IT Computers pred stečajem

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, May 18, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    eh da je moguće u 2009. reći da je poslodavac pošten jer daje godišnji, bolovanje i plaća porez/mirovinske stupove... mislim glupo mi je komentirati jer nisam detaljno upoznat sa situacijom kod vas, ali brate ako ideš na razgovor za posao i kaže ti imaš tjedan dana godišnjeg, prijavljen si na minimalac i nemaš godišnje bonuse - bjež mi s očiju.

    naravno ako je panika onda uzmeš bilo šta, ali se ne naseliš tamo nego svaki dan ideš na razgovore dok se ne nađeš.

    ove fore sa agresivnim pristupom prodaji sam gledao u svakoj firmi do sada - bumpaj prodavače, a "back office" ko jebe. super za prodavače i vlasnika, noćna mora za kompletan ostatak firme.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam sa posla gdje se radilo 7 dana u sedmici sada dosao na posao gdje radim pon-pet. ne dalje od pola 4, mogu izaci ako mi nesto treba, 4 semice godisnjeg, sve redovno uplaceno... e syss to je rijetkost u bih nazalost....
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Wizard, evo ti malo misljenja tvojih kolega iz bivse firme koju toliko hvalis, ako ti se da citati:

     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    malo cudno, ovdje niko ne spominje IT-ov sjajni ugovor o radu, koji ti (ako ga potpises) zabranjuje od dana raskida ugovora, narednih 6 mjeseci da se zaposlis u firmi koja se bavi istim ili slicnim poslom. jaran iz mikroteha nije htio to potpisati, odmah je otisao iz IT-a. ocito je gosp nihad mislio da ce neko zivjeti od have tih 6mj. iskreno, na slici ovaj nihad izgleda kao neki mafijaski boss sa sicilije :roll:
     
  5. GW

    GW Moderator

  6. Esh

    Esh HWB

    Drzite se teme. Mislim da je prica otisla u pogresnom smjeru u smislu kad neko placa da je ok sve dok ne prestane placati. Ovdje naravno mislim na ova iskustva radnika koja su se pojavila nakon sto se firma zatvorila. Postoji zakon o zastiti radnika na poslu i koji se, vjerovali ili ne, ne odnosi samo na "fizicke povrede", vec i na sve druge povrede prava radnika ili nanosenje dusevne boli i sl. Pa da li je ta firma imala sindikat?

    Iako bih ja volio da se vise raspravlja o razlozima zbog kojih je jedna, za nase uslove, velika IT firma propala, radnici-gradjani moraju jednom poceti da koriste pravne institucije kako bi zastitili svoja prava. Ako je neko ugrozio ta prava, sta covjece trazis na forumu? To je pogresna adresa, osim ako te ne interesuje kako da ih tuzis.
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    80 skoda fabija na leasing, ogroman ne rentabilan lanac prodavnica, losh imidz, tradicionalno neprofesionalan i loshe placen kadar.....

    cinjenica da im se recesijski plan bazirao na ne placanju doprinosa radnicima govori sve ...
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Losa politika prema kupcima. Mozes ljudima prodati muda pod bubrege jednom, ali neces drugi put. Ako postujes musteriju ona ce se vratiti.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    samo ću reć (sorry na ot) da sam skoro sva ova iskustva privatnika imao i ja u linksu, koliko god oni dobro izgledali "na van", a izgledali su dobro upravo zbog prilično stručnog i ljubaznog kadra koji je tamo radio nekada.

    koji su samo stručni ljudi otišli od tamo... to je čudo jedno, a trebalo je samo malo poticaja i boljih međuljudskih odnosa.

    ukratko - ja sam tamo učio, a nije da sam neka njubara :D
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ima veoma smijesan intervju u Danima s vlasnikom IT Computersa gdje objasnjava razloge zbog kojih je propala firma. Intervju je smijesan iz razloga sto nije kriticki postavljen te ne daje apsolutno nikakve odgovore (sto je i razumljivo s obzirom na broj i smisao postavljenih pitanja), dok je vlasnik dobio priliku da kaze sta mu je na dushi, haha.
     
  11. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    U Danima je inace to tako, ako nisi propo smrdis na kriminal a onda kad se naklate na jednog nema spasa :twisted:
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Mislim da to nema nikakve veze s ovim sto sam ja napisao :)
     
  13. wragg

    wragg Aktivista

    http://i42.tinypic.com/zyfwur.jpg
    http://i40.tinypic.com/10i6yj4.jpg

    Uzivajte :smt003
     
  14. GW

    GW Moderator

    Iz njegove priče se vidi koliko je bio van stvarnosti i u nekom svojem svijetu.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator


    Vidim spominje u clanku "odlicne cjene", samo bi ga volio pitati zasto mu je prije mjesec dana 8800GTS 320MB kostala 760 KM. Kao sto Sulu rece - pravi zalizani dildo :twisted:
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Rekao bi ti covjek da nisi ekonomista, da se ne razumijes u branding, podrsku, marketing i da njihova firma ne dumpa cijene ;)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Fol je upravo sto mu to i kaze ekonomist. sto je previse - previse je, bezobrazluk :wink:
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    ITC je propao jer im se poslovanje zasnivalo na kreditima, koji nisu vracani, nema zive love, nema obrta, banke zatvaraju pipu za dalja kreditiranja as simple as that. Sa slicnim problemima se susrece i Technomarket ali nemojte da kazete da sam vam ja to rekao :D
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Kurave propadaju, a da ne propadnu lokalni kvazi ''IT'' dripci.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sulu's punchline rockz. :lol: Neko spomenu da mu je zao ljudi koji su tamo radili, pa poslije otpusteni. Pravo da kazem nije mi ih zao ni sekunde (ne samo to jer zasluzuju i podosta samara uz to), jer sam u nekoliko poslovnica naisao na takvo znanje i neprofesionalizam da je to za novinskog clanka. Od toga da "Intel zeli da klokas svoj proc da bi rikn'o pa da poslije kupis bolji i skuplji koji ne treba klokat" do toga da se zgledaju kad ih pitam imaju li PCI Sata karticu. Naravno zalizani dildo (TM) je glavni i odgovorni za takav poredak u firmi. Bili su najslabija karika, zbogom. :lol: