Klikoo.ba - objasnjenje

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 3, 2011.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da li je neko gledao ovu stranicu, nigdje ne mogu da pronadjem relevantne informacije. Na kojem principu radi itd...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobar fol, al mislio sam da ovih 5 gratis sto dobijes, da to vazi za 5 licitacija, a ustvari sa svakim tvojim klikom da povecas ponudu on ti skine jedan :/
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ili ja ne kontam fol, ili je ovo neka navlakusa. Sad gledam ovu jednu licitaciju, odbrojava vrijeme do nule, pa se resetuje, i tako non stop.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    kad neko stavi vecu ponudu timer se resetuje na 30 sec. A svakim klikom se cijena povecava za 0,01 KM, pa kontaj koliko je puta onaj malac kliknuo da dobije PS3 za 8,81 KM :D 1 Bid = 0,50 KM

    Al opet, 881 * 0,50 KM = 440,5 KM su dali za "dopunu" licitacija. Al malac se sa nekim nadmetao, nije sam sa sobom licitirao, pa nek je pola bidova njegovih, ubode on PS3 za 229 KM
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jebiga, ja pokliko svoje licitacije :)
     
  6. GV

    GV Komšija

    Ako Alibegović dobije nešto neka valjda će nam se pohvaliti
     
  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    Znaci nije prevara, hm a ja sumnjao u istinitost i fotki i svega a ni na kraj pameti mi nije bilo da se registrujem ili sl.

    Odoh vidjeti ima li LCD TV ili tako nesto a ipak ps3 za 230 KM njam.
     
  8. becke

    becke Aktivista

    Al' se ljudi jagme za stick. :D
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Jah ja popusio, imao samo 5 kredita onih free sto dodje.

    Ovo nije losa finta, ali se treba ipak uloziti para da bi covjek mogao da digne ista i vremena naravno.

    AH pa nema dzabe ni kod stare b... pa tako ni ovdje ali mi se svidja princip.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    zanimljivo je skroz, i svaki put kad dodje na 3-2 sekude do kraja aukcije strijepis ko djete malo :D Kontam sebi uplatit ovih licitacija, da se malo zezam, vidim podrzava uplatu kreditnom, dal se smije Bosnji vjerovat pa ukucat podatke kartice ? :twisted:

    Fino oni zarade ovdje, ova npr. LG linija otisla za 6,17 KM, trzisna vrijednost 146 KM, al 617 bidova *0,5 KM = 308,50 KM u dzep Klikoo-u
     
  11. GV

    GV Komšija

    + vrijeme aukcije u principu neograničeno
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa imaju one kartice, polozis koliko namjeravas online potrositi, koristi mi kolega sa posla ali ja nisam siguran koje su to kartice, a kontao sam i ja uplatiti pa cak i 100 KM ali osmisliti strategiju pa polako. Mislim ljudi zaradjuju naravno i to posteno sto je najbolje, a sto se tice postavljanja podataka sa kreditne, ipak neka te ne mrzi popuniti opstom uplatnicom. Meni je to najsigurnije. A da se bas ima love pa uplatiti jedno 500 KM pa opaliti recimo po laptopu jedno par sati bidati dok ga ne dobijes pa ga sutra prodas za jedno 700 KM iz prve. Dobra dnevnica za par sati posla.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    a zamisli spickas 400 KM na bidovanje za taj lapas, i hop - pukne ti konekcija, kako bi u Avazu osvanuli Elob i raja :twisted:
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ha ha ha, to jes, backup konekcija brate i load balancing i miran.
     
  15. GV

    GV Komšija

    Meni bi bilo ok da je trajanje aukcije striktno ograničeno, ovako uvijek ,, ja kao vlasnik'' mogu napraviti/ugraditi skriptu koja će licitirati i dovesti proizvod do neke odgovarajuće po mene cijene, a 0,50 KM po kliku je više nego udaranje po ušima kada ostaneš bez onih besplatnih, tako da je ovo po meni jedna velika šarena laža ali svaka čast onome tko se sjetio da i na ovaj način uzme lovu levatima.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    JA sam se registrovao 24.01.2011. ali sam brzo odustao :)
    Nemam bas vremena da sjedim za racunarom i cekam 3 sata da osvojim nesto na aukciji. OSim toga za one koji kupuju klikove postoji klik bot na kojem odredis koliko hoces klikova na neku aukciju i on ti to automatski odradjuje u zadnjih 2 sekunde cini mi se. E sad ovo gore sto kolega prica uloziti lovu i cekati na zadnji klik je haman pa zabluda. Vecina "velikih" igraca ce koristiti klik bota i svima ce skidati klikove u (0,50 KM po kliku) istoj sekundi, samo je pitanje koliko je ko ulozio na koju aukciju. Aukcije se razvuku po par sati tako da oni koji ne koriste bota-a imaju velike sanse da u tih nekoliko sati ispadnu iz igre :)

    Sve u svemu jos jedan pokusaj zarade na sirokim masama.
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    Slazem se, koliko god da zvuci ono sto sam rekao realno i optimisticno upravo faktor srece igra najvecu ulogu, pa onda ima tu malo znanja i vjestine. Iako ima jedan lik, ne znam kako se zove i osvojio je dosta nagrada. I ko ti moze garantovati da i pored ulozeni npr 50 KM nece uletiti neko na kraju aukcije kada sve ispucas ko je isto kupio 50 KM bidova i odnijeti ti ispred ociju dobitak samo sa jedjnom licitacijom.
    Jos jedan porez na budale :)
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    A ko moze garantovati da administratori nece bidati na aukcijama ? Poznavajuci mentalitet nas Bosanace, nitko to ne moze garantovati.
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da li mi sada nije jasno. Ako su oni zaradili 440,50 KM za PS3 kako onda pokriju njegovu pravu cijenu.

    I sve u svemu ovaj mi se projekat ( iako mislim da nije originalna ideja, a mozda i jeste ) zaista svidja. Istina je da iole ozbiljniji igrac mora nesto i uloziti kako bi hajrovao. Ali ako bi sve osvojene artikle onaj ko ih dobije stavio odmah u prodaju ovo je dobar sport.

    Vjerujem da covjek treba i zrtvovati odredjeni iznos za pocetak i to zaista moze biti problem.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    pa zijanili su npr. na PS3 i na onom 32" TVu, al to im je navuklo jos vise raje (ne prica se da "mozes osvojit mixer ili peglu za 2-3 KM", vec - "jarane, malac ubo PS3 za 8,5 KM" ;) ) a pogledaj ostale proizvode, na vecini njih budu oni dobri pravo. Tako da im se itekako isplati zrtvovat 2-3 stoje na PS3 i sl.