Kupovina klima uredjaja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by russ-co, May 27, 2008.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Može. Ali ne na svaku, imaš posebno klime za to.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Može, to je tzv. split sistem, ali mora se kupovati u kompletu ja mislim.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Kupovina klima uredjaja

    Split je svaka klima koja ima vanjsku i unutarnju jedinicu a za ovo sto se kolega interesuje imaju posebne jace vanjske jedinice sa vecim kompresorom na koju se moze spojiti vise unutarnjih.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    To je vjerovatno preskupa opcija. Mogu li dvije unutrašnje na jednu vanjsku, ali da ne moraju ovje istovremeno biti upaljene?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Kupovina klima uredjaja

    Ljudi naprave raketu pa odlete na mjesec,znaci sve se moze napraviti. Elektronika koja kontrolise rad kompresora se nalazi u unutarnjoj jedinici tako da bi imao dvije paralelne elektronike koje bi se mozda sukobile. A i kompresor kad pumpa gas ne zna u koju treba da gura tako da bi trebalo ugraditi ventile kontrolisane strujom koji bi pustali gas u zeljenu unutranju jedinicu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Lakse kupiti dvije klime nego to izmajmunisati.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li se grijati klimom na ovim minusima ? Navodno je u Zenici -9 dok bi ove Elit Interis mogle raditi i na -10. Da li se moze sta syebat ako probam ?
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako nemas drugog nacina ja bih rizikovao, ako imas bolje ne paliti

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Upalio i evo grije. Nadam se da je sve ok. Mislim grije ali se valjda nije nista zahebalo. Inace nemam nikakve grijalice i zayebancije. Hladno majku im njihovu a nece biti grijanja do kraja četvrtka, petka.
     
  10. kio

    kio Komšija

    Ja sam proslo ljeto kupio Daikin inverter klimu :) Grije do -15, i evo sada upalio kako su ovi minusi, jer su mi vanjski zidovi u stanu "poplavili". Bukvalno voda curi. U Sarajevu od stanara koga god sam pitao ne sjecaju se hladnije zime u zadnjih 10 tak godine.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar nije bilo ovako 2012-te ? Jednako je Bosna zaledila, ljudi hodali po njoj ali se ne mogu sjetiti kakve su temperature bile.

    EDIT: Februar 2012: Temperature U sedam sati, temperatura vazduha je u Tuzli iznosila -22, Banja Luci i Zenici -21, Goraždu i Srebrenici -20, u Mostaru -5, Trebinju -4 stepena Celzijusa dok je u glavnom gradu BiH, u Sarajevu, zabilježeno -18 stepeni.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Kupovina klima uredjaja

    Ja imam dvije Beko u stanu, i ugriju stan od 60 kvadrata fino. Cak i na onih -24 su radile bez problema.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kontam sve zaledilo, da li je paliti. Elo evo "svira" skoro 2h.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja svoje ne gasim. Stavio obje na 22c da odrzavaju temp. Bolje da konstantno rade (same se gase kad dosegnu odredjenu temp.), nego da kad je najpotrebnije se nebudu mogle upaliti (do sada nisam imao takav slucaj).
     
  15. kio

    kio Komšija

    Da bilo je hladno, ali nije bilo u kontinuitetu ovako hladno :) bar mislim.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  17. kio

    kio Komšija

  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam na Velesicima, to mi izbacilo kad sam Sarajevo trazio :D
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Yo raja, za ljeta mi treba neka klima koja hladi dobro, a da nema vanjsku jedinicu jer nemam prostora da je stavim.

    Cuo sam za one pokretne, ali valja li to ista, takodjer cuo sam i za one zidne.

    Pa eto ako moze neka preporuka.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Te pokretne su zakurac... Nista da valja bez vanjske jedinice


    Poslano sa Lumia 930