Koji DVD/RW kupiti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ming, Apr 26, 2007.

  1. pac

    pac Komšija

    Benq dvd-r nikad nijedan nije propao. A redovno sam ih kupovao u printexu.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    U Imtecu kupio onaj spindle, 12KM 25komada, cini mi se. Nedavno u UE uzeo isti za 14 KM (koliko se sjecam) i svi su radili. Bog ce im ga znati :roll:
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Ima dosta problema sa ovim novim verbatim medijima, bilo je vise tema na drugim forumima i svi se slazu da se verbatim jako pokvario.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Aha, otprilike otkako je pojeftinio na nekih 12-13KM za 25kom. spindle.

    Ja sam uzeo onih "starih" dosta, nek se nadje, a kad zafali prostora, dodam hdd, ko ce jos przit 50 dvd-ova, pogotovo mrzim poslije kopat po njima.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    U stvari od kada su promijenili dizajn, ovo zuto narandzasto postali su losi mada sam i ja nabavio starih +r jednu kolicinu za svoju filmoteku sada cu preci na sony koji mi je jos jedini ostao da valja jer nemislim nesto snimati pa onda za par mjeseci ponovo zato sto su propali, imam filmova koje sam snimao prije 5 godina i dan danas rade kao i prvi dan.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar si, na "stare" sam mislio na one sa starim dizajnom, ovi novi su losiji, mada je, koliko cujem noviji minus bolji od plusa.
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    znaci istina je da su se pojavili chunga-lunga Verbatimi...citao sam o tome na jednom domacem forumu
    znam samo da ove nove CD-R pravi "CMC Magnetics Corporation", a DVD-R "Mitsubishi Chemical Corp."
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Bilo je dosta polemike o padu kvalitete verbatima na PCEkspert forumu, ljudi imali traumaticna iskustva.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Nedavno uzeo Verbatim DVD+R, optika ocitava kao CD,, problemi sa multisession-om, kontao da nije do kompatibilnosti sa mojim uredjajem, medjutim na nekoliko razlicitih se isto desava, jos glupan uzeo 50kom :lol: , uglavnom no more Verbatims for me.
    +Sto mi je propalo 3Gige modova i staza za GTR na jednom mediju :evil: :evil:
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    samo jedna kratka napomena, koga zezaju mediji nek proba promjenit program za przenje , prije nego okrivi medije, zapanjio sam se da je prelazak sa nere na CDburnerxp rijesilo sve moje probleme sa medijima i cak sa optikanerima od kojih sam neke pogresno proglasio pokvarenima, a zezao je samo i jedino nero (ili nesto sto je vezano uz neru )
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neru znaju zeznut programi koji kreiraju virtualne drive-ove: alcohol120%, daemon tools, ...
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Nema u mom slucaju veze Nero, jer kad ubacim ovaj felerican DVD, writer ga jedno 2 minute pokusava zavrtiti i onda odustane. Nakon toga ne mogu otvorit ni My Computer, moram izbacit DVD i opet sve proradi. Znaci 100% je do medija
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Nero zeza sam sebe ali sta je tu je mada je cinjenica da su ovi novi verbatimi losi, imam oko 1000 starih verbatima u svojoj kolekciji svi rade odlicno a neki su stari i pet godina dok ovi novi zezaju cim se spreze ako ih uopste uspijes sprziti.
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    otišli ste u OT :p :p :p :p :smt003
     
  15. C3P0

    C3P0 Guest

    Ovo MatSHIT-a smeće od optike na Asus-ovom laptopu je konačno pustilo dušu.I to dva dana po isteku garancije.Kao po nekom tajmeru.Zanima me koju zamjenu da kupim?Ima u PLUS-u neki LG za notebook,oko 80 KMica.Valjal' to šta,s obzirom da nisam neki freak što se "prženja" tiče?
     
  16. GW

    GW Moderator

    Svejedno ti je šta ćeš kupiti. Gledaj samo garanciju.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo da dodam iskustvo sa verbatim medijima. Vedo je bio upravu. Jucer kupim spindl od 50 komada (Verbatim DVD-R) i lagano kuci, s planom u glavi kako cu rasteretiti diskove. Od jedno 20 komada prodje samo jedan. Kontam iako su losi, nema sanse da je takav prosjek, i zakljucim da je optika crkla. Lagano jutros kupim novu optiku da bih, nakon instalacije, shvatio da je i sa starom optikom sve bilo ok, a od preostalih 30ak medija ni jedan nije radio. Dakle radije princo nego verbatim.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Jal to neka određena serija, ili svi novi verbatim diskovi?
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pojma nemam, ali sudeci po diskusijama sirom weba, sve nove serije su falsh.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato sam ja batalio DVD medije, kad mi zafali prostora kupim jos jedan HDD. :smt003

    Da ne spominjem koliki je posao snimit 50-ak diskova, a tek 100 ili 200... :lol: