Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. black

    black Komšija

    Malo mi je 16GB , steta sto nema utor za karticu.
     
  2. efo

    efo Komšija

    Ganjaj Note 3 polovan, ja ga platio 460 nedavno u super stanju. Istina malo nakon toga ispadne i razbije se staklo u donjem desnom cosku, display hvala Bogu radi... Nasao sam lika koji ce mi zamijeniti staklo, kad stigne ovo sto sam narucio preko eBaya... ako stigne

    Cuo sam da smo na nekoj crnoj ili sivoj listi i da se posiljke iz Kine za BiH blokiraju, da raja slabo ili nikako ne dobijaju ovo sto naruce?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima i verzija od 32GB za $20 više.
     
  4. black

    black Komšija

    Sacekat cu jos malo da vidim kakav je Elephone P7000 i da izadje Meizu M2 Note.
     
  5. black

    black Komšija

    Meizu M2 Note slabiji nego predhodnik , Antutu score 31K dok je M2 imao 41K.
    4G i dalje nemaju 800MHz , a dual sim kombinovan sa sd karticom. Bar ima sd karticu i prilicno je jeftin 16GB model.
     
  6. efo

    efo Komšija

    pa zato je i jeftiniji od prephodnika dosta, koliko sam vidio oko 130$, mozda malo vise kod resellera kad dodje
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imaju praktično isti CPU, razlika je u dodatnim 4G frekvencijama, nemam pojma kako je score niži.
     
  8. black

    black Komšija

    1.3GHz je takt kod novog , i umjesto T760MP2 GPU ima T720MP3 koji je po jezgru u pola slabiji.
    Za 4G fali ova 800MHz B20 band.
     
  9. efo

    efo Komšija

    usrali su sa imenima MTKovci, 6753 je slabiji od 6752 znacajno... nesto slicno kao sto su ranije imali sa 6589 i 6582 ('82 pravio 18k, a '89 oko 12k na antutu, dakle ovaj sa manjim brojem dosta jaci)
     
  10. black

    black Komšija

    Helios X10 ce biti ekstra SoC ako me bude previse skup , performanse Galaxy-a S6.
     
  11. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Ja kontam sebi uzeti jedan telefon za puta, za navigaciju i te stvari, a sa sto vecim displeyom. Zapao mi je za oko uleFone Be touch, bazni model je 720 p, a izasao je i uleFone Be touch 2, sve isto samo veca baterija i full hd display. Poslao sam im pm. da vidim moze li se baterija iz full hd modela ubaciti u 720p model, to bi bilo sjajno. Kontam ili to, ili polovnu Z ultru, ali me odbija njen zvucnik koji je prdimahovina, kao i na svakom z modelu prije Z2 serije. Izlazi im uskoro i uleFone Power model, 5.5 inca sa 1.3 octom, i 6000 mha baterijom, pa mozda i to sacekati.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako ti treba za navigaciju i da je sto veci display, onda ti je najbolje uzet Lumiu 640XL. Samo multiselect mapa drzava koje zelis i download, iskustvo puno bolje nego na ikakvom Androidu.
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Hvala Stevie_Ray, nju nisam ni imao kao opciju, gledao sam neke testove, ok je fon za te pare skroz.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a imas i lumiu 1320 sa 6inchi displayom.
     
  15. black

    black Komšija

    Koja je trenutno najbolja radnja za kinezere?
     
  16. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    ispricavam se sto citiram svoj post, ali bh pošta me zeznula i vratila nazad pošiljku u singapur. sad da bih ja dobio mobitel, javio mi prodavac i trazi order number? znam sta je tracking number, ali gdje mogu vidjeti order number?
     
  17. efo

    efo Komšija

    to vidis na narudjbi na stranici na kojoj si kupio, sjecam se recimo da na banggood.com ima jasno taj broj na narudjbi
     
  18. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    to je ko je registrovan, ali ja nisam registrovan na to2c i kako ja sada da trazim tu stranicu? dao sam im item number koji su mi poslali u emailu, premda se potpuno podudar sa nazivom mobitela. kazu komunicirat ce sa mnom kad kod njih stigne paket, premda se jasno vidi po tracking numberu da je mobitel vec vracen i stigao.
     
  19. efo

    efo Komšija

    Raja jel ko sta narucivao nedavno sa kineskih stranica (banggood, pandawill etc.), ja nisam odavno, pa reko da upitam jel ima mogucnost da spletom okolnosti zaobidjem carinu, ili su je pojacali tj. naplacuju kao i prije?

    Takodjer, ako neko zna tacnu racunicu, koliko bi carine bilo naplaceno na mobitel od 220 KM (Meizu M2 kontam uzeti)?
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Racunaj uvijek na carinu i ostale obaveze jos 30% kad nesto kupujes. Ako ti je taj iznos puno onda nemoj ni narucivat. Da ne bude poslije skuplja pita nego tepsija.