Kupovina klima uredjaja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by russ-co, May 27, 2008.

  1. russ-co

    russ-co Komšija

    Moze li savjet-preporuka. Odlucio sam se za BEKO, karakteristike kao LG, Samsung i sl, dosta jeftijiji (530KM+200 ugradnja) pa me interesuje dal neko jos ima iskustva sa ovim ili bi iz licnog preporucio drugo, kolega ima 2god i prezadovoljan je pa da vidim prije nego kesiram
     
  2. Adi_k

    Adi_k Aktivista

  3. russ-co

    russ-co Komšija

    cifra i gdje si je kupio?
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    u tuzli je ugradnja 120KM bila u jednoj radnji nedavno, pogledaj mozda i to moze povoljnije
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko cujem od ljudi koji rade sa klima uredjajima, od svih skupljih klima jedino LG ne valja. Vrh su Mitsubishi i Toshiba, a od jeftinijih je najbolja Midea.

    Mnogi drugi brandovi, poput Samsunga, Panasonica ili Quadra (rebrandirani Samsung) su ok, ali navodno Midea ima najbolji odnos ulozeno/dobiveno.
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja sam cuo za lg klime da su dobre zato sam je kupio.
    @russ-co
    Mislim da je bila oko 2400 u IT Computersu
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Upravo tako. Samsunga, Carriera i Toshibu (narocito Carriera, koji se mislim vise ne moze nabaviti kod nas) mogu licno preporuciti.
     
  8. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja imam Beko, ovo ljeto ce biti trece ljeto po redu. Radi ko sat,barem kod mene, preporuka. A sad su jos digli i garanciju na 5 godina, meni sad istice jer je tada bila 3 godine.
    Koliko god klima imala negativnih efekata, ipak cu je ja radije upaliti nego se kuhati u stanu na vrhu zgrade, pod plocom i na suncanoj strani. Ne znas jel gore po noci ili po danu. Znalo je biti i po 40 stepeni. :smt004
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    pa dragi Adi jesi kupovo klimu ili hladnjacu za telad :D
     
  10. tux_

    tux_ Aktivista

    Elit kilime uz poprilicno fin dizajn imaju Mitsubishi i Toshiba kompresore. Ja si uzmem jedno 3,5 Kw-atnu ovih dana. U Zenici kosta 480km+150 ugradnja.. 3 god garancije
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    mitsubishi i fujitsu top, ostalo sve više-manje mid.

    kod mene entry samsung 12ica već ne znam ni sam... ~4 godine, solo održavam, nije trebala plina sve ko bog.
     
  12. russ-co

    russ-co Komšija

    trazim nesto jeftinije, ipak radi 2-3 mjeseca godisnje, BEKO ima 2god garanciju (cudi me ali je tako u njihovim firmama, ugradnja 200KM), tako da sam kontao do 800KM sve da dodje, zvao sam i ostale i uglavnom preko 900KM sa ugradnjom, npr Gorenje 250KM ugradnja...
    eto ako ima jos kakvih preproruka dobrodosle su..


    i ako moze preporuka gdje se prodaju ti sto preporucujete, BEKO ima na Grbavici, Samsung valjda tehnomarket, ne znam sta ima u Mobilmedia ili Robot?
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    e raja imal nesto sto se ono moze montirati na prozor bez bushenja... nesto kompakt ....
     
  14. artemis

    artemis Komšija

    Imaš prenosive klime,ali nisu baš zgodne.

    Cijev koja ispuhuje topli zrak moraš gurati kroz prozor.Dolazi i neka ploča od spužve sa kojom zatvaraš preostali otvor uz npr. poluotvoreni prozor,odvod za ventilaciju...

    Kako je kombo uređaj,prilično je bučan.Rezervoar za kondenzat se relativno brzo napuni pa treba često odlijevati.
    Postoji opcija da se izvede odvodno crijevo, pa kondenzat curi van npr. na balkon.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zaboravih rec, prenosive su sranje, ali pravo sranje. To sto one rade moze i obicni ventilator.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma mogu one hladiti, ali jako jako mali prostor.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ogradis sobu na 2, 3 ili 4 dijela, pa je nosis malo tamo, malo amo. :D
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ma nije nego rentam stan pa da bezze ne dajem 200km na ugradnju kad sutra mogu odselit...
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ma oladit će (daleko lošije od split sistema), ali poludit ćeš od zujanja, mijenjanja korpe sa kondenzatom, a bogami i treba ti dva čovjeka da je nosaju ako kotačići ne mogu preko nečega.
     
  20. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Nadjoh temu na klime staru ko Grcka, ali da ne otvaram novu, treba mi savjet oko kupovine klima uredjaja. Od 2008 do danas se mnogo sta promijenilo, sigurno i ponuda samih klima, cijene i sl. Jedino sto je ostalo isto koliko sam se raspitao jeste ugradnja koja se i dalje vrti oko 250 KM kad nema akcije i to do 3m.

    Ono sto mene zanima jeste kupovina nekog od japanskih brandova koji vaze za top modele, Toshiba, Panasonic, Fujitsu i sl., ali da po mogucnosti ne moram ici u Srbiju ili Hrvatsku ako sta rikne u garanciji. Da li se ovo moze uzeti negdje u BiH i ima li ko kakvog dobrog montera za preporuciti. Budzet je do 2.000 KM.

    Rado bih izbjegao ovu jeftinjariju ili srednju klasu klima poput LG modela, iako ni LG nije vise los kao sto je nekad bio.