Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne treba meni nikakav video da znam kako mi izgledaju koverte i paketi kad dodju iz Kine :D
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Ma biće to OK XD stave dosta one sto pucketa XD
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne kontam sto onda odatle kupujes i riskiras svoju lovu?
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Strasan oneplus one...
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A lika :lol:
    Tri covjeka mu kazu da koverte i paketi redovno dolaze izudarani do bola, i on se ponasa ko do smo mu napali familiju :roll:

    Steta sto sam bacio kovertu u petak pa da ti pokazem kako izgleda.
    Ali normalno u njima dolaze gluposti do 10 dolara koje se tesko i mogu razbiti, ne mobiteli od 200 dolara.

    U kutiji sta dodje skuplje prezivi zbog dosta viska mjesta i po 3-4 sloja pucketave folije, ali kutija bude deformisana skroz.
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    ja sa mini deala narucio telefon u toj koverti znaci tipa 20cmx10cm sa dosta te pucketave folije i nista telefonu nije bilo
    jedino da ga baci sa 100 metara mozda bi mu nesto bilo
    znaci bio je telefon duplo obmotan folijom plus svi ostali djelovi punjac i kablo isto tako i onda to sve opet obmotano u duplu foliju XD uglavnom sa kutijom meni je rate carine 100% :D :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda je taj sistem onda i bolji od kutije, jer se kutija deformira i uvijek se zgnjeci. :)
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    definitivno. i ja sam u toj pucketavoj foliji dobio par sitnica, sve je bilo ok, i nisam vidio ostecenja na pakovanju. kutija se moze ostetiti u transportu svakako, sto ne znaci da ju je neko sutao. kad mi kazes da ti je sadrzaj posiljke bio ostecen onda cu shvatiti tvoju poruku, ali kad mi kazes da je pakovanje osteceno, onda mi to nesh posebno i ne znaci, s obzirom da je to doslo iz kine i boga pitaj koliko je puta pretovareno. usto isto toliko ljudi mi je reklo da nisu imali nikakvih problema sa posiljkama u koverti.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  11. Looney

    Looney Komšija

    Samo još da je dual SIM :(
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kazu da je ovo chinese version. Ne znam koliko je to lose, ne zvuci dobro.
     
  13. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Kako ja znam kina edisn ima samo colorOS umjesto CM-a na sebi
     
  14. efo

    efo Komšija

  15. efo

    efo Komšija

    ljudi, jel iko slucajno kad poslovao sa ovom stranicom:

    http://www.dhgate.com/product/original- ... -cellphone

    link sam pokupio iz opisa ovog videa: https://www.youtube.com/watch?v=NbtuKOG ... YeN2uWa0pA , inace odlican review ovog mobitela.

    ovo je najbolja/najniza cijena koja se moze naci na netu, tako kaze ovaj lik. fakat cijena razvaljuje, a ima i verzija sa 1GB RAM-a koju ranije nisam vidjao. elem, ovaj telefon je mislim trenutni best buy u svom rangu, bez premca. samo me zanima koliko je vjerovat' ovoj stranici dhgate.com
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zaobidji dhgate, dosta sam citao losih iskustava ljudi koji su kupovali preko njih. A i roba nije direktno njihova nego su posrednici u prodaji, tako da ovisis od njihovih dobavljaca.
     
  17. efo

    efo Komšija

    ee hvala na savjetu, zaobilazim onda.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas sam malo čačkao rođakov Oppo find 5. Beton telefon. Display vrhunski, kamera dobra ali video snimanje je dosad najbolje što sam vidio. U Sloveniji kupljen a naručen sa oppo styla bez feninga carine, valjda imaju svoje skladište u Europi. Iako je quad core i 2gb rama nema tu fluidnost kao npr. lumia 1020, valjda kinezi nabacili svog bloatware-a. Izrada je odlična i djeluje baš kvalitetno. Mogu misliti kakva je sedmica...
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Sto se tice fluidnosti, pa nema je ni S4 kao 1020, tako da je dzaba poredit tako. Usporedi fluidnost istog OS-a, slicnog hardware-a, a 3-4 puta jeftinijeg, pa ces vidjet da nema razlike kinezer vs brand :D Meni je na cubotu gt99 dosao manje-vise clean OS, nije bilo nikakvih gluposti instaliranih.
     
  20. blaf

    blaf Aktivista