Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ukoliko je itko planirao da kupi ovih dana MSI laptop u Genelecu sutra to treba uraditi jer imamo neku promociju ispred Mercatora Tuzla i samo sutra na MSI laptope -10%
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    (cini mi se da sam vec napiso u temi ovoj slicno nesto, pito, al ne vidim svoj post, pa il ga je neko obriso, il sam puko)

    Evo opet pitanje od mene. Drugarica mi hoce da kupi laptop, i sad posto men najvise vjeruje :), pita me sta da uzme. A ja se ne razumijem bas toliko u ove silne modele i proizvodjace, pa.. :)

    Htjela bi nesto do 1500km, a meni se cini da moze kupit fin laptop za te pare.

    Pa eto i ja sam malo gledo, i cini mi se da su Toshiba A300-29J i Toshiba Sat.L500-12N jako fine, a i mislim da ste preporucivali vec nekon ove serije (il mi se cini :)) pa su mi zato zapale za oko. Takodjer sam mislio da bi i Lenovo SL500 bio fin, al vidim da ga nea vise u Genelecu.

    Sto se tice njenih potreba, nista posebno, word, msn, muzika, surfanje, mozda igranje malo simsa i to je to. Baterija je bolje da je sto duza, i eto standarno to valjda da se ne grije previse, i ostali fazoni.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    A jeste li razmisljali o HP 4510 ima ih pravo ljep izbor, pouzdani a za zensko oko vrhunac zbog glossy sranja koje su prekrile svaki mm laptopa.
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Prva Toshiba je bolja radi grafičke a druga radi 15.6" ekrana i tastature koja ima numerički dio :)

    Ja sam ostao razočaran u Lenovo tako da o njima neću da komentarišem :D
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sto se tice Toshiba, pa kakva je to razlika u .2''? :) "Radi toga" je jel stao i numericki dio?

    Evo i HPovi mi se ovi cine fini, i nekako opet ovako meni laicki zvuce zvucnije :))) od Toshiba. HP 4510s NX621EA se fino uklapa u cijenu, ima i grafu valjda finu, i ostale specifikacije su OK. Plus eto glossy je, mada njoj nije tolko to bitno, nece nosit to da se fali kod drugarica, i vecinom ce joj to bit u stanu, al et.

    Uglavnom, Toshibe su fine ove? Kad se gleda to zagrijavanje, kvalitet izrade, plastike (il koji je vec materijal) i tako to. Isto pitanje vazi i za HPove ove.

    I vidim npr da su slicne cijene ovih Toshiba, a ova ima grafu. Jel do do toga sto uz ovu drugu dodje licenciran OS, a ova prva nema il..? Isto je i sa HPovima, vidim da na ovom sto ima grafu nema sistema.
     
  6. duran66

    duran66 Guest

    Djevojka kupuje NB HP 4510s NX626EA / Core2Duo T5870....sve ok, cijena, performanse...al me zanima, koji OS dolazi u njemu (mjesto kupovanja Genelec Tuzla ), jer Vistu ne bi ni pod razno. Samo Win XP (SP3 po mogucnosti) ili Win 7, naravno ako ne treba nikakva nadoplata ;)
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/hr/hr/sm ... 78199.html
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Moze na njega XP, Vista, Win7 postoje driveri za sva tri OS i sa svima radi pozdano i stabilno.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej sutra nam stizu oni prvi laptopi sa 3D ekranima, cvikama i furkama. Naravno Acer, posaljem slike i utiske.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    I cijene :) Onako, reda radi :)
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma ima vec na stranici u cjeniku su, ali nisu sve karakteristike navedene dok ne vidim uzivo laptop i onda cu navesti tacan opis.

    ACER AS5738D 3D LCD DCT4300 2.1 G15.6 4/320G HD4570/512 W7H
    1.459,00 KM + PDV - 5% za kes

    http://3dvision-blog.com/first-impressi ... -664g50mn/

    [​IMG]
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ej sada nesto gledam, uceraj ovoj tehnologiji, kada staklo na cvikama nije jedno crveno jedno plavo kao u politikinom zabavniku ranije uz falconove stripove :) . Acer postao prava sminka isporucuje Ray Ban-a uz laptop.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odavno stereoskopske 3D naocale ne koriste plavo-crvenu, 40 godina staru "tehnologiju".
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eureka, naravno da ne koriste, to je bio cisti sarkazam. Ali hajd dosta off-topica, Acer 3D extra furka slika saljem sutra danas ne mogu stici, jos jedna potvrda Acerove dominacije u prodaji i napretku. A svi koji i dalje misle da Lenovo jedini proizvodi laptope bujrum pa ih kupujte.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    kad jedino mogu dominirati u količini prodanih komada jer su u svemu drugome inferiorni.

    zamolio bih te da nađeš acera sa ovakvim barebone-om - http://www.slashgear.com/gallery/data_f ... _T61_2.JPG

    daju rayban naočale uz laptop, a zaštita ekrana kojeg gledaš kroz te naočale je stranica kartonske kutije.

    lenovo je za njih izmislio laptop, tako da svoju propagandu ostavi za sarajevo-x, forum.hr i slične krkan sajtove.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izbrisi mene iz tog quotea da ne bude da sam ja napisao tu glupost. :mrgreen:
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    hahahaahahaha

    Jedva sam cekao komentar lika koji lemilicom lemi kontakte na tastaturi na mikronskoj PVC foliji, u svakom slucaju puni 3D dozivljav za Acera i ujedno ovim putem pozivam sve koji zele da vide kak to izgeda da vec od sutra mogu slobodno doci i probati u nasim prostorijama na Stupinama , stvar je stvarno fenomenalna, a socer ludnica fakat.

    EDIT: usput razliku u cijeni necu ni spominjati ... a niti prosjecni vijek laptopa danas od max 5 godina
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    nadam se da imaš iza sebe iz nule napravljenih pojačala, zvučnika, el. instalacija po kući, autu, polemljenih mbo i sl. pa da me možeš prozivati sa lemilicom.

    čekam i dalje link na sliku asusovog barebone-a iz recimo neke mid serije... ma zapravo za pare kolko košta t serija, znači nekih kilu €.

    u cijeloj firmi mislim da je baš krepalo na mrtvo jedno 2-3 lenovo laptopa, što je zbog defaultne 3godišnje garancije bilo riješeno u roku odmah (mbo) + imam r31, a30 i tako neke predpotopne p3 modele koji rade i dan danas bez greške (osim baterije naravno), ostalo sve su korisnici uništili... ne pričam o 10 laptopa, nego je uzorku tipa 300-400 komada kroz godine.

    recimo hp-ovi svi su mrtvi... tu i tamo koji 9010 frižider radi.

    pa si ti misli di bi tu asus zauzeo mjesto na ljestvici.

    acer je jeftina roba za mase koja dobro da dogura do kraja garancije... ništa više, ništa manje.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    E moj syss, samo ti pricaj o uzimanju laptopa od 2000 eur i + i pricaj o famoznim podrskama http://www.google.ba/search?q=lenovo+x3 ... =firefox-a , a nas napacene bosnje pusti da uzivamo u Acer-u, vecina nas je prezadovoljna sa njime. A sto i nebi bili kada su danas pravo kvalitetno odradjeni, jeftini, zavidnih k-ka. SIGN OUT o prici Acer - Lenovo

    I jos u duhu 3D ekrana maloprije se pravo ismija da vidite ljudi kako zena skoci kada je neku animaciju sa cudovistem gledala, mi smo plakali od smijeha. Stvarno kome nije mrsko neka sutra navrati da proba furku bez ikakve obaveze.
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    Samo da se nadovežem na ovo Acer Vs. Lenovo.
    Dragoj mi crkava drugi Lenovo u 5 mjeseci. Dva različita modela i both of them suck.
    Ja sa svojim prijašnjim HP-om 0 problema a trenutni Acer je za sada ok - da ga ne ureknem :D

    @topic
    Ovaj Acer sa 3D ekranom i nije toliko skup.