Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nisu bile slike kada si pisao prvi post...ali kada budem otvarao kuciste opet,pogledati cu to...ako mogne kablo stici uopste do tog headera,ako i bude to taj. Mada ne smeta ni ovako bez RGBa...svakako je postavljeno zatamnjeno staklo pa se slabo i vidi...ali cu svakako ovo pregledati,kada mi ne bude mrsko opet raskopcavati i rasklapati kuciste.
     
    Picoooka likes this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ona tri venta naprijed mozes slobodno skinuti, mislim da nemaju nekog efekta, osim sto ti stvaraju buku. Testiraj pa vidi.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nemaju ali ne stvaraju buku,bukvalno se ne cuju...vrte se sporo i kada stavim ruku iza njih,nema nekog protoka zraka...,oni su tu kao ukras sada...rijesio sam temperature sada sa ovim...em dobar cooler i po jedan vent da upuhuje i jedan da ispuhuje zrak...nista mi vise ne treba,posebno jer ja i ne opterecujem komp...vise je to office i multimedia i eventualno neka igra ponekad.

    I sta mislite,je li bolja opcija prodati AMD Wraith Prism Cooler,koji sam skinuo ili ostaviti pa ako budem prodavao nekada komp,vratiti njega a sebi ostaviti ovaj freezer 36...sumnjam da ce mi kada trebati bolji cooler od njega.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mjenjaj sa mnom za Arctic Alpine nov. Pa nek ti on stoji a da ja taj Prism dadnem momku uz R5 2600x :D
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa je li taj za intel ili moRe i na AMD ?
    13 eura nov...stroj opasan :D :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bio na mom 2600x odlican cooler za light upotrebu. Nije bas za gaminga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa i gaming je light upotreba.

    Jedino sto i graficka zagrijava komplet unutrasnjost kucista, pa i CPU trpi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo sada upali komp,cujem nesto mi struze po hladnjaku...kontam kabal se neki otpustio,kad ono jedan od arctic freezer 36 ventilatora zapinje za ovu svoju zastitu
    Da li se nekome nesto slicno desavalo i moze li se traziti od njih drugi ventovi ? Garancija je valjda 6 godina.
    Ovo mi se nikada niej desilo da mi ventovi grebu i struzu
    Ili ima neki fix za ovo
    Da napomenem da nije do sada se ovo desavalo a evo i trenutno se vrti,struze jedva da se cuje sada a kada sam tek upalio,grebe opasno.
    evo dva video
    https://photos.app.goo.gl/rDYUa7oRmitaycPT9
    https://photos.app.goo.gl/5YdpUzkK7yRZakQA6
     
    Last edited: Apr 18, 2024
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Nešto nije monitorano kako treba? Imamo isti cooler, i nema tih problema. Skini ventilatore i pogledaj kablove.

    EDIT: Pošto si rekao da si kupio dodatne ventilatore, da li si koristio one koji dođu uz cooler na cooleru?
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Imam osjećaj da si previše nabio ventilator uz tijelo hladnjaka, tj pogrešno ga postavio.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne moze se previse nabiti. Imaju skljoce na cooleru i ventovi se samo kliknu unutra.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Tako je...ubacis ventove u rupice i ono skljocne i to je to. Tako da nije nista lose namontirano,niti kablo zapinje. Zapinje unutar venta.
    Vec sam rekoa sta zapinje...zapinju leptirice za tu zastitu...imaju dva snimka,sve se vidi kako i gdje zapinje.
    I nije zapinjalo od pocetka...ovo sinoc je prvi put da je zagrebalo...poslije je prestalo.
    Kao da se plastika malo prosirila na hladnoci i cim se temperatura digne,od procesora,ponovo sve radi.
    Povlacio sam sinoc malo i one plastikice vani i tqcno tu zapinje ,na 2 one plastikice koje sluze kao zastita.
    Izgleda da je premala tolerancija izmedju plastike i leptirica.
    Na drugom ventu nema tih problema
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa i da hocu promasiti ventove,ne mogu,jer se samo originalni mogu namontirati na hladnjak :D
     
    Hercegovacc likes this.
  14. iPlay

    iPlay Komšija

    Dobro, jesi li probao malo izvrnuti ove šarafiće/clips kako bi dobio taj 1 mm prostora da ne dodiruje?

    [​IMG]

    EDIT: Ovaj način montaže omogućava zamijenu ventilatora i drugih proizvođača. Zato sam pitao da li si ih mijenjao.
     
    Last edited: Apr 19, 2024
    dino73n likes this.
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovo bi bas moglo da pomogne.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pogledaj video
    https://photos.app.goo.gl/5YdpUzkK7yRZakQA6
    Dakle zapinje U VENTILATORU a ne NA VENTILATORU. Ne znam sta ce mi taj seraf pomoci ako zapinje unutar kucista ventilatora,sa kontra strane od serafica.
    Evo slika za sta zapinje
    [​IMG]

    Dakle ne zapinje sastrane ,gdje su serafi...barem tako djeluje,vidi se na videu a i dizao sam ja ovo sto je plavom zaokruzeno i tacno na tome zapinje .
     
    Last edited: Apr 19, 2024
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Potrefio ti se los primjerak ventilatora.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I ja to kontam,nema sta drugo biti.
    Zanimljivo je da sada struze 1-2 minute kada ga tek upalim i prestane...kao da se plastika rastegne/skupi kada se ugrije malo :D
    Da li bi imalo efekta da se zalim arcticu,da posaljem video i trazim jedan ventilator da mi zamijene ?
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitivno možeš probati, nemaš šta izgubiti.
     
  20. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Ja imao freezer 34 duo, koristio ga na intelu. Kad sam prešao na amd skontao da sam zagubio montažu. Javio se arcticu i besplatno mi poslali stvari za montiranje na amd. Tako da velika pohvala za njihov support.