Koji DVD/RW kupiti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ming, Apr 26, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tacke i zarezi isto nisu loša stvar,lakše se dodje do poente. :|
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ja mislim da se može dobiti neko oboljenje ako pročitaš dovoljno ovakvih postova na forumu. Zato sad samo čitam provjerene ljude. :D
     
  3. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mator uredjaj kojeg lopovi po prodavnicama jos uvijek drze po starim cijenama, sada se uzima 7240S za istu lovu a mnogo je bolji uredjaj (i generalno serija 7000).
     
  5. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Neo taj sony sam uzeo u uniexpertu imaju na stanju 30 komada znaci ispo sam laik mogao sam negdje naci noviju seriju,i interesuje me vase misljenje o sony optirac przacima.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma na optiku gledaj kao na potrosni uredjaj, nema tu puno pametovanja, bar ne za ove sto su cijenom do 40 KM.
     
  7. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Ma vala u pravu si.
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    da nema ko iskustva sa lite-on ihap122-19, eventualno da mi kazete gdje u sarajevu ima kupiti lite-on uredjaja, nema ih u cjenovnicima vecine prodavnica
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    U UE imas ATA Lite-on, a novi Asus snimaci su isto tako Lite-on imam ovaj novi 22x i ustvari je prepakovani Lite-on ali radi odlicno pa se nezalim, inace kupio sam ga u www.barico.net.
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    @JVC, uzeh i ja u baricu ovog asusa DRW-24B1ST, za kojeg pise da je klon LiteOn iHAS624 prvi utisci pozitivni, a prema svemu sudeci odlican izbor za kupovinu kada se uzme u obzir cijena i garancija od 2 godine
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    U mene je 22B2ST ali u biti isti vrag, snima dobro, a podrzava skeniranje i radi sav software od lite-ona, K-Probe, SmartBurn (ukljucis overspeed i snimas sve zivo na 16 ili 20x ako ti se zuri) itd.
     
  12. vitamin

    vitamin Novi član

    Tražim vec neko vrijeme DVD/RW Pioneer da kupim u Sarajevu i isti nikako ne mogu da nađem ni u jednoj radnji u ponudi.... Dali se isti prestao proizvoditi ili su svi iz nekog razloga prestali isti da nabavljaju? Ukoliko neko zna gdje bi mogao naci Pioneer u Sarajevu da kupim, zahvaljujem se u naprjed na odgovoru.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Izgleda da su prestali proizvoditi, ili se barem tako suska po NET-u, kupi kakav ASUS, Lite-on, LG i przi bez brige.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    -LG DVD/RW GH22NS40 Black SATA
    kom
    Cijena: 42.00 KM

    -Samsung DVD/RW SH-S223F Black SATA
    kom
    Cijena: 43.00 KM

    -LG DVD/RW GH22NS50 black SATA
    kom
    Cijena: 41.00 KM

    -Nec DVD/RW AD-7240S Black SATA
    kom
    Cijena: 44.00 KM

    -Nec DVD/RW AD-5240S Black SATA
    kom
    Cijena: 44.00 KM

    -Asus DVD-RW SATA Black
    kom
    Cijena: 54.00 KM

    -Nec DVD/RW AD-5260S Black SATA
    kom
    Cijena: 44.00 KM

    -Samsung DVD/RW SH-S223C SATA Bulk Black SATA
    kom
    Cijena: 43.00 KM

    šta uzeti od navedenog? dosad sam imao lg-ov ata, prezadovoljan ali vrijeme je za sata.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Gotov je svejedno, ja bi ili lg ili nec.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    pošto danas nisam stigao vjerovatno početkom sedmice onda, kontam uzet lg pošto je stari lg dobro služio al pitam reko da nisu počeli fušarit.
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Bez brige... I da bude sta uvijek imas garanciju
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Nec nebih jer su se strahovito pokvarili, LG moze ostali su solidni, Asus pakuje Lite-on (vrlo kvalitetni u vecini slucajeva) samsung nikad vise (crkla dva komada u godini jos nisu nesto koristeni) citam po forumima da skoro nikome nije izdurao ni godinu dana.
     
  19. pac

    pac Komšija

    Pozz posto mi je pri kraju Plextor tj. moze da cita medije a nemoze da ih snjima, pa ako moze preporuka sta uzeti da je pouzdano i dugotrajno! Nisam ogranicen na nasu domacu ponudu imam i mogucnost kupovine i u njemackoj.

    Prijedlog sto prije to bolje!

    Hvala!
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ma to je potrosna roba, uzmi NEC/LG i slicno.