Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    To je bila i moja logika, zato sam i pitao hoće li biti carine na izlazu iz EU.....to je porez na porez....
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    nemam dokaz al mi je logicno da nece ocarinit ako je iz EU jer se plati carina u EU /zato je skuplji proizvod kad je EU
     
  3. Minx

    Minx Aktivista

    Re: RE: Re: Kineski telefoni

    E to je nesto drugo. Nema to veze, mi nismo u eu, carini se sve + pdv.
    Najbolje je naruci nekome u eu pa neka ti donese.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam nedavno dobio telefon iz holandije, naručio sa kineskog sajta, pisao sam nedavno ovdje o tome, oderali me na carini. Jaranu isto. Tako da mi smo izvan eu, ne pika se to kad zafali para u budžetu.
     
  5. colg

    colg Aktivista

    Ljudi nedavno sam narucio Lenovo vibe X2 i kada sam ga otpakovao i stavio SIM mogu samo da saljem poruke. Kada nazovem nekoga i on se javi nema nikakvog zvuka, zna li neko sta bi mogao biti problem ?
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Cuje li on tebe ?
    Ako te cuje onda moguce da je otisao zvucnik. Probaj ukljuciti na speaker pa vidi da li cujes sagovornika.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  7. colg

    colg Aktivista

    Ne cuje ni on mene, nema tona nijedan od nas.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Probaj nazvati sa viberom da znas je li do hardware-a ili ne.
     
  9. colg

    colg Aktivista

    Izgleda da je do softvera, moze li mi neko preporuciti ROM sa tutorijalom ?
     
  10. black

    black Komšija

    Stigao danas Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Verzija je 16GB 2GB ram-a. Cijena je bila 295 KM i 105 KM carine i poreza. Sad je jeftiniji mozda za 50 KM.
    Telefon leti bukvalno , ne trza ni sekunde. Citac otiska prsta je brzi nego na iPhone-u 6 i otkljucava u 95% slucajeva.
    Wi-Fi ima normalan domet a brzine su odlicne , posebno na 802.11ac mrezi. 3G cu poslije testirati pa cu i to dodati.
    Kamera pri dobrom svjetlu pravi super slike , pri slabijem svjetlu nisu najbistrije ali vidio sam i gorih. Sto mi se posebno svidja je display , odlican kontrast i boje.
    5.5" 1080p sto je gustina od 401ppi , display je vrlo ostar. Sad za sad prezadovoljan.[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. black

    black Komšija

    Evo speedtestovi , WiFi je na Telemach Duo Net Grande paketu (80/4) a router Netgear R6300 802.11ac

    3G je od BHTelecoma


    [​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  12. black

    black Komšija

    Evo ubacio i drugu karticu. Telefon ima hybrid sim slot ali sam deliedovao sim karticu i zaljepio je za microSD karticu.

    Evo 3G haloo

    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Cackao sam danas ovaj Umi Super, ekstra je tel.
    Izrada je premium, display kristalno jasan, ima i type-c konektor.
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ma kinezi prekucali telefone, xiaomi mi mix koji je predstavljen prije koji dan cisto savrsenstvo izgledom i spodobnostima samo je pitanje koliko ce ga biti ugodno koristiti
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos uvijek im je softver problem. Tu zaostaju, ali pitanje je samo vremena kad ce i to usavrsit...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam za xiaomi ali huawei softwer na mom telefonu je bez greške, a i CM13 radi bez problema.
     
  17. black

    black Komšija

    Imam Xiaomi i dobio sam bar 5 OTA update-a. Jedino cekam da vise izadje 6.0 , u beta testiranju je trenutno. Najvise mi se svidja baterija kod ovog , 4050mah. Necu vise kupiti telefon sa manjom baterijom.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliko ti traje to mozes li dan i po izgurati? Meni ce to biti najbitnija stavka kad budem trazio novi fon.
     
  19. black

    black Komšija

    Moze normalnim ljudima i dva dana , 8 sati screen on time. Upaljen Wifi , 3G i Dual sim , GPS , svjetlina automatska.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To je strasno. Kod mene uvijek na knap kad dodjem navecer. Nista posebno upaljen 3g stalno, na poslu muziku slusam na sluse malo surfam nista posebno dodjem kuci baterija na 20-30% kako kad.