KONFA DO 3000Km

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by p4ja, Sep 9, 2015.

  1. p4ja

    p4ja Komšija

    Postovanje forumasi. Kako i naslov kaze treba mi konfa do 3000km. Bavim se grafickim dizajnom, Photoshop, Ai. Dosao sam na ideju dali da uzmem macpro iz vana za malo jace parice, ali opet kontam da desktop tesko sta moze zamjeniti. Mene interesuje tacnije komponente najbolje za ovu cijenu, desava mi se na ovom sada racunaru sto koristim da prilikom rada sa vecim filovima zastopa, ram memorija zakuca bukvalno, i to me pravo nervira, otvorim datoteku iz bridge-a i cekam 3 min da je otvori and so on.. znaci, najbolji disk koji postoji, ram memorija da se takve stvari saniraju. Vjerujem da ovdje ima jos ljudi koji se bave grafikom i znaju o cemu pricam. Hvala
     
  2. black

    black Komšija

    Mozda ako hoces iz vana uzimati da pogledas kakav Lenovo workstation ? Svakako za te pare moze 6 jezgri i DDR4. Je li 3 milje sa monitorom?
     
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    monitor imam, znaci samo centralna, iz vana dolazi samo opcija za apple, ovo cu ovdje kupovati, tacnije u sarajevu.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Što se tiče memorije i diska, nema druge opcije osim 32GB DDR3/4 i Samsung SM951 NVME SSD-a (M.2 slot).
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Sto vise jezgri, sto vise rama i sto brzi ssd. Pa gledaj sta ti pashe u taj budget.
     
  7. black

    black Komšija

    Kod nas ces morati dosta stedjeti. Dolaze li u obzir PIK radnje?
     
  8. p4ja

    p4ja Komšija

    Uzeo bih samo ram preko pika, nasao sam ovaj dominator ddr4 2800/3000 32gig za milju kermasa (moze se pregovarati sa covjekom). Ostalo preko imteca. Dajte mi neku plocu koja to moze gurat i proc. Bilo koji savjet zlata vrijedan. Hvala
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta ce ti tako skup i brz RAM , u koristenju racunara neces primjetiti razliku izmedju 2400 i 3200 MHz memorije. Uzmes 32GB najjeftinijeg 2400 MHz RAMa i zdravo.

    procesor 5820K
    Neka X99 ploca najjeftinija sa 8 RAm slotova ( za mogucu nadogradnju RAM-a na 64GB
    Ipak to ce te u Imtec-u kostati mnogo vise nego na Piku.
     
  10. p4ja

    p4ja Komšija

    Zato sto izlaze updates stalno, ima akcija i plugina za ps sto bukvalno pojedu racunar.. i ovu staru kada sam uzimao bila je slicna prica sto ce.ti toliko.. pa je nakon 7-8 mjeseci pocela zajebancija..te zakuca te ovo te ono.. ono jbg.. odlucio sam da ulozim, pa hajde da cujem misljenja. Zato sam i otvorio temu.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

  12. p4ja

    p4ja Komšija

    Ok hvala, mozes neku plocu preporucit i vodeno, napajanje eventualno posto si najglasniji. I hvala
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

  14. black

    black Komšija

  15. igor.g

    igor.g Komšija

  16. Decerto

    Decerto Komšija

    cuj uzimat preko imteca :D pa njima das 3 milje maraka i kazes sastavite mi pc,dobio bi i3,hd7750 i 4gb ddr3 meme :D
     
  17. p4ja

    p4ja Komšija

    uzmem samo komponente, pa sam sastavljam, u tome je car najveca
     
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    slazem se drug,jest,al nije kad uzimas dijelove iz ovih nasih radnji.Radije uzmi od ovih preprodavaca sa pika tipa perop,znas da su legit i da nece prevarit,nego placat 150-200 km vise za istu stvar koju bi uzeo u imtecu.Znam licno jer sam platio r9 270 450 km,a kod njega je ista karta,nova,300 km.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako uzimaš za keš kakve naše radnje pa nisi siso motku.
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija