Koliko ste zadovoljni uslugama vaseg ISP-a?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by SamiRX-8, Sep 7, 2010.

?

Koliko ste zadovoljni uslugom vaseg ISP-a?

  1. Prezadovoljan

    10 vote(s)
    12.8%
  2. Veoma zadovoljan

    10 vote(s)
    12.8%
  3. Zadovoljan, ali moglo bi bolje

    35 vote(s)
    44.9%
  4. Nisam zadovoljan, no nemam drugog izbora

    16 vote(s)
    20.5%
  5. Rijec "zadovoljan" ne postoji kod mog ISP-a

    5 vote(s)
    6.4%
  6. Nista ne stima, planiram potraziti drugog ISP-a

    2 vote(s)
    2.6%
  1. GW

    GW Moderator

    I sa optikom ćemo imati loše konekcije.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Mislis da ce biti sta bolje, opet ces imati iste limite...to oni razvlace optiku najvise radi bandwitha za IPTV koji im je katastrofalan
    u urbanim sredinama..
    Necemo mi vidjeti dobrog neta dok telekom ne udje u koncesiju sa nekim dobrim nadprovajderom koji ce nuditi dobre linkove ali tad nece moci da ubiru 90% prihoda od toga jer samo 10% placaju linkove nadprovajderima...
    Ne znam sta ce im optika kad ni ovaj ADSL 2 jos nisu prebacili na flat..pa istestirali mrezu...
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Logosoft xDSL Beta paket, korisnik jos od pocetka pruzanja ove usluge (2008. god.)
    Veoma sam zadovoljan, do sada nijedan veci problem sem crkavanja modema kojeg su zamijenili bez rijeci.
    Kao sto je GV rekao, odnos cijena/promet/brzina najbolji trenutno...
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    zadovoljan sam ali može i bolje. koristim globalov (novi travnik) wireless već 3 godine, možda i više i solidna je alternativa preskupom adsl-u. neki sam dan prešao i na 5ghz pa je i ping bolji, lag je podnošljiv, ko i na adsl-u. paket je 512kbps flat, nije nešto brz ali meni dovoljan nema fair usa i ne moram gledati jesam li prekoračio. plaćam 30-ak KM s tim da je sam najam antene 7KM koju cu kupiti za koji mjesec pa će i račun biti oko 25KM.

    usput zadnjih mjeseci adsl je ovdje gdje ja živim mnogo lošiji i nestabilniji u odnosu na wireless, za nepovjerovati. moja tv je uništila jedinu prednost koju je davao bihnet a to je stabilnost.
     
  5. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Logosoft xDSL omega paket (10/1 Mbps). Koristim xDSL nekih godinu i pol, nisam imao vecih problema. Glasao sam za "veoma zadovoljan", jedina zamjerka je sto mi brzina uploada nije ni blizu 1Mbps a nikako da nazovem tehnicku podrsku da vidim u cemu je problem..
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    HS, zadovoljan sam brzinom i stabilnoscu ali 12gb paket nije dovoljan ni za surfanje.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zona, 1 Mb/s, 20 gigabajta download-a i neogranicen upload za 25 KM, zvuci fino na papiru ali u praksi je potpuno druga prica :(
    Preko dana i navecer je cesto totalno neupotrebljiv u zadnje vrijeme, protok konstantno varira od nule do 0,1-0,2 Mb/s, samo kazu "kod nas stoji da je sve OK", dubioza.

    Jedino kad imam "pravu" vezu je od nekih 1 do 8 ujutro, tad je stvarno 1 Mb/s download i 0,2 upload uz solidan ping bez prekida, ali jebati ga onda.

    Zasad je moj glas jedini za "Nista ne stima, planiram potraziti drugog ISP-a.", prijavio sam ADSL 8G prije 2 sedmice ali i to ce potrajati dok dodju, cekaju ljudi po 3-4 mjeseca...
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Glasao sam, "Nisam zadovoljan, no nemam drugog izbora". Limit od 8 GB je premalo za osnovni surf i to jos pored mene 3 ukucana koristi internet. Drugo, mada se nalazim tik do poste, konekcija mi je ocajna. Imam jos jedan problem, koji je vjerovatno do mene, a to je da svaki put kad neko telefonira pukne konekcija, sto mi je jako iritantno kada nesto downloadujem.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ispadne kada ovo čitam da moj net i nije toliko loš. 512kbps jeste sporo ali je stabilan i yt radi solidno čak i streamovi utakmica su ok. jučer gledao tekmu, zatrzalo možda 5-6 puta u cijelom meču što je ok, bitno je da nema limita.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Lol, to mi se cini kao nedostatak splitera. Nije valjda da ga nemas ? Ako nije postavljen, postavi ga i rijesen problem. Ocisti malo zice, i vidi koliki šum imas, mozda ti je linija malo losija u zgradi gdje zivis pa je zato "ocajna" :)

    XTRage - Idi do saltera i podigni sam opremu, potpisi ugovor i vidi da li je sve omoguceno s tehnicke strane, da ne bi dosao kuci a oni ti nisu pustili account. Nemoj cekati dzaba, kada vec nije sveto pismo :)
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma otisao bi ali nemam kucni telefon, pod prozorom imam onu kutijicu na koju se spaja tako da moram cekati njih da to spoje i odčepe...
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Veoma sam zadovoljan sa uslugama.

    Trenutno koristim usluge GLobalNET-a, Skolski paket (1024/384). Njihov sam korisnik od augusta prosle godine (tj. otkako je europinkNET pobjegao sa Dobrinje i prestao sa pruzanjem usluga cable interneta :)...pobjeglice!! :D ). Veza je stabilna. Limita nema. Alles klar! :)
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja sam veoma zadovoljan svojim providerom. ISP je Cutuk d.o.o iz Zepca. Koristim paket od 20GB, sa brzinom od 4Mbps. Na krovu je njihova oprema. Download i upload su skoro uvijek maximalni. ping u igrama je zadovoljavajuci, i ne mogu se pozaliti. Jedino sto po meni nedostaje kod ovog ISP-a, je nesto tipa free zone. Znaci neki FTP servercic, par game servera i to je to. Par puta sam pricao sa vlasnikom u vezi toga, i bio je rekao da ce se nesto poraditi na tome, ali nikad nista. Ocito im se neda zezati s tim, jer je gamera malo u odnosu na one "ostale", i ulagati im se ne isplati (jedan ili vise servera, automatski agregat itd itd). Sve u svemu, OK je.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imam splitter, je li ima veze sto je od speedtoucha?
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    je li imas vise telefona u stanu ili kuci na svima mora biti spliter
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nema veze sto je od njega, i kod mene je TP-Link modem, a izmjenjao sam ih par, splitter je ostao isti. Idi do saltera njihovog nek ti daju drugi splitter, POTS, a ne ISDN jer pretpostavljam da je kod tebe POTS karta. Bilo je grmljavine, a ne znam od kada vuces taj problem, najvjerovatnije je da ti je splitter otisao, to se zna vrlo cesto desiti.

    edit : nema veze ako imas vise telefona, bitno je da jedan imas na glavnom izlazu iz uticnice, jer pretpostavljam da si u stanu pa je najvjerovatnije da i imas jedan izlaz. U kuci imam 4 telefona, jedan ide kroz splitter, ostali su normalno ubodeni u ostale uticnice pa ne puca konekcija nikada kada neko zove :)
     
  17. metallac

    metallac Aktivista

    Ja sam na wireless-u već dvije godine.... Ne pamtim kada sam imao prekid neta što je dosta neobično za isti... Na poslu adsl više ima problema nego kod mene....

    2mbps flat... još kada uskoro dogovorim 3-4 mbps gori sve :D
     
  18. bvaresko

    bvaresko Novi član

    Vrlo sam sam zadovoljan. ISP Cutuk d.o.o. Zepce, 2MBits/nemam pojma 20GB (paket se zove Wireless deset a ima 20 GBa za potrosit :D). Uredjaj Motorola Canopy, radi perfektno - nikad nikakvih problema nisam imao, osim kad neplatim racun :D.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    bio na bihnetu od pocetka, stabilnost super bila... a onda nakog nerviranja i ostalog, o cemu se pisalo u bihnet temi, predjem na kablovski u ze.
    preporodio se, stabilnost super, eto iznenadio se... limita ima, 60giga 3 mbit, za 39KM, a ukoliko se predje ide "flat" na smanjenoj brzini.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    ..ali je 70% flat 512 / 256. 64KB/s sto mislim da nije za baciti. Jeste malo smjesno spominjati zbog Telemach ponuda, ali ipak jedna od boljih ponuda u BiH. Inace, i ja sam presao napokon na TINK 30G a spremao se kako cu uzeti biznis paket, radi finog downloada i 3mbitne brzine. Ipak.. treba imati biznis. Za sada sve ok.