Izasao FutureMark-ov 3DMark05 !

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Shenron, Sep 30, 2004.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    memorija je hynix 2.8 ns latencija takt iznosi defaultnih 674 ma moze memorija ja sam je stavljao na 750 mhz ima jezeve i dodatne osamdesetke dvije nikako mi nije jasno do cega je
    -usput koristim omega drivere 2.5.58 koji su najbolji ? cuo sam da ovi novi nisu nesta (hajd mo savjeti i optimizacije)
     
  2. AggressoR

    AggressoR Aktivista


    i ti ga malo pretjera (jedino ako mislis na celeron)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    hehehe pa 1700+ na defaultu gazi celeron 2.4 u igrama (cel je malo brži u divx/mp3 kodiranju, al tko danas na to gleda...), bio je test nedavno u pc-chipu... a ovaj moj aida čita ko 2800+, tako da vjerujem da su tu negdje.
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    Jednom sam stavio omegu i nikad vise probaj skinut sve potrebno sa ovog linka http://www.techpowerup.com/softmod/ mislim da sam ti ga dao i za bios grafulje i instaliraj stim da moras u potpunosti izbrisat omegu.vecinom koristim samo te drivere i nemam problema.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ima li iko informaciju kad ce izaci NV50 ili R500 graficki cipovi?
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Citao sam negdje da bi trebali biti predstavljeni na slijedecem E3 sajmu u LA. Ako oni lazu onda lazem i ja. A cuj momka na prethodnoj strani: "iako imam jedan od najjacih kompa ovdi...", ma daj sine bjaaaazi.
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    Momak je jos mlad trebamo ga izljecit od takvih ispada.Preporucam svakodnevnu dozu ovog foruma.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    gledaj u sig :shock:
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    divi mog lovackog :lol:
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ja sam prošle sedmice kod dvojice jarana pogledao ovaj 3Dmark05:

    prva konfiguracija:

    Celeron 1,3 clockan na 1,6
    radeon 9600XT
    512MB SDRAM pc133
    rezultat: 1403

    druga konfig.:

    P4 2,4GHz
    kingmax 512MB DDR u DM-u
    radeon 9500pro
    rezultat; oko 1600

    ovaj 3d mrak je postao sranje...iskreno!
    previshe napuhan!!
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da je marketinski napuhan to svakako, ali da je tehnicki dobar ili cak odlican, to stoji u svakom slucaju. S dobrom ga je konfiguracijom stvarno milina gledati.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    ma sintetika me nepali da je u kakvoj igri ko npr mgs one ingame cut scene :shock:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tacno. I japanci znaju svoj posao. Usudio bih se reci cak bolje od amera ili evropljana.
     
  14. djambo

    djambo Aktivista

    Ali ipak previse dramatiziraju,Evropljani idu na jednostavnost a Ameri napuhavaju svoju povijest.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. markonirs

    markonirs Novi član

    Probah ga i ja i samo bednih 1350 poena. Pa dobro sta je tu je kad prodam moju kartu (za godinu, dve) pa dodam jos 100 eura ima da napravim bar 1350 poena u 3D Marku 2007. To nam je sudbina sta da se radi...