1. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvaio sam 150, ali, ovako izgleda.. od 24, sedamnaest prikaže:

    [​IMG]

    Znaci bilo bi mi ok da poslije sedamnaest stoji: 17..24. Bilo kako sam oda mi hoce naznaciti koliko ima stranica. zZam da je gore naznaceno ali to nije toliko upoadno.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    To ti je do tvoga template, ja koliko god stavim on prikaze, a ak je to malo vise onda prelazi u nove redove i to je to.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, biti ce da je do skina. Neka stoji onda kako stoji.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo ferce4ra ti stranica.. pa, vidi mi taj modul, plugin za komentare.. nisam jos nista postavio.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joomlacomment 4.0 mi je najgotivniji sto sam do sada nasao, mada trazim jos jednostavniji, znaci ne treba mi ni user niti ista samo comment, savjetujem ti da probas ovaj odlican je.

    Ali volio bih ovo ispod napraviti ako neko naleti na rjesenje ja sam nesto tanak sa vremenom ovih dana.

     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Joomlacomment 4.0 beta 2 ..ako na taj mislis, to je ovaj na predhodnoj stranici sto sam postavio. Odlican jeste, to je component ali, ne vidim opcije odredjivanja gdje da se pojavljuje jer stoju na svakom artiklu.

    EDIT: Izasla je neki dan JoomlaComment 4.0 RC1 verzija, ali jos uvjek ne vidim opciju za odredjivanje pozicije - gdje da se pojavljuje.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Evo ti sve na slici ispod:

    [​IMG]
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala na objasnjenju. Stvar je da offline nisam imao nista po kategorijama. Sada sam dodao jedan-dva artikla u kategorije.. radi.

    Samo imam artikala koji ne trebaju ni u jednu kategoriju ali hajd, nekako cu to sredit.

    EDIT: Jedino jos izbacit nekako zahtjev za mail. Ostalo je dobro doslo.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa pravljenje i smjestanje artikala/clanaka u joomli po sekcijama i kategorijama i jeste jedna od stvari sto je cine ovako mocnom, barem po mome misljenju jbg. I trebas napraviti praksu da sve tako radis jer kao prvo i osnovno posjetioci ce se lakse snaci kada je sve ljepo grupisano, a kao drugo ti ces imati 100% jednostavan pregled do sada napravljenog i sekunda je onda bacati clanke/artikle iz jedne kategorije u drugu odnosno iz jednog menia u drugi, jos vecina modula i plugina radi upravo na filtriranju preko sekcija/kategorija tako ako to nemas dobro izdefinisano vecinu modula koje valjaju neces ni moci koristiti (barem ne da to izgleda kako treba).
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa razlopg je vrlo jednostavan. Imam 10 rubrika. Deset artikala koje redovno updatujem. . Kada sve ostale smjestim u sekcije, ovi sto nisu nigdje smjesteni, tih deset, stoje na vrhu. Tako da su mi svi pri ruci bez da šetam po direktorijima ili da idem na prikaz "all".

    Smjestio sam ih jednu od sekcija mada mi je ova metoda bila zgodna. Al' nema veze.


    Malo mi ne paše ovaj plavkasti okvir komentara ali.. dobar je dok se ne nadje nesto drugo ili mozda izadje skoro verzija i sa tom opcijom.

    I jos nesto, kako si sredio "kapacitet" artikla ? Ja kada predjem neku odedjenu cifru koliko se moze smjestiti podataka (slika - teksta), ne mogu snimiti artikl. Samo bijela stranica. Pa onda brišem dok ne primi.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    To je zato sto sve pises u jednom artiklu, kod mene je svaki artikal zaseban, tako da svaki pojedinacno mozes otvoriti i smjestiti gdje zelis, samo izaberes category blog layout i onda pises artikle i smjestas ih u koje kategorije zelis, a on ih sam reda. Onda definises kojim redom zelis da se prikazuju npr. most rad ili most recent ili redosljedom koji ti definises i slicno.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, kontao da otvaram nove artikle, ali mi ne odgovara. Samo za jednu rubriku, trebalo bi mi nekad i do 5 artikala dnevno. Kontao sam da nastavim i u drugom artiklu ali mi nije nikao izvodljivo zbog stranica, jer kompletan jedan moram ugasiti pa otvoriti novi sa mozda jednom "informacijom" sto nije za stare podatke.

    Ako me razumjes. Zanci ugasim trenutni i nastavim pisati u novi. Al taj novi bi imao recimo sam ojednu stranicu i posjetitelj ne bi n iskuzio ili klikao stari artikl ako bi ga odredio kao link ili nesto slicno. Najbolja stvar bi bila da se jedan nastavlja na drugi ali kako listati stranice kada se one odredjuju u smaom artiklu.

