1. sumeir

    sumeir Komšija

    Riješio sam,znao sam da je nešto banalno ali nisam od početka "ispravno" imenovao problem tokom pretrage.Čim je Enis stavio "search engine friendly" odčepilo je. :) Koristio sam ovaj proces prikazan u videu i dobio željeno.

    Hvala još jednom i lijep pozdrav.


     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije direktno vezano za joomlu ali da ne otvaram novu temu.

    Zaboravio sam sifru FTP usera, nisam dugo koristio filezillaa za upload fajlova a i kada jesam, šifra je bila zapamcena. Odem u cpanel hostinga i postavim novu sifru za FTP user ali kada hocu da se konektujem preko filezila, izbaci gresku:

    [​IMG]

    To sam sinoc editovao pa da li treba duzi vremenski period da se sifra prihvati jer kao da sam negdje procitao da je potreban "jedan dan" ili tako nesto ..godaddy je host.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ne bi trebalo da "kasni", nema tu sta kasnit. Provjeri da nisi promijenio sifru za nekog drugog usera i slicno.
    Inace u fillezilla-i mozes exportovati sve sifre u xml i vidjeti ih.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Dizao sam sistem kada sam uzeo novi disk tako da nemam nista snimljeno. Ima samo jedan FTP user i ponovo sam zamjenio sifru ali i dalje ne prolazi kod filezilla.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Samo kazem da znas ubuduce da mozes export sifre prije formata. A ne znam onda sta je problem, nema tu puno neke mudrosti.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Znao sam za to hvala na savjetu. Ne znam u cemu je fazon ali od filezilla dobijem onaj gore error dok preko cpanela hostinga ne moram koristiti login da vidim "radi li". Reinstalirao sam filezilla ali nije to ocito.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li slucajno neko zna kako da editujem "NEW" natpis pored teme koja sadrzi novi post (kunena forum):

    [​IMG]

    Sićušan je. Promjenom templejta joomle ili foruma se ne mjenja velicina NEW rijeci.

    Samo mi nije jasno zasto ima nova ikona koja onzačava novi post na podforum ua nema ikona koja onacava novi post u samoj temi:

    [​IMG]

    Takodjer postavljanje drugog template-a bilo foruma bilo joomle ne mijenja stvar.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Otvori consolu, selektuj element, vidi koja je klasa/id na njemu i u kojem fajlu i napravi kako ti stima. Trebalo bi da moze.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ustimao sam kako mi odgovara (pomogao jedan kolega na drugom forumu). Jedan fajl je bio za boju dok je u drugom fajlu bilo stimanje velicine fonta a kljucna rijec za NEW je knewchar.

    Hvala tebi svakako.
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Akeeba Backup definitivno najefikasniji i najjednostavniji alat za backup i migraciju joomla stranica.

    Lp