koji mis?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by flatron, Feb 26, 2011.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Potpisujem ovaj problem sa Performancom, samo jebo mu ja m. je li do nas ili do vendora. Ja burazu namjerno dam ovaj mis da proba da li ce imati ovaj problem sa popustanjem mikroprekidaca odnosno da na jedan klik on uradi dva i nikada nista, ili on stisne tipku ko sivonja pa ne pusta ili je fakat do nas Vedo :smt003
    Sve u svemu izgleda da je najbolje koristiti neke miseve upravo iz te potrosacke klase jer et samo sebe ak uzmem za brimjer imao sam u zadnjih par godina 3-4 high-end misa i fakat svakom sam uspio naci tonu mana ili opet ponavljam mozda je do nas pa kada damo toliko para za misa ocekujemo neko savrsenstvo.
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    @ Vedo i Apdejt : Jeste li pokusali koristit bez one setpoint aplikacije,dakle cisto na windowsu bez ikakvih logitech drivera?!?
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Isti problem imao na MX1000, i sada se, doduse dosta rjedje, desava sa mx revolution. Probao sa setpointom, bez njega.. isto
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    probao i bez set-pointa opet isto s*anje.

    @apdejt - ma nije do nas i ne ocekujem savrsenstvo, al ocekujem da mish od 250 KM radi BAR godinu-dvije PERFEKTNO ispravno..
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Nije bio hallal :lol: !!!
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    E nasao je ko ce mi reci :p :D
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    To što se pojavljuju višestruki klikovi je zbog dotrajalosti mikroprekidača. Može se popraviti, samo je malo teško sastaviti prekidač. Ja sam popravio svoj MX1000 (star četiri godine), evo već više od polaa godine nemam problema s duplim klikovima.

    Limić koji pravi kontakt i klik u mikroprekidaću treba samo malo saviti u suprotnu stranu da bi vratio prijašnju funkcionalnost.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Drug moj ovdje se radi o misevima +150 KM mladjim od godinu dana i ne pada mi napamet popravljati mikroprekidace. Uostalom sumnjam da ih je tak tako popravitim dok za zamjenu nije problem, doduse ak imas odgovarajuci.
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    Vedo, jesi probao sa garancijom kod Logitecha?
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Performance MX i jest zamjena od Logija nakon pokvarenog MX Reve. Necu vise da se peglam, ocito da su corded verzije napravljene da traju vjecnost (primjer mog Logija od cvaju koji gura vec par godina bez ikakvih problema), slijedeci mish ce biti corded MS / Razor.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Meni sada zao sto proda G500 i uze performance fakat je bio "savrsen" mis, ukoliko takav postoji :)
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    meni je crkla baza od mx1000, najbolji logi maus ikad.... odro se nakon 5 godina koristenja
     
  13. pac

    pac Komšija

    Ali vedo djaba nov mis..., prodaj ga kad ga dobijes i kupis corded.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Zna li ko ima li kakva povoljna baterija za MX1000? Treba da ima tri kontakta i makar 1200 mAh. 3,7V.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Dosta telefona koristi 3.7V sa tri kontakta, tako da bi se lako uklopila jedna "zamjenska". Imas i kineske varijante logi baterije jefitno, koje izgledaju kao i originalna, pa je to mozda nabolja opcija.
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    Znam za njih, ali može li se to gdje kod nas kupit?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Provjeri dealextreme i slicne sajtvoe. Kod nas nije svega uvezeno 100 komada MX1000, tako da sigurno neces naci bateriju osim ako neko nema razbijen.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    http://www.anka.ba provjeri kod ove firme. Znam da su radili sa baterijama i mislim da imaju mogucnost da porucuju od kineza.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Svi imaju mogucnost da porucuju kod kineza, pa zasto onda njima placati tu uslugu?
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa zato sto mozda vec imaju na stanju bateriju koja mu treba, vise sam na to htio da poentiram nego da ide na narudzbu pa da ceka.

    Do mene je, nisam se dobro izrazio.