre, aplikacije... sa free zone
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    zar ti nebi ono iz srbije,kuda li vec? :roll:

    EDIT:bilo ti je u profilu,tako pisalo,ne sjecam se koje ono mjesto :smt001
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    ne sjecam se da sam to ikada reko, al evo zato sad kazem da nisam, tj. da sam iz bosne 8)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam to probao i definitivno nece. Modem ne dozvoljava vise od jedne PPPOE konekcije. Moguce je da je do boljeg modema na 9G paketu, jer nije do ATM linka, znam covjeka u Tuzli koji ima istovremeno obje konekcije. Jos nije bilo tko, nego kolega sa foruma. :D
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    max 4 paralelne PPPoE konekcije preko mog modema :D
     
  15. JasonH

    JasonH Aktivista

    Pa za to imate
    free zona encarta .. "lokalni" mb ti ide u FZ a ovo ostalo na limit..

    tako ja radim :D
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    Ovo vazi samo za Sarajevo i Visoko.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam, meni u ugovoru striktno pise da mogu imati samo jednu PPPoE konekciju. Za Sarajevo sam cuo da i oni sa 3G mogu imati vise od jedne PPPoE konekcije, a takodjer znam da u Tuzli sa 9G moze vise od jedne, dok sa 3G u Tuzli moze iskljucivo jedna.
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    pise i meni,ali redovno se moze nabaciti podosta tih pppoe konekcija, no sada sa ovim paradigm modemom to je nemoguce :S.Ne bi me cudilo da su sklopili ugovor sa ovim proizvodjacem da "zakljuca" modem na jednu pppoe konekciju. Smradovi jedni.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Meni smrdi na to.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Otom-potom, ja samo znam da na free zoni vise niceg nema ("tajni" ftp je zatvoren za anonimne juzere), a newsi su propali totalno.