    Nista... brisat cu stare "informacije" a ubacivati nove.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sto komplikujes, stavi na front page sve sto zelis da ti prikazuje, izaberses categori blog layout, i napravis kategorije za taj tvoj automibilizam, muziku, hi teach ..... i samo pises clanke, najnoviji idu na vrh stariji ostaju dalje i imas kompletnu arhivu svega, a pregled preko joomlinih filtera extra jednostavan. Kadaa zelis da nesto obrises ne motžras uopste samo ugasis "publis", pa u tome ti i jeste ljepota sva, jer ti sada koliko ja tebe kontam sve raadis kao custom HTML i ustvari ne iskoristavas pogodnosti kopje ti joomla pruza, a stvarno su "skoro beskonacne".
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne, nije mi problem index sranica. Recimo rubrika "Automobilizam" ..ako radim za svaku vijest jedan aretikl, biti ce ih jako puno... a to mi se ne bi svidilio.

    Dnevno ko zna koliko bi artikala pravio. Da je lijepse - to stoji ..ali meni se ne radi tako.. nego, ovo me interesuje.

    Tebi je recimo na prvoj stranici 10 artikala ? Kliknes na naslov i otvori ? Ali.. kako si napravio da listas artikle a ne da su stranice napravljene u samom artiklu - pagebreak ?
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    Category Blog Layout je magicna rijec, upravo ono sto ti pokusavam objasniti, znaci kategorije su glavne za sve, a to hoce li tebi artikal prikazivati samo naslov i sam artikal ili i autora i vrijeme i ikonice, to je na tebi da definises u postavkama ili menia ili ak zelis svakog artikla zasebno, (znaci svaki artikal ne mora imati ni naslova ako ti ne zelis, mozes ukljuciti svaku sitnicu sta da prikazuje a sta da ne) tako da ti stranica kada je sastavljena od recimo 15-20 artikala moze na oko djelovati kao jedna stranica samo zato sto je definisana kao category blog layout, i sve artikle iz te kategorije tu smjesta na tu jednu stranicu i mozes ih redati beskonacno a sve slzene po redu, i sam reknes da ti se naprijer prikazuje po 10 artikala po str. ili koliko god ti zelis ... Ali ne mogu ja to tebi ovdje opisati (jbg ne znam ti rijecima opisati a da ti razumijes sta ti govorim), najbolje bi ti bilo da sam probas i poigras se malo pa ces skontati o cemu ti pricam.
    A ovo grugo ne peagebreak vec read more ak mislimo na isto i ukljucen show intro.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Skontao sma sta mi je trebalo. . Uglavnom se radi da dijeli broj artikala po broju tranice. Kao sto si rekao, deset po stranici.

    Meni sto treba je neizvodljivo... recimo da imam dva artikla. U svakom artiklu vijesti su podjeljene da prikazuje 5 vijesti po stranici i podjeljene su pagebreak linijom. Meni bi trebalo, kada se zavrsava jedan artikl, da se nastavlja drugi. Recimo prvi ima deset stranica, i da poslije deset ide ovaj drugi artikl na 12, 13, 14..

    Pokusavam da radim sto manje artikala jermi je besmisleno za svaku novost raditi jedan. Bilo bi ih jako puno a nista mi toliko ne znaci. Kontao sam na koji nacin kod tebe ide ali ok.. nije to to sto bi meni trebalo.

    Opet kazem, bilo bi lijepse da jedna novost bude sama u jedno martiklu ali.. za sada cu morati ovako kao je do sada.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Imal kakav jednostavan dodatak za slanje provatnih poruk ? Pokusao sam nesto ali nije radilo.. Takodjer googlanjem nisam nasao a nisam još uvjek ni na joomla forum dobio konkretan odgovor.
     
  18. _amar

    _amar Aktivista

    Je li iko slucajno naletio na komponentu za download muzike, tj. da sama komponenta ocitaje pjesme iz foldera koji joj ja odaberem da ih nemoram dodavati rucno?
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    PRobaj naci odgovor na joomla forumu. Imas podforume za srpske posjetitelje pa .. mozda nadjes odgovor.

    NEgo, je li moguce fa su ove isprekidane crtice uradjene u css-u, i ako da, kako da ih nekako uklonim? Sve sam pregledao fajlove koje koristi za ispis skina ali ne i ove crtice. I pod kojim naslovom bi bila pozadina, velicina-debljina slova glavnog menia i pozadina ovog modula, gdje sat. Da nekako promjenim u bijelu.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Znaci hocu da mi bide crno&bijela kombinacija pa eto.. trebam sada sve to mjenjati. I ovi naslovi su mi crveni.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Jesi li probao mjenjati klase, tih menia sto ispisuju crtice.