IT Computers pred stečajem

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, May 18, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... st_id=1414
     
  2. GW

    GW Moderator

    Nisu znali? :D
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Shalu na stranu, ali ako firma ozbiljno radi i svake godine promovishe dobre rezultate i neku lidersku poziciju, malo je smijesno da nisu reagovali na vrijeme, tamo negdje krajem treceg kvartala prosle godine te kroz konsolidaciju spasili firmu.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    izgleda da nisu ocekivali kimtecovu pljenidbu :lol: jedno je sto su oni prezentovali javnosti. mozda su oni i imali zaradu, u slucaju da kimtecu nije trebalo platiti milion i po :D kao sto kolega apdejt rece, ne mozes biti dobar ako si svakom svom klijentu zirant u raiffeisen banci. dvjesto klijenata, eto 200-300k KM-ova minusa. ko ce to sudski ganjati od naroda.....
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Hajde molim te pojasni mi tu teoriju oko ziranata, sudskih naloga i IT Computersa.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa koliko ja znam, a i apdejt mi je to potvrdio, sa RF bankom su imali takav ugovor gdje se kredit vracao iz njihovog depozita u slucaju da ga klijent ne vraca. i moja firma je imala slican ugovor sa RF bankom, koji sam licno procitao (iznos depozita je kod nas bio oko 10k KM-ova, a kod IT-a sigurno vise jer je veci broj klijenata). naravno, moja firma je bila duzna da sudski (ili bejzbol palicom...) ganja klijenta i vraca svoje pare.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Ako je to istina, to je bas los model poslovanja u ovim uslovima jer upravo firma koja nudi kredite treba da se ogradi od vracanja, lovu pokupi od banke odmah i prljavi posao prepusti banci.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    itekako, prema mojim saznanjima, it je ovo na neki nacin i ocekivao, jer sam od svog poznanika, koji radi za njih, saznao da u zadnje vrijeme "ganjaju" samo penzionere i BIZ populaciju, tj. zicere-budzetske korisnike, koji ce 100% vracati kredit, jer ga pio odmah razdvaja na dva dijela (jedan dio penzija, drugi dio RF banci na racun-rata kredita). tako, kako si ti rekao, bi bilo ok raditi, ali tada imas vece kamate kod banke.... IT je isao na manje kamate=veci rizik
     
  9. Hansel

    Hansel Komšija

    Danas kod prijatelja koji radi u Comtrade-u dođe lik sa pokvarenim laptopom kojeg je kupio prije manje od mjesec dana u Mobile Media Shop-u, ali koji je sada zatvoren (slicni razlozi kao i IT). Lik ne zna sta da radi sada jer racun-garanciju koju ima moze okaciti macku o rep. Na laptpopu valjda ne radi display.

    Moja firma je do prije 4-5 mjeseci prodavala 3-4 aparata dnevno. Sada nam je prosjek 1 aparat dnevno i to u cjenovnom rangu do 300 km. Prije 10 dana prodali Nikon D60 gdje smo uradili nivelaciju sa 1050 (doduše to i jeste bila malo visočija cijena) na 870 km i tu smo prodaju smatrali uspjehom mjeseca. :)
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Neka laptop odnese u ovlašteni servis ili ga preda u neku IT firmu koja ga može poslati u ovlašteni servis. Tu nema puno polemike, svejedno ga taj neko u MobilMedij ne bi popravljao nego isto tako proslijedio ovlaštenom servisu.
     
  11. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Znaci i Mobil Media propao? Zar se nisu samo preselili u BBI?

    Edit: Mislio sam na Sarajevo, my bad.
     
  12. Hansel

    Hansel Komšija

    Ne znam kakvo je stanje u Sarajevu, ali znam da su u Tuzli i čuo sam da su i u Zenici zatvorili.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Banke su poznati derachi, a opet u ovim situacijama su debelo popusili radnici i musterije, sve se bojim da je vlasnik It-a ikako osjetio ovaj "bankrot".
     
  14. russ-co

    russ-co Komšija

  15. Esh

    Esh HWB

    Rusko legenda si najveca sto ovo iskopa!

     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    prije par mjeseci je doticni direktor IT Computersa gostovao u Zabranjenom forumu, gdje je govorio kako su oni naj naj naj naj IT firma na podrucju BiH, kako zaposleni tamo imaju dobre plate, dobre uslove rada, i slicno

    a ovo za Jamajku...busted :lol:
     
  17. perke

    perke Aktivista

    rusko, ovo je bilo 2006 ... ali kako god, onakva poslovna politika im je "dosla glave" ... losa usluga, visoke cijene, nekvalitetna roba - bye bye, samo se nadam da ce firme koje ostaju na trzistu nauciti lekciju
     
  18. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    U carstvu ruma. :lol:
    BTW žao mi je samo uposlenika u ovom slučaju. A IT mi je uvijek bio antipatičan.
     
  19. russ-co

    russ-co Komšija

    ma 2006. ili ne ipak je degutantno...mozes misliti koji je to menadzer za odnose sa bankama...

    meni je samo pravo zao tih ljudi sto su radili u IT, znam kako je kad se ostane bez posla....
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    perke, nije njima to doslo glave, nego im je glave doslo to sto redovno nisu placali kimtecu i ostalim robu, nego su se razbacivali parama i trosili na reklame kako bi pokazali da su oni najveci, najbolji...opet kazem, ne mozes ti kupovati bube i otvarati poslovnice s tudje grbace. sto se tice ljubaznosti, u vecini slucajeva su oni ljubazni, jer prodju brdo kurseva kako izmanipulirati musteriju i prodati joj sarenu laz a da toga nije ni svjesna...