Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa znam da je do routera jer sam prije imao tp link reapeter i sa njim sam vani stremao moja web tv i utakmice sa laptopa a sada ne mogu sa tableta nikako uganjati konekciju jer je sada onaj telekomov huawei router bez antena i svi znaju da je on sranje
    pitam samo da li je ovaj router vrijedan ovih para,po rewievovima na stranicama kazu da je dobar
    i da li ce me zakaciti carina na 60 KM,kakva su iskustva?
    znaci treba mi router koji moze baciti 15-20 metara u precniku i to je to,nista posebno
     
  2. Almir

    Almir Komšija

    ok je to, a mislim da na piku možeš naći za te pare neki solidan rutuer bez da se cimaš po ebayu, ništa ne dobijaš više sa tim osim rizika.

    svar sa ruterima je što na većoj udajenosti imaš slabiju brzinu, ja recimo sve držim na nasu i to vučem sa laptopa,mobitela,tableta i to je sve išlo kilavo dok nisam kupio 3 rutera i to porkio kako treba i sad je to onako kako se očekuje od wireles rutera.

    u afteru imaš neki ozbiljnih igrački po pitanju ruter pa razmislim malo i tome
     
  3. black

    black Komšija

    Sam po sebi nije los ovaj Xiaomi ali nije ni poseban. 802.11ac uredaja vjerovatno nemas tako da ti ne treba ovaj. Mana ovog routera je 10/100 port sto znaci da je ovaj 802.11ac samo marketing.
    Uzmi dva D-Link DIR 300 routera za 10 KM komad , stavi DIR 600 firmware. U postavkama imas AP mode i samo zicom spojis sa Huawei modem/routerom od telekoma.Na telekomovom cudu ugasis Wi-Fi i uzivas.

    Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
     
  4. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    pozdrav imam router asus n10e. radio je prvih mjesec dana bez problema, pa je poceo povremeno prekidati internet, a sada uopce ne radi net kad spojim ovaj ruter. sta da radm? svi kablovi su prikljuceni kako treba, resetovo sam ruter, vadio i vracao zice i opet mi ne radi internet. control panelu ne mogu pristupiti. sta da radim? ako se ne moze ovaj ruter popraviti koji da uzmem, a da se ovo ne desava, ne treba mi veliki domet, vec samo da radi kako treba.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakav je d-link dir 665? Ima ih polovnih po 50. Da li bi bio neki bitan upgrade u odnosu na ovaj tplink od telemacha?
     
  6. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    pozz, upravo sam kupio ruter tp-link tl-wr840n i imam isti problem. kad ga povežem na komp i modem, nema internet konekcije, ne mogu se logovat na control panel rutera kad u browser upisem http://192.168.1.1. ne znam jel to nesto sa windowsom...
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma


    Iko?
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam godinama imao dir-600 i bio sam prezadovoljan, ako ti sta znaci
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo narucio sam si asus rt-n56u router da malo popravim situaciju s mrezom u kuci. Dva kompa par mobitela i tablet i kad se djeca nakace na YT sve to uspori.
    Pitanje broj 1 je,sad su mi kompovi povezani kablovima na router a i tv mi je kablom spojen. Filmove na tv gledam tako sto ih skinem u komp a u tvu kroz networking opciju nadjem taj film u kompu i pokrenem i sve radi ko sat. Medjutim uskoro selim i necu imati kablove i moracu se umrezavat bezzicno. Udaljenost izmedju kompova televizora i routera ce biti u krugu od 5m. Hoce li standardne pci kartice na 2.4ghz biti dovoljne da sve funkcionise kao i do sada ili da idem na pcie wifi kartice na 5ghz

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  10. black

    black Komšija

    Zavisi koji je bitrate ali trebalo bi da moze generalno. Mozda TV ima 5 GHz pa mozes ih drzati na razlicitim bandovima onda ce 100% sve raditi.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To sam zaboravio napisati,TV nema 5ghz al ce tv i router biti jedan kraj drugog pa tu mogu staviti kabal.A sto se tice bitratea tu sam uvijek jak,imam AVR spojen uz tv i volim dobar zvuk tako da su mi filmovi uvijek sa DTS-om a hitove cak skidam full bluray pa gledam preko popcorna koji takodje u mrezi spojen kablom a i on ce biti tu kraj routera i tva i ostace na kablu.Jedino mi je briga taj prenos od kompa do routera bezzicno.
     
  12. black

    black Komšija

    Ja imam oko 10-15 MB/s na TP LINK WDR3600 , zavisi od dosta faktora. Ovo je testirano sa Intel Centrino 6205 adapterom.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Koji wireless router/modem ?

    Nemam ni ja s kablom vise a to je i vise nego dovoljno. Najjaci bitrate kod bluray filma nije preko 50Mbit.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  14. black

    black Komšija

    Uzmi ovaj TP-Link , imas od kolege polovan na forumu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    asus rtac55u za 145km sa ac perfomansama i gigabits portovima nebi trebala biti loša kupovina?
     
  16. black

    black Komšija

    Ja jucer kupio Ubiquiti AC Lite za 205 KM , danas ga montirao u sredinu kuce na gornjem spratu. U svim sobama na spratu iman maksimalnih 80Mbit na speedtestu. U prizemlju imam 50 Mbit u svim sobama. Cak sam uspio u podrumu da se povezem, a kod mene je kuca od duple pune cigle i betona. AP kosta 195 a PoE adapter ( AP nema ulaz za napajanje ) kosta 25 KM ali sam u kompletu za 205 KM u plusu kupio.
    [​IMG]


    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kontam da uzmem neki router da ima bandwidth control. Net mi je jako spor (11,3 Mbit/s down i 917 kbit/s up) i smeta mi kad sutam bf ping skace i laga, najgore je sto mi je upload uzas pa bi to htio smanjiti po svakom korisniku ili pojedinacnom, neko upali skype ili bilo sta sta koristi upload od igranja nema nista. Nesto sto jeftinije domet nebitan i ostalo jer treba da pokriva stan od 60 kvadrata. Sad imam kombinaciju nekog prastarog tplinka koji nema te opcije i router modem fritzbox 7312 koji imam od adsl provajdera ali nisam nasao da ima bandwidth control.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    ja sebi kupio ovaj i super sam zadovoljan, imas dodatnu mrezu samo za goste na kojoj mozes podesiti brzinu koju hoces, mozes ogranicavati po koristniku brzinu i jos tonu stvari, mislim da je kod ovog sa linka i web interfejs na engleskom jer je kod mene na kineskom ali uz google translate radi super, mada i ne koristim to za podesavanje nego app na mobu koja ima vise opcija, s obzirom koliko antena ima signal mu i nije puno jaci od jeftine konkurencije ali opet i ja pokrivam oko 60-70 kvadrata kucu i jos okolo bez nekih problema

    http://www.gearbest.com/wireless-router ... tml?wid=21
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene nervira sto mi net zablokira skroz,kada upalim HD stream
    ovo mi se nije prije desavalo...a obicno kada formatiram racunar,opet pocne
    vecinom steka kada gledam ace streamove...preko sopcasta nikada ne steka
    ace stream mi izme sav bandwith i onda ni sa telefona ne mogu na net a ni sa dekstopa...ne otvara nista
    pokusavao sam ograniciti brzinu u samom ace playeru ali to nema nikakvog efekta kod mene
    ima li neko rijesenje ?
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako je to na pc mozes limitirati acestream sa netlimiter programom.