Izasao FutureMark-ov 3DMark05 !

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Shenron, Sep 30, 2004.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Glupost velika. Jos jedno sranje u nizu.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma jasta, ja ga evo skidam, samo toliko da ga imam i jednom probam, a ne da raspravljam "ciji je veci" :mrgreen: Velik je preko 280MB.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ja skinuo danas, bojim se pokrenut :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo ja zavrsio. 1453 boda @ 800x600x32, normalno bez AA i AF. Jadno kad vidim onih blizu 8000 sa dvije 6800ultra kartice u SLI modu.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    uhh koliko biha ja onda dobio :?:
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ja bi pokrenuo,al nema skale u minus :lol:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    @ deloren: mozda priblizno isto ko i ja samo u 1024x768. hajd probaj kad mognes.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Cisti shit. Svaka cast na samoj vizualizaciji ali kad ce izaci igra ili real time aplikacija koja ce izgledati kao FM05? Smijesno i totalno nepotrebno u ovom momentu.
    Kupih VIDI bas jucer i tema je VELIKI TEST GRAFICKIH KARTICA.
    Carmack je pravio DOOM 3 kao sto svi znamo 4 godine a recimo Leadtekova ULTRA pokrece i zakuca igru u 60fps-ova na 1280x1024 sa 4xAA+16xAF sa ultra high detaljima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Isti slucaj je i sa Far-Cry-om v1.2 i koristenjem shadera 3.0 rezultatt 80fps-a sa istim postavkama sve na ultra high 4xAA+16AF a Half-life 2 ne ide ispod 100fps!!!
    Nabrojao sam 3 igre koje danasnje kartice gutaju u bukvalnom smislu, pa koja je onda potreba izbacivati ovakav test koji je kako kazu namijenjen DirectX 9.0c testingu kad 1 igra je optimizirana za takvo nesto??????????
    E sad ja bih trebao cekati izlazak NV50 ili R500 cipa da bih dobio 10K ili 12K bodova u future marku 2005 a ni jedna igra koja ce izgledati ovako nece izaci minimum naredne 2 ili 3 godine. Sve u svemu i kad izadju igre bazirane na Unreal 3 enginu ovaj future mark ce izgledati kao malo dijete....
    Future mark je uvijek bio i ostao marketinski trik za budale koje se povode prema njemu i naravno za one sa dubokim djepovima.........
    Jer jedno je jasno ovaj test nije napravljen za X800 i 6800 kartice jer sta one imaju da traze sa bijednih 4300 do 5000 bodova isto kao radeoni 9800pro u marku2003. Ovaj test je namijenjen buducoj generaciji grafickih cipova a to sto nece biti igre koja ce realno iskoristiti takve cipove koga je briga !
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma sve to stoji, ali mali eye-candy nimalo ne skodi. Uostalom sve se danas na PC-u svodi na upravo taj eye-candy. PC je izgubio svoj merak jos prije nekoliko godina, i uvijek sam govorio, da sto se tice igara PC ispada jadan naspram konzola. Pogledaj PS2 - arhitektura stara 5god. a jos se ima dosta iz nje izvuci. Kad ce ovo biti slucaj sa najskupljim kompjuterima - nikada. A kad izadje PS3, cak ce i mocni Unreal3 engine izgledati jadno. Fakat mi je dosta - odoh sutra kupiti PS2. :evil:
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Haha...nVidia se obrukala pravo :D

    2 6800ULTRA u SLI su sporije od X800XTPE :D . Hehe...Driveri su im zakurac.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma mislim da futuremark opstaje samo radi "sponzorstva" proizvođača čipova... pa koja firma bi opstala na tržištu (sa tim rejtingom!) gdje benchmark software košta 20$? :)

    nani pametno zbori... samo nani puno ti je ljudi (djece) koji idu samo za 3dmarkovima, kod nas pogotovo. kad netko na našem forumu pita koliki su rezultati u određenom 3dmarku, a ja mu prigovaram da šta je seljačina - ja na kraju ispadam zavidna seljačina. mislim jebiga meni graf nije raj, ali ostatak je "na nivou" (pogotovo što se tiče para uloženih u to) i za ugodan rad na kompu je to totalno dovoljno. recimo puno mi je bitnije što imam adsl i stalnu komunikaciju s internetom (radi posla pogotovo), nego brza grafička i xxxxx 3dmarkova. kad mi se igra - ja igram bez problema, a sad da bi opterećivao budžet sa dodatnih 100-200€ radi nešto kvalitetnije slike ili brzine igara... teeeeško.

    btw. evo samo da uz to kupim pci-x graf, novu matičnu i sata disk (nema veze šta je sve to sporije od "zastarjele" tehnologije), pa sam totalni tehno freak... mislim ljudi podliježu marketingu i totalno su u qrcu.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    ja nenamjeravam skidat to sranje mozda ako ga nadjem na kakvom disku
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja koristim 3DMark samo kad radim neke tweakove na kompjuteru, pa mi treba neka mala odskocnica da znam sta sam napravio. Ali ima ljudi koji daju para (petocifren broj) za kompjuter da bi 30% vremena i vise provelo zureci u sinteticke testove. Fuuuj. Sto rece kolega gore, bolje mi je imati 1Mbit KIP vezu nego se muciti na netu sa jadnih 3.5KB/s.
     
  14. d0ga

    d0ga Aktivista

    i ti kip ?

    nice je kip =)

    a za 3Dmark...netreba mi ... =) preslabb sam za tog.. :roll:
     
  15. djambo

    djambo Aktivista

    slava samo 3dmark01se ostalo je marketing sranje tipa kupi 6800ultra gt da bi islo u 30 fps.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno. I to jedva 30. :mrgreen:
     
  17. djambo

    djambo Aktivista

    Ja samo hocu igrat igre onako kako ih je developer zamislio tj na max detaljima.Cak mi nije potreban fsaa i af,ionako koristim 2xtemporal aa i na mojoj konfi doom3 ide na very high detaljima u 1024*728 sa svim ficerima ukljucenim sto sam po najavama u novinama mislio da je nemoguce.Vec sam poceo sakupljat lovu jer mi je 3dmark03 "samo" 5780 kad ono gle,Doom3 ide uvijek iznad 40 fps
     
  18. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ma bre ovo više nije 3D Mark, ovo je sad Radeon Mark Favorite Edition :(

    Zadnje što priznajem je 2001SE.

    Pozdrav.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma i sa Doom-om je isto sranje. Kompjuter ti je dobar i vrijedan koliko imas fps-a u Doom-u 3. Ako ces vec ici na to da igras igre kako su ih tvorci zamislili, onda se osiguraj da mozes sve igrati u 1920x1440x32 jer je to nativna rezolucija u kojoj se novi Doom i pravio, a i ostale igre se prave u Hi-Def rezoluciji koja se poslije skalira na nize. Ako igras u 1600 ili 1920 rezolucijama tek onda se mozes pohvaliti da igras po developerovim zamislima. :cry:
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    Sta ti znaci rezolucija.Isti vrag.Da imam 15 inca monitor igro bih u 800*600 na 17 inca monitoru igram sve u 1024*.Developeri rade na minimalno 19 inca vecinom na 21 inca i naravno da rade u toj rezi.I navedi mi stroj koji bi doom3 pokrenuo za ugodno igranje na max sa fsaa u 1920*.Samo nemoj rec 2x6800ultra sli poslacu ti smilia