IT computers oprema

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Guest, Mar 10, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ming

    ming Veteran foruma

    Ace samo dokazuješ koji si kalibar kretenčine. Kako možeš zvati nekoga ko nije upućen PAPKOM, SELJAČINOM itd?

    Šta misliš šta o tebi misli kvantni fizićar?
    Papak i seljačina :wink:
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja samo znam da u IT Computers imaju Intel Celeron 2800+ BOX :D:D:D



    vidio ja na billboardu :D :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  3. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Jesil siguran da nemaju koji AMD sa Northwood jezgrom? :p
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Sta onda cekas i radis ovdje?

    Blizu si granice.Mozes pjehoke do Croatie.
     
  5. reni90

    reni90 Aktivista

    jes
    i ja sam to primjetio poslije NTCHS-a su najskuplji
    plus i ue mi se cine najeftinijim
     
  6. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Fakat su im cijene astronomske, i bile su i prije. Sad samo stavili LCD monitore i onu naljepnicu za XP. I napucaju tu reklamu u avazu i rasfale se o filijalama. Ja u Tuzli kod njih vidio neki mis bezze i htio kupit za stari PC. Od svih onih koje su stavili u reklami imaju samo jedan. A o slusalicama da ne pricamo (ko da su od zlata). A navuku ljude jos reklamom krediti bez ziranata i tako te stvari. Plus mislim da se kod njih i ne moze sastavit po zelji nego samo sto oni hoce. Sto ima viska. Al et kad vidim to od svih ljudi koje znam i koji su kupovali racunar u posljednjih par godina samo je jedan kupio kod njih, i naravno nije se ni s kim konsultovo. Al opet 80% stanovnistva i vise u BiH ne zna sta je athlon i misle svi pentiumi 4 su isti pa valjda tu i kupuju. cak je jedanmoj drug kod njih uso da pita za P4 kad su ga poceli navracat uzmi celeron, dobar celeron, cojk im moro reci imam ja znanja malo vise neg sto mislite.

    No vidio sam da imaju novu VW bubu ko dostavno vozilo znaci ipak ljudi nasijedaju i tako je to.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nemam neki poseban komentar sve je vec receno,samo da naglasim malo trziste,visoke cijene.

    Opet prije nove godine sam bio sudionik klasicne bh kupovine.
    Udje covjek u radnju i trazi komp.Ja mu dam cjenik i kazem da ako je prvi komp nek uzme celeroncic sa 512 rama i nek se steli.
    Jok covjek odgovara ovo mi je prejeftino daj mi najjaci p4.
    Pokazem covjeku u nemalu cetveroznamenkastu cifru.
    On odgovara e to je kompjuter.

    Pouka price:
    90% ljudi koji kupuju kompjuter gledaju da je pentium cetiri da sljashti kuciste i da je na kredit.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Slazem se sa Enisom 100%, treba biti realan , niko od nas kad je kupovao svoj prvi komp prije 7 ili 10 godina nije ni pokusao da kupi neki casopis i da se informishe. To je tako prirodno i nenormalno al je tako, ima nesto u IT industriji sto je neobjasnjivo al 99% kupaca nece se informisati sta kupuje za razliku od naprimjer kupovine auta gdje ce se kupiti 101 casopis i procitat 1001 recenzija doticnog na netu. Jos jedna stvar P4 je izgubio ime P4 prelaskom na novu nomenklaturu, sta ce sad kupac reci daj mi Intela D820???!!! Vremena se mjenjaju, polako al se mjenjaju, mi smo neobrazovana zemlja, gdje nam na izborima glasaju babe i nane koje se potpisuju otiskom prsta, gdje internet nema 5 % populacije. Zalimo se sto je IT digao cjene, hm.... Ne treba biti informaticki pismen da vidis da je ista stvar jeftinija na drugom mjestu jer ii druge firme daju iste kamatne uslove, kome je lijeno malo da pregleda radnje...to je vec druga prica...
     
  9. Ace_

    Ace_ Aktivista

    pametan covjek ce se raspitati ako nije u nesto upucen ali Bosanac i pametan covjek nisu jednako, hocu li ja srljati u kvantnu fiziku ako nemam pojma sta je to, NE ja cu se raspitati

    nije ni croatia nista bolja od nas, jes da su generalno malo pametniji ali da im nije mora bili bi gori od nas, da imam priliku otisao bi i mozda jednog dana se vratio ko svi pametni baustelci

    ovi ljudi iz IT-a nisu glupi jer oni kupaju nas a ne mi njih, mi smo zemlja jakih pojedinaca a slabog kolektiva, vecina nas je glupa a ovi pametni kupaju glupe kamilicom :D , citaj politicari i generalno svi bogatasi u ovoj zemlji, glupih ljudi ima svugdje pa i na ovom forumu
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Iako sad malo odstupam od teme,moram prekomentarisati ovu Acetovu konstatacjiu da ''Bosanac i pametan covjek nisu jednako.''

    Znas li ti uopste sta si sve izblebetao zadnja dva dana na forumu?


    1991. godine radjen je popis stanovnistva cijele Yugoslavie.U tom popisu stoji da je BiH poslije Kosova imala najveci broj nepismenih,ali tamo takodjer stoji da je BiH od svih bivsih republika imala najveci broj FAKULTETSKI OBRAZOVANIH LJUDI I DOKTORA NAUKA.Pomalo smijesni rezultati,ali to je tako.

    Naucno je dokazano da stanovnistvo na Balkanu,dakle stanovnistvo bivse Yugoslavie tj. Juzni Slaveni imaju najbolju geneticku podlogu.Valjda znas da u ovu grupu spadaju i Bosanci.

    Kada su Bosanci imali kupatila,francuski kralj je vrsio nuzdu u sobi ,pa su mu to sluge cistile.Pa Francuzi su izmislili parfem ,jer su damfali na metar.

    Jos ovakvih primjera ima koliko hoces,pocev od skola/medresa,tramvaja,kafana,puteva,prenocista,tekija....
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Zilo svaka cast, mi smo dobar narod a ne glup, mnogi su malo pobrkali ta 2 pojma ali dolazimo pameti...
     
  12. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Pametni nego sta. A ovo s racunarima nadolazi. Ja bar sa svom rajom s kojom sam u kontaktu mogu reci da imaju pojma o racunarima pa makar osnovno. Ne moraju svi klokat, al znaju sta je MB.
     
  13. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    Ma Bosanac se neda zajebavat, to je ono sto je najbitnije, mozda je pomalo svijest naroda na nizem nivou, i rat je svoje ucinio, ali nismo glupi ;)
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Majko mila gdje god zadjes na forum vazda neko nekog zahebaje.

    Inace sto se tice IT computersa, znam dva slucaja gdje su prodali, naplatili i ispostavili fakturu krajnjem kupcu, ali u kucistu nema svih dijelova, konkretno radilo se o HDD u, u cagama pise da je 40 GB disk, a kada ja tamo oni stavili 20 GB, bitno je da su oni naplatili 40 GB a sta korisnik dobije to nije bitno.


    Isto tako drugi problem je gdje su mi jaranu uvalili procesor manje brzine, nego sto pise u racunu.Tako da je veliki minus to za njih......

    Al koliko i vidim i ne reklamiraju se u stilu "sve za gamere".... vishe su tu onako neke prosjecne komponente.
     
  15. Ace_

    Ace_ Aktivista

    zilo, sjecam se iz Historije tamo za vrijeme kraljevine SHS, Slovenija je imala 95% pismenih a BIH 95% nepismenih, lupetate gluposti, da smo pametni nebi bili ovdje gdje jesmo na dnu Evrope, ne kazem tebi direktno da si glup, naprotiv rekao sam da smo zemlja jakih pojedinaca ali vecina je glupa ko kurac, umjesto da bojkotujemo jednom izbore mi ko majmuni (pogotovo oni sa sela) glasamo samo za SDA a oni nas jebu ko zeceve
     
  16. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Nema bojkota izbora. Treba glasat za nekog drugog ako ti postojeca vlast ne odgovara, a bojkot ne. Uvijek ce bit politicara koji nastoje da muzu narod. Uostalom zato se i bave politikom. Svak od njih stavlja licne interese ispred interesa zajednice. A sad mene jos niko nije j.... ko zeca :shock:
     
  17. zilo

    zilo Komšija

    Nista se ne lupeta.
    To sto sam iznio uci se u drugom razredu gimnazije i stoji u udzbenicima.

    Kada kazes da ''Bosanac nije jednako pametan covjek'' ja se kao Bosanac osjecam uvrijedjenim,vjerovatno se tako osjecaju i ostali clanovi foruma koji se smatraju Bosancima.

    Otisao si ti pasa previse sa teme.Kako ba do izbora dodje odjednom i ljudi ''sa sela''.Pa u kojoj ti to metropoli zivis i na kojem si ti intelektualnom nivou da ljude sa sela nazivas majmunima...

    Nema veze.Necu vise o ovome tipkati,samo ovo procitaj >

    i rijec članovima zamijeni sa LJUDIMA. ;)
     
  18. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ja prema tebi nisam izrazio nepostovanje, ja sam rekao da je vecina Bosanaca glupa i to je istina, pocinjem vjerovati da si ti u toj vecini, pogresno tumacis moje postove i nemoze ti se nista dokazati, nemam snage da se vise rasptavljam
    a znate onu staru
    "Raspravljanje na internetu je kao takmicenje na paraolimpijadi, cak i ako pobjedis opet si retardiran"
     
  19. emir.dzs

    emir.dzs Novi član

    nije tebi mjesto ovdje.
    Hem sto valjas gluposti jos si poceo i vrijedati :evil:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovo ne vodi nigdje. Ace pripazi malo.
     
Thread Status:
Not open for further replies.