IT computers oprema

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Guest, Mar 10, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Guest

    Guest Guest

    Pozdrav

    10.03.2006. godine kupih Avaz, poceh da listam i dodje dodatak od IT computersa.
    Bijashe u njemu nekoliko konfiguracija, zvucnici, mobiteli, printeri, misevi uglavnom negdje oko 5 ili 6 stranica.

    Ako je jos netko od vas ovo vidio da li je primijetio cijene u IT-u, mislim da su mozda i najskuplja firma u BiH


    gledam one Pocket PC-e pa odo 110xKM pa do 18xx KM, pa kucni telefoni od 70 KM do 500KM, pa zvucnici, jedino cijene miseve su bile umjerene ali ne mogu donijeti nikakav verdikt jer su bila prilozena samo 2 misa, jedan od oko 7MK i drugi TRUST-ov od 18 KM.

    Govore da jedini u BiH imaju neke certifikate ali ipak mislim da pretjeruju.
    Da li ste zapazili.
    Jeste li nedavno kupili nesto kod njih pa tek kasnije uvidili odnos cijena kod njih i drugog prodavaca
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Ma dzaba im certifikati.Ja kod njih ne ulazim.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Necemo ih svrstavati u najskuplje, ali shodno njihovom ulaganju u marketing, cinjenici da je njihova ponuda vecim dijelom bazirana na otplatu putem kredita, znatnim administrativno-tehnickim troskovima shopova u cijeloj bih, logicno je da iskoristavaju poziciju i nude proizvode sa nesto vecom cijenom.

    to je sasvim normalno u svijetu, a na kupcu je koliko ce se informirati i istraziti trziste prije eventualne kupovine.
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    U IT Computersu sam kupio Fireware 4x4 pin kabal i platio ga 23 KM. Kada sam pogledao u ostalim firmama shvatio sam da sam platio 10 KM više. No to je ništa u odnosu na komponente. O mobitelima da i ne govorimo. Kod njih je E K700i još uvijek iznad 450 KM. :D
     
  5. jeretik

    jeretik Komšija

    Certifikati, necertifikati, jedino sam kod njih u cijeloj Tuzli naso podnosljiv socket A cooler

    A jesu preskupi, ko sto rece Imperator, pogotovo mobiteli
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja sam vidio u prospektu da u ponudi imaju i ves masine, pegle, sporete... :mrgreen:
     
  7. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ne razumijem kako firma sa najlosijom ponudom i najvisim cijenama moze imati najvise poslovnica u BIH - eh da mi smo BOSANCI :D
    odite na http://www.itcomputers.ba i na komponente-graficke ja sam se prvo smijao pa onda plakao najjaca grafa im je 9600 od 256MB a tamo rade retardosi koji mjere jacinu grafa po megabajtima
    ja se fakat ne mogu nacuditi koliko je ova zemlja retardirana
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ne
    ne
    ne

    Oni furaju sistem ''handri masu koja blage veze nema''.

    Znaju oni dobro sta prodaju ali se postvaljaju na taj nacin jer masa to razumije.

    Dok masa ne bude znala o pajplajnima nece to oni stavljat cjenovnike.
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Upravo tako. Meni je stari jednom pokazao taj prospekt iz avaza i kaze nesto u stilu: "Vidi kako isplativo, samo 50 KM mjesecno". Ne sjecam se ni artikla, ali kad se pomnozi sa brojem mjeseci ispalo je 80% veca cijena od neke "normalne" :shock:
     
  10. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Evo kod njih PSP 622 KM :smt021
     
  11. woland

    woland Aktivista

    ne kupujem toliko cesto nove stvarcice za svoj komp, pa i nisam najbolje u toku sa cijenama, ali je i meni jasno da njihove cijene fakat nisu normalne! pogotovo cijene mobitela! bas sam se sinoc cudom cudila kada sam listala katalog :D
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Imaš nas da se informišeš. Ne smiješ dati da te zavale.
     
  13. GV

    GV Komšija

    Uđu roditelji sa sinom tinejdžerskog uzrasta, sin kaže: '' Hoću kompjuter'', maher prodavac odmah vidi da se tu može udariti po ušima i odere ih k'o sanske koze.Za takve i prave te reklamne letke, svi smo mi bili takvi na početku. Većina ljudi koji kupuju kompjutere su samo korisnici i ovim ''forumskim'' stvarima se ne zamajavaju.Slažem se sa Enisom da je tu glavna fora kredit. Od čovjekovog interesovanja zavisi da li će se pobliže upoznati sa materijom ili će do kraja ostati neobrazovan. Nije džaba rečeno '''Ko pita ne skita'' Za 2000 KM se može napraviti puno, puno bolja konfiguracija, čak i sa licenciranim XP ali gdje je tu zarada ,kada bi svi znali kako se slaže konfiguracija ne bi trebale ni prodavnice ni firme tipa IT Computersa. Drugi problem su cijene koje su veće nego u npr. Hrvatskoj, stvar je veličine tržišta i kupovne moći, pre neki dan sam svratio u e-systems jer su oni nekada imali jeftine polovne lap-topove, momak mi reče da ih trenutno nemaju jer sve ide u Bugarsku gdje mogu dobiti duplu cijenu nego ovdje pa razmislite...
     
  14. Guest

    Guest Guest

    ma nije mi se problem informisati obidjem 10-tak radnji i znam situaciju

    ali stvarno su me iznenadili

    neko rece k700i Sony Ericsson oko 430KM ili 460KM
     
  15. Esh

    Esh HWB

    pogresno pristupas materiji.. pokusaj se sjetit nekoga ko je kupovao prvi racunar, i kako se osjecao.. zamisli situaciju u kojoj roditelji guraju neki kredit, malac ne moze da ceka, svi zele da izbjegnu administrativne procedure, prodavac slozi dobru pricu, i to je to...

    hajde da budemo realni pa da se slozimo da je mala vjerovatnoca da ce takav tip kupca prvo kupiti neki magazin ili sl. pa onda krenuti u "trgovine".. cak i kada obidje tih 10 radnji kako ti kazes, ne mora znaciti da ce naci najbolji omjer performansi i cijene jer ce mu u 10 radnji ispricati 10 bajki.
     
  16. Guest

    Guest Guest

    pa i NTCHS nudi slican nacin otplate
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    HAF samnji taj sig.
     
  18. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Bas dobar primjer.
    Htjeo ja da kupim novi komp, i odem do IT-a da se raspitam malo oko toga, cjene, koje kompove imaju... i kod njih komp Intel Pentium 3.00 GHz, 512 MB RAM-a, 80 GB HDD, grafa neka slaba... 2200 KM, i odem ja do UFA, nova radnja za racunarsku operemu, i kod njih za manje od 2000 KM mogu da kupim AMD Athlon 3200+. 1 GB rama, 120 GB HDD, LCD monitor... i sad skontajte za 200 KM manje dobijem tri puta bolji kompijuter.
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Čitajući sve ovo možda bi bilo odlično da neko od nas uzme zanimanje konsulitaranja prije kupovine računara...
     
  20. Ace_

    Ace_ Aktivista

    svi postovi ispod mog gornjeg posta su copy/paste tog istog posta, mogu nas handriti kad smo retardirani, kad bi ti mogao objasniti retardosu seljacini koja hoce komp Pentijum Cetvorku da se konsultira sa tobom to bi tebi donijelo stajznam 50KM a njemu sacuvalo barem 300, ali opet vam kazem "Ja se ne mogu nacuditi kako je ova zemlja retardirana"
     
Thread Status:
Not open for further replies.