Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Tako je Mujka i objasnio. Teze ce se ovako ostetiti nego u kutiji. Evo dobio sam obavjest od postara da je moj Asus stigao. Otici cu kasnije po njega :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajd javi utiske svega ti.
     
  3. Neraa

    Neraa Aktivista

    Danas stigao Lenovo S820, mogu samo reći da sam prezadovoljan kvalitetom koji Lenovo nudi.
    Izdvojio bih kvalitet kamere koji me posebno iznenadio ,dobar izgled i osjećaj kako "leži" u ruci, jako je fluidan i stvarno bih preporučio mob svima,do 150$ je best deal bar po meni.
    Telefon naručen 03.07. sa minideal.net za 148$, na carinu stigao 24.07 a meni na kućnu adresu tek danas
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko je bilo carine, kakvo je bilo pakovanje da li original kutija?
     
  5. Minx

    Minx Aktivista

    Zarazila se i ja sa 1+1.
    Uspjela sam doci do pozivnice, narudzba zavrsena.
    Sada samo treba izdrzati mjesec dana gledajuci recenzije dok rodbina iz US krene za BiH :)
     
  6. Neraa

    Neraa Aktivista

    Kutija je kartonska možda 25x20cm unutra jeste bila originalna kutija iako sam ja tražio da pošalju bez originalne kutije ali mislim da to više i nema veze jer pregledaju svaki paket bar na brzinu da vide da li imaju stvar koja vrijedi preko 50KM ili ne, a kad otvori i nadje mobitel ne možeš proći bez carine.
    Carina procjenjena na 74KM
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    bas mi je drago da ti se svidja :)
    aBd da i bolji promjenis
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Šta ima dobro za 100$ dajte preporuku od provjerenih sajtova
     
  9. efo

    efo Komšija

  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta bi Kolins sa Asusom?
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    nema nista dobro za 100$
    doduse ne znam sta je tebi dobro :D
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ooooo ma ja i zaboravio na tel :) :) a Asus super radi, nabacen je zadnji oficijelni rom na njega, rijesene su neki problemcici, od kojih je najveci bio u prevelikoj potrosinji baterije. Sada je to normalnije, ali i dalje kao najveci nedostatak telefona vidim u slaboj bateriji od 2100mAh. Pri intezivnom koristenju telefona (igrice, surfanje...) osjetno je zagrijavanje telefona na gornjoj polovini, ali nista pretjerano (ovo je opet subjektivno). Kameru nisam jos posebno ni isprobao i napravio sam samo 2 slike :) s Mujkom sam probao prednju kameru na Skype-u i on kaze da je OK :) telefon je brz i fluidan. Ako nekog jos nesto zanima, slobodno neka pita :)
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nekakav dual core sa 5.0 displayom i 512 mb rama
     
  14. black

    black Komšija

    Zna li neko provjeren Xiaomi web shop?
    Hocu da kupim Xiaomi Mi Power Bank 10400.
     
  15. efo

    efo Komšija

    15$ vise ti puno za quad core i 1GB rama umjesto dualca i 512MB?
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Black Razor, ja kupio onaj sto smo danas pricalo, javim ti kakav je, cisto sumnjam da je original iako pise da "jeste".

    Poz.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Idi na oficijelni. Jeste skuplje, ali znaš da nećeš dobiti neki dupljak i rizikovati da se nešto zapali.
     
  18. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Manje od 5 minuta nakon sto sam konacno odustao od OPO stigao invite. Danas upitam customer service kada mogu ocekivati telefon, kontam odgovorice nakon sto dobijem telefon jer mnogi kazu da su uzasno spori ali lik mi se javlja pola sata kasnije i kaze da ce moj telefon biti napravljen u ponedeljak :mrgreen: i da ocekujem telefon najkasnjie sljedeci ponedeljak. Narucio sam i flip cover nakon sto sam ovo vidio:

    [​IMG]
     
  19. Minx

    Minx Aktivista

    Peacemaker cestitam. Imali su zastoj sa pozivnicama ali vidim da je opet krenulo.
    Moj je stigao u US u ponedjeljak a kod mene ce biti tek u septembru :(
    Do tad mu trazim dodatnu opremu, vjerovatno tempered glass za ekran i neki bumper :D
     
  20. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017