1. emirr

    emirr Aktivista

    evo uspio sam preko ftp-a nego imam drugi problem pogledaj gore post
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Daj ScreenShot slike koju ne mozes da centriras, ne mogu da skontam
     
  3. emirr

    emirr Aktivista

    http://pejton.info/ otvori i vidi :D bode oci :D slika treba da je 1000 x 290
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa ...centrirana je. Ili si u medjuvremenu popravio.
     
  5. emirr

    emirr Aktivista

    da ali sad velicina nije njena :D ma uzas odo pravti drugi template
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    ejjjj, ima li ko kavo uputstvo za joomlu ali ZA DEBILE , da skinem jednog lika sa ledja sa debilnim pitanjima, ja sto sam nasao sve je onako malo "napredno"
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma odatle sam i ja skidao ali tu ima samo ono kako poceti i instalirati, vise trazim nesto kao rad u jomli, ono organizacija sekcija/kategorija, meni/article i sl., ali nema veze izroviti cu sutra nesto vec reko da vidim mozda ovdje vec neko ima nesto slicno, ali bit ce sutra haman googlanja.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joomlasi, ukljucio sam na stranici kreiranje usera i komentarisanje, ali nisam siguran da cu i ostaviti. Je li ko radio sa ovim userima u joomli, interesuje me kolike ovlasti imaju useri (defaultno registrovani), je li mi mogu mjenjati clanke i sl. ustvari ne mogu probao sam. Napraviti cu kada stignem da komentare mogu stavljati samo regani useri, ali me interesuje neko ko je vec radio sa ovime da mi preporuci neke jednostavne module za komentare i registraciju usera. Znaci treba mi modul koji je netko probao i zna kako radi, jer ja sam skinuo neki od najpopularnijih ali je prilicno komplikovan. I zadnje pitanje: koliko je ovo potencijalo "negativno" imati usere na sajtu.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Uvijek ima onih zlih, ljubomornih i dobronamjernih. Mislim da nije loše čuti šta pučanstvo misli jer ti svoj web gledaš drugim očima i možda ne primjetiš greške i šta treba promijeniti. Evo na anketi imaš grešku ''bezeze''
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja licno kontam ubaciti komentare ali bez registracije. Znaci upiši nik i stavi komentar. Znam koje su nus pojave ali nema veze.

    Sto se tice "valjanosti" istog, zavisi o kakvoj se stranici radi,.. odnosno, sta se može komentarisati. Ali kako god bilo, misli mda ne može škoditi.

    EDIT: WBEE comment ne nudi nakakve parametre. Vidim da se nalazi na svakoj stranici ali 404 error izbacuje. Doduse instalirao sam ga na offline stranici pa je mozda i zbig toga ali nema nikakve manipulacije osim odabira ko moze postaviti komentar, regisrovani ili "svi".
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joj probijen mi limit na hostingu, jos sam stranicu rasteretio totalno sva bacam po nekim hosting serverima, valja mi sada uzeti kakav hosting djaba je uceraj bihnetu, nego sada kada su oni meni ugasili stranicu, kada pocne ponovo raditi iduci mjesec ja cu opet imati sve fajlove na serveru, nisu valjda to nista dirali ???
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzmi jedan od ova dva prva http://www.godaddy.com/Hosting/web-hosting.aspx?ci=8971

    Valjda ti nije puno.

    Sto se tice komentara, nisam jos nista konkretno nasao. Ima recimo JoomlaComment 4.0 beta2, component.

    [​IMG]


    Ima dosta opcija ali ne i opciju gdje ce se pojavljivat. Znaci ..nalazi se "svuda".
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    ja sam skinuo i instalirao jedan gotivan, i mozes definisati gdje zelis da ti stoji, ali sada ne mogu da vidim koji je jbg
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd ako ne nadjem javi. Evo instaliram neka ali nista konkretno.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Postojil neko "konkretno" podesavanje ove pagebreak opcije? Problem je taj da mi prikazuje da ima samo 10 od 12 stranica, i kada se dodje na desetu stoji ovako:

    [​IMG]

    Jedino kada se predje na jedanaestu, onda stoji samo jedanaesta i dvanaesta stranica. Jedno sto na samom vrhu rubrike stoji Page 10 of 12

    Kada idem u pluginove, imam "Content - Pagebreak" sa opcijama:

    [​IMG]

    Kada stavim ovu Table.. na show, onda je vidljivo svih 12, ali stoji horizontalno.

    Ima plugin "Editor Button - Pagebreak" ali ne pruža nikakve opcije.

    Znaci da bude nesto u fazonu: "1, 2, 3, 4, 5, 6...11, 12". Ili je to do skina?
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Moze to ali to mjenjas u php fajlu cini mi se sada cu ti reci tacno koji.

    EDIT: evo ga

    \libraries\joomla\html\pagination.php

    i promjenis broj stranica sa 10 na zeljeni broj preko nekog editora tipa DW ili slicno.

    evo i tacne linije

    Code:
    $displayedPages	= 10;
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok hvala. Nasao sam ali.. prije nego sto editujem, ako sam dobro svatio.. ako stavim recimo 15, on ce prikazivati 15 sranica, ali ako ja budem imao 16, 18.. ostat ce na petnaest kao sto ovdje stoji na deset ? Jer se meni konstatntno povecava broj stranica pa je to problem.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mislim da ce ti prikazati koliko god da ti stavis, ali ja sam malo njuskao da mi je recimo npr.

    ak imas 200 stranica a ti npr. se nalazis na 78 da to izgleda ovako

    pocetak - nazad -1, 2, 3, ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, ... 198, 199, 200 - naprijed - kraj

    samo da uhvatim malo vremena pa cu skontati sta i kako