Iphone 3g 16GB !?!?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ghostbusters, Dec 17, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    poslije ***anja nema kajanja, nisam to nista citao, ne znam koji mi dzavo bi, al haj' , sta ces..
     
  2. pac

    pac Komšija

    Znatizelja cini cuda :D
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    nosio ga liku, il da cekam 10-ak dana pa da izadje Yellowsnow koji podrzava 2.2.1 ili da kupim onu dodatnu karticu koja ga otkljuca, ne moze mu on ovako nista. Sacekat cu 10-ak dana..
     
  4. pac

    pac Komšija

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    ma to mi je zadnja opcija, hocu da prvo probam softverski, sacekat cu 10-15 dana da vidim hoce li izac nova verzija yellowsnowa ;)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Radije nadji nekoga sa Macom, pa probaj odraditi downgrade firmwarea.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    ima taj lik Mac, to je onaj sa market.ba, dosta raje znam sto ga hvale. Hajde vidjet cu opet sa njim..
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ga hvale, a nije znao u google upisati "downgrade iphone 3g firmware 2.2.1 to 2.2", onda radije o svom trosku nadji nekoga sa Macom. Samo mislim da ces se morati pozdraviti sa podacima na 'fonu.
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz
    Vedo ja sam svoj nosio bio ovome momku na Grbavicu ako je to ovaj oglas sa marketa http://www.market.ba/oglas/99492 i siguran je momak slobodno mu daj iPhon-e ......
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    kaze mi lik da je jos par ljudi upgradovalo na 2.2.1 i uspio ih je rjesiti, medjutim na mom iphonu sada se vidi IMEI ali je ICCID unknown. Kaze da to pravi problem.. Haj nista, ako ko ima preporcuti nekog ko ima iskustva i zna ovo downgradeat - molim nek se javi.

    @Ghost- to je taj lik
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Kontakitrao sam opet ovog momka, doslo je do nesporazuma, on moze spustiti verziju softvera sa 2.2.1 na 2.2, ali ne moze downgradeovati modem firmware sa 2.30.00 na 2.28.00, sto i jeste najbitnije za otkljucavanje..
     
  12. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Lijepi 2G :)

    U principu samo imas neznatne korekcije u dimenzijama i dodatno GPS koji nikad neces koristiti, pored odlicnih GARMIN ili TOM TOM navigacija za 150 €.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    primjetio sam cudan sindrom kod svih apple fanova, sve sto odredjeni uredjaj nema, u stvari nikad i ne koristis. evo sad gps, nema ga, sto ce ti kad imas za 300+ KM poseban uredjaj, tamo sa sa-x kaze lik ne treba ti BT sve saljes preko e-mail-a...

    oni sa mac air kazu da je dvd obsolete, da se ne koristi...


    stvarno cudna stvar :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja preko nedostatka BT-a (i jos nekih sitnih stvari za koje uopce ne bi trebao postojati "hack") ne mogu nikako preci.
     
  15. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    ;-), ja sam totalno anti Apple, ali iPhone mi je leg'o pravo.

    Nema ovo moje poređenje veze sa nedostacima, cjenovna razlika izmedju 2G i 3G je zanemariva ako ti bas treba GPS, nego govorim cisto o funkcionalnosti i brzini dostupnosti novog software-a. Ima mi nekoliko havera u firmi 3G i redovno su na "servisu", vazda nesto z..ebu.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Rucno otkljucan iPhone nije za svakoga...pogotovo 3G

    btw....ja ne vidim korist od GPS-a na 3G iphonu.
    Za to ti treba brza wifi konekcija koja ce se pobrinuti da skida mape.

    Ili možda sada ima neka aplikacija u koju se mogu pohraniti mape?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od A-GPS modula nema neke prevelike koristi. :?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    svratio danas do one radnje sa mobitelima kod Bezistana, kazu da mi mogu softverski popravit mob, traze 100 KM :roll: Puno covjece..
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa valjda ga mogu sa Macom downgradeovati. Ako provjereno radi sa turbo-sim karticom, onda ti se vise to isplati za 50KM odraditi.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Nije problem downgradeovati sam firmware sa 2.2.1 na 2.2, problem je sto se sa ovim novim firmwareom digao i modem firmwarea sa 2.28 na 2.30, a kada se downgraduje firmware - modem firmware ostaje isti. A YellowSnow radi samo sa modem firmwareom 2.28. Sad sam poceo opasno da pratim tu scenu, ima nas hejbet sto smo se zeznuli pa updateali :oops: :lol: