Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. selecta

    selecta Novi član

    pozdrav svima.
    sta mislite o timeline seriji acerovih laptopa (ulozeno/dobiveno)? reklamiraju ih sa duzinom trajanja baterije od 8+ sati, ali gledam po netu mogu nesto vise od 6 sati, sto je za laptop sasvim solidno.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Na koje modele i na koje baterije tacno mislis
     
  3. selecta

    selecta Novi član

  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Upolovi ti ovo trajanje baterije sto ti je naznaceno. I Aspire serija sluzbeno ima 3h trajanje baterije a nemoze ni 2h nagurati kak treba sa minimalnim osvjetljenjem displeja.
     
  5. mirza2384

    mirza2384 Guest

    Treba mi pomoć oko kupovine laptopa... . Kako vidim na forumima najkvalitetnija je Toshiba, ali i jedna od najskupljih. Moj fond je max. do 1600 KM. Imate li dobar prijedlog??
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Za 1600 KM mozes kupiti sta hoces. Pogledaj lenovo izbor u toj cijeni.
     
  7. mirza2384

    mirza2384 Guest

    Znam da je izbor veliki ali se ne razumijem u komponente dobro a lako mogu pogriješiti između dva laptopa različite performanse a iste cijene. Imaš li neki konkretan prijedlog?? Zašto je u (npr.Imtec-u) Toshiba Satellite P300-219 1,849.00 KM, a HP 4710s NX631EA 1,689.00 KM. Koliko ovdje vidim ovaj HP-ov je dosta bolji po većini stvari a skoro 200 KM jeftiniji. U čemu je fazon??
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Daj karakteristike stvari koje ti se svidjaju da ne moramo sada roviti od modela do modela i dobijes par konstruktivnih savjeta i lakse se odlucis sta zelis a sta ne. Na prvu sto vidim i znam je da ti je 4710 17" i povelik za nosanja. Ev i ostale k-ke

    HP 4710s NX631EA, Core2Duo T5870 (2,00 GHz), 17.3 LCD Display, ATI4330/512, 4 GB RAM, 500 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, Bluetooth

    pravo ljep laptop i cijena mu je 1757 KM za gotovinu
     
  9. kemal989

    kemal989 Novi član

    Ljudi mislim kupit laptop, do nekih 1500 KM, s tim da u to ukljucujem i wireless router i neki usb mis.
    Eh sada malo sam procarkao po stranicama milih nam it prodavca pa od vas trazim savjet sta da kupim od navedenog ili dodajte i neki svoj model. Evo sta sam ja vidio:

    HP 6730s NN332ES Intel Pentium DC Processor T4200 2.00 GHz, 1 MB L2 cache, 800MHz FSB, 3GB PC2-6400DDR2 800MHz 320GB HDD Serial ATA / DVD-RW 15.4“ WXGA+ anti-glare (1280 x 800 resolution) Intel GMA 4500 up to 1340MB / Intel 802.11 b/g / 10/100 Ethernet Bluetooth / 4 USB 2.0 / Card Reader /Free DOS Warranty 1 Year. 1159 KM

    Toshiba Satellite L300-21X, CPU: DualCore T4200 (2.0GHz), DISPLAY: 15.4 WXGA, VGA: Intel GMA 4500M up to 1340 MB, RAM: 4096MB, HDD: 400GB, ODD: DVD+/-RW, WLAN: 802.11a/b/g, OSTALO:Camera, GARANCIJA: 2g. 1269 KM

    DELL Vostro A860 CPU: Intel Core 2 Duo T5470 1,60GHz, LCD: 15.4", RAM: 2048 MB DDR2, HDD: 250GB SATA, DVD±RW DL, VGA: Integrisana, BlueTooth, LAN, WLAN 802.11b/g/, 3 godina garancije. 1119 KM

    Lenovo N500 NS748CD Intel Core 2 Duo Processor T5800 2.0 GHz, 2 MB L2 cache, 800 MHz FSB 15,4” Display WXGA Glossy LED with Integrated Camera Intel Graphics Media Accelerator 4500M 1GB 667MHz PC2-5300 DDR2 SDRAM 250GB Serial ATA / DVD Recordable (Dual Layer) Intel WiFi Link 5100AGN / 10/100 Ethernet Bluetooth / HDMI / 4 USB 2.0 / 4-1 digital media reader / Free DOS Warranty 1 Year. 1089 KM

    To je to otprilike. Takodje mi treba i preporuka za router.
    Gdje mogu naci ove laptope najpovoljnije i uz sto duzu garanciju.
    Cijene su iz Imteca. Samo jos da kazem da necu laptop sa ekranom omjera 16:9, ala 15,6" jer se previse skrola prilikom surfanja, da lapas ce se najvise koristiti za internet,multimediju.Pozdrav
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    HP 6730s - Staro gledaj dalje
    N500 - pravo tanka serija Lenovo laptopa
    Toshiba L300 -21X - cool lap. i dobra garancija
    Dell Vostro - Mi nekako naprimamljiviji po ovome sto si napisao ali nemam iskustva sa njihovim lapopima po onome sto sam citao jedni su od boljih i 3 godine garancije je tri godine.

    U toj nekoj klasi ja bih ti savjetovao da pogledas:

    Toshiba Sat.L300-2CF DualC T4300 2.1G 15.4 4G/400 Cam 2g - 1210 KM
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo ovako od mene pitanjce.

    Nisam mislio jos sad kupovat laptop, jer mi skoro pa i ne treba, al ev nesto slucajno izletilo pa da vas pitam. Cito sam reviewe i to, al opet i to je sve relativno staro, i ako neko hvali laptop koji je izaso pofajn davno, mozda danas ne ide u korak a i ne razumijem se skoro pa nikako, pa ne znam na sta treba obracat paznju.

    Znaci, Ahmo brucos :) Pa posto je komp posto dio svakodnevnog zivota, i net, konto sam eto za pocetak prenijet komp ovaj, pa vidit kako dalje i skontat sta, al eto nece mi ADSL odma moc bit prikljucen, pa necu odjavljivat ovdje u Gradaccu, i ostavicu komp kad dodjem preko vikenda da imam scim ic na net.

    I evo izleti od "poznanika" ponuda, koji se bavi ovako preprodajom laptopa. Nudi par modela, i meni se najzanimljiviji ucinise Aces Aspire 2000, i 1300.

    Ovaj prvi, Aspire 2000, je Centrino platforma, Pentium M procesor na 1.5GHz, 15.4'' ekran, 512MB DDR333 rama, te HDD od 40GB. Lik kaze da je baterija dobra, da moze 3-3.5 sati izdrzat, da je fin model, ocuvan. Grafa je Ati Mobility Radeon 9200. Cijena 350km

    Drugi, Aspire 1300, ima Athlon XP 1800+ proc, 384rama, HDD od 40GB. On je 270km.


    Eh sad, eto znaci, sta mislite jel skupo ovo (prvi ovaj), dal valja icem to, i tako to, dal tebam obratit paznju na sta posebno kad/ako budem kupovo to od njega i sl. Lik daje garanciju od pola godine, i ne bi stim trebalo bit problema jer je neka i dalja rodbina, pa nece zeznut :)

    A sto se tice upotrebe laptopa, nisam naveo a mozda je to najvaznije. Znaci, odavno sam se presto aktivno igrat, a i ovaj PC je kolko-tolko sposoban, i posto cu minimalno dolazit svaki 2. vikend, to nije nimalo bitno. Bitno mi je eto da ima taj wlan, pa da mogu na faxu, il negdje po Tz, gdje ima AP se konektovat, da mogu ovako surfat, kad nesto pogledat (vidim ima s-video izlaz, pa cu moc na tvu svoju finu kolekciju serijica prebacivat), Office, mozda malo muzike i to je to. Nista zahtjevno, i neko moje misljenje je da je ovo taman za to sta ja hocu.

    I jos vezano za prenosivot, laptop je tezak 6.6 lbs, to je oko 3kg. Ne znam jel to puno za laptop ili ne.

    Ev ovdje imaju ostale specifikacije.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Malo rama, stari modeli, ja bih to preskocio...
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I ja bih, da situacija nije kako sam je opiso gore, jer opet kontam da ovo eto moze fino posluzit kao neko privremeno rjesenje (jer nisu neke velike pare u pitanju, a ako se pokaze kao skroz los ne bi trebalo bit problem prodat ga za pribliznu cijenu) koje bi me postedilo sad i nosanja ovog kompa, pa jos sredjivanja stola za taj komp i situacije da nemam komp ovdje kad dodjem preko vikenda (u slucaju nosanja ovog PCa). Plus, nekako ne bih htio da opterecujem roditelje sa nekim dodatnim troskom za novi lap, koji nije neophodan.

    EDIT: Nakon jos malo razmisljanja, navjerovatnije do kupovine nece doc :)
     
  14. SOAD

    SOAD Novi član

    E vozdra raja. :smt006

    E ovako, nikad nisam imao laptop, nit su me zanimali, al et dolso takvo vrijeme da mi treba. :mrgreen:

    Laptop bi bio za multimediju, par programa (photoshop, blender i sl.), net i naravno igre. Budzet je 1.400 KM, tako da sam svjestan da ne mogu kupiti neki extra gamerski laptop, al et da moze pokrenuti ove novije igrice na nekim manjim rezolucijama i smanjenim detaljima.
    Trazio sam po ovim nasim shop-ovima te sam vidio da u genelecu ima akcija. Te se dvoumim izmedju ta dva laptopa koja su na akciji, najvise sto se tice graficke kartice. Oba su od MSI-ija :

    - MSI CX600X - Dual Core T4200 (2,00 GHz), 16" LCD Display, ATi4330/512, 4 GB RAM, 500 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, PCI Ex., VGA out, HD Ready, ECO mod, Garancija 2 godine. - 1.194 KM

    - MSI CR700X - DualCore T4300 (2.10 GHz), 17.3" LCDDisplay, Nvida 8200M G 4 GB RAM, 500 GB HDD, DVD+/-RW, LAN, WLAN, Camera, Cardreader, PCI Ex., VGA out, HDMI, HD Ready, ECO mod, Garancija 2 godine. - 1.375 KM

    Dakle, koji je po vama bolji, odnosno kod kojeg je graficka bolja, jer ostale komponente su skoro iste, osim sto je u jednog monitor 16" a u drugog 17.3".
    Ako znate laptop sa boljom konfiguracijom za ovu svotu molim vas da predlozite.

    Hvala svima unaprijed. :smt026
     
  15. apdejt

    apdejt Overclocker

    MSI CX600X Best buy trenutno pored Acer 5738ZG.
     
  16. SOAD

    SOAD Novi član

    Vec sam gledao ovaj acerov 5738ZG, al sta ja znam nije mi nest acer :smt005 negdje pisu za ovaj model da ima ddr3 ram mermoriju, a u genelecu ne pise nist, samo da ima 4GB.
    Al et sad, generalno, koji od ova tri ima najbolju graficku karticu?
    Ovako gledano (bez cijene, i ostalih komponenata) ATi4330 (MSI CX600X) vs Nvida 8200M (MSI CR700X) vs ATI320-512M (ACER 5738ZG)

    EDIT: evo sad gledam u ingleu MSI-ov EX623 - Dual Core T3400, RAM 4GB DDR2 800MHz, hard disk 320GB 5400rpm SATA, SuperMulti DL DVD reza, 16" TFT WXGA, nVidia GeForce 9500M GS
    Ne djeluje mi lose :mrgreen: 1.275,30 KM sa PDV-om
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    MSI EX623 je star model i ostao je u prodaji samo kod ljudi koji nisu ocistili zalihe a u svoje vrijeme je bio isto bestbuy model. Sto se tice Acera mnogi ce ti ovdje reci da je bolji od MSI mada vecina pljuje i po jednim i drugima. Kada je DDR3 memorija u pitanju u laptopima zaboravi na to na nasem trzistu, jer sve ti je uglavnom DDR2 667 ili 800 MHz
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    BTW ak hoces MSI EX623 nov sa jednim mrtvim pixelom, koji btw u zadnjih mjesec dana nisam uspio pronaci gdje se nalazi u par navrata evo ti za 1100 KM za gotovinu u Genelecu isto sa dvije godine garancije, ali opet ak si pametan pogledaj nesto drugo jer je u pitanju model koji je vec izasao iz prodaje.
     
  19. SOAD

    SOAD Novi član

    Nista onda, najvjerovatnije uzimam ovaj MSI CX600.
    Hvala na savjetima. :smt111
     
  20. SOLID

    SOLID Novi član

    http://www.printex.ba/ba/katalog/showitem.php?iid=8304

    Ti ima 4570, imam taj model i ono, ako imas malo novca, a treba ti laptop da mozes igrati, definitivno preporucujem. Evo ja sutam sve na njemu od Batman Arkham Asylum, preko Operation Flashpoint Dragon Rising, pa do Bioshock-a. Ugl. sve radi na medium detaljima glatko bez trzaja, poneke i na high. Pored toga mogu samo reci da od kupovine (prije neka 2-3 mjeseca) jednostavno radi, nikakvih problema nisam imao (crashevi, bilo sta